Fata Morgána

od:


KoupitKoupit eknihu

Mladé vědecké pracovnici Julii Gordonové se podařilo proniknout do tajemného prostoru lidské paměti. Její výzkum by mohl znamenat významný pokrok při léčbě duševních poruch a nemocí souvisejících s odumíráním mozkových buněk, pro talentovanou a inteligentní Julii znamenal však daleko víc - podařilo se jí tak zachránit život vlastní sestře. Julie a Samanta jsou dvojčata, avšak dvojčata zcela odlišná jak povahou, tak schopnostmi, a dochází mezi nimi k mnoha konfliktům, pro něž se sestry téměř nestýkají. Samanta, nadaná malířka, jednoho dne upadne do kómatu a lékaři jí nedávají žádnou naději na přežití. Julie se rozhodne zasáhnout, a díky své vědecké metodě se dostane do "krajiny vzpomínek" své sestry. Zjistí, že Samantu se zřejmě někdo pokusil zabít. Kdo, proč a jak? Julie se musí vrátit daleko do své i sestřiny minulosti, aby odhalila zločince, jenž se pokouší zahladit stopy dávné vraždy dalším zločinem. Úspěch v souboji s vrahem jí přines nejen radost ze záchrany sestry, ale i nečekané poznání - Julie si uvědomí, jak hluboký vztah ji k sestře váže, a díky tomu přehodnotí i svůj dosavadní život. Oblíbený žánr vědecko-fantastického románu tak přerůstá v důmyslný psychologický příběh o složité cestě za tajemstvím lidských duší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28697/fata-morgana-28697.jpg 4.121
Orig. název:

Mirage (1996)

Žánr:
Detektivky, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
bbara155
28.06.2013

Trošku zvláštní sci-fi o hledání v krajině vzpomínek. Některé věci byly pro mě dost těžko představitelné. Pokud nečekáte akční thriller, ale spíš více psychologie, tak je to kniha pro vás. I tak je celkem napínavá a s poněkud překvapivým rozuzlením.

annihilation
16.09.2012

Ne každá jednovaječná dvojčata jsou stejná. O tom ví svoje Julie, která je povahově naprosto jiná, než její dvojče Samanta. Zatímco Sammi byla vždy umělecký typ, naše hlavní postava nade vše miluje vědu. Její nejnovější vynález, který dokáže proniknout člověku do krajiny jeho vzpomínek se nakonec rozhodne použít na své sestře, která z neznámého důvodu upadla do kómatu.
Možná takto námět nezní zas tak světoborně, ale v podání, které vám přichystá kniha je téměř magický. Autoři nám přichystali nejen velmi čtivý a napínavý příběh plný nečekaných zvratů, ale zároveň odkryli velmi zajímavé poznatky o lidské paměti. Některé naše vzpomínky nám zůstávají skryté, proč asi?

Ječmínek
22.08.2012

Dobrá a zajímavá kniha. Měl jsem štěstí, že se právě ona stala první, kterou jsem od autora četl. Kdybych sáhl napoprvé třeba po Pevnosti, nikdy bych už Fata Morgánu nevzal do ruky.

sima.p
23.03.2012

další jeho uzasna knizka!!:-)

Autoři knihy

Francis Paul Wilson

Francis Paul Wilson
americká, 1946

Matthew J. Costello

Matthew J. Costello
americká, 1948

Uživatelé mají knihu

v Přečtených31x
v Doporučených2x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit1x