Laviii Laviii komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem četla před šesti lety a často mi přichází znovu na mysl. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla (z tohoto žánru). Nejděsivější je, že podobné hrůzy se dějí za zavřenými dveřmi spousty lidí (násilí, teror). A okolí ani netuší, že se něco děje.
Teď určitě hodlám opět sáhnout po dalších knihách této autorky :)

28.01.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle kniha mě opravdu dostala, hned jak jsem jí dočetla jsem cítila, že se mnou opravdu pohnula. Nic prostoduchého, naopak velice hluboké čtení.

20.03.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná četba, opravdu nadčasová.
Zároveň jsem v tom viděla příběhy z bible - přikázání, i to, jak se lidé odvraceli a neustále se nechávali strhávat lží, kterou si omlouvali.

30.01.2017 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Přestože je řazená do knih pro mládež, nebála jsem se pro ní sáhnout. Film byl výborný, a když jsem zjistila, že je natočen podle knih, neváhala jsem. Výborné čtivo, doporučuji! :-)

03.04.2017

Vykupující láska Vykupující láska Francine Rivers

Úžasná kniha, samozřejmě Ti, kterým se příčí knihy s křesťanským příběhem, jí z velké části budou hodnotit špatně. Mě neskutečně zaujala a cítím její hloubku a jen se mi potvrzuje, že úžasné příběhy jde stvořit i bez rozmazávání erotických scén. :)

13.11.2016 5 z 5

Dítě smíření Dítě smíření Francine Rivers

Úžasný srdcervoucí příběh. Člověk se musí zamyslet nad vlastními morálními zásadami, co by udělal v její situaci, zda by ten tlak ustál.. Velice dobrá kniha! :)

15.11.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha pro mě byla určitě zajímavá, už jen z toho důvodu, že byla inspirovaná skutečností, bohužel tohle téma mi není moc blízké a občas jsem se nudila.

20.03.2017 2 z 5

Setkání v Jeruzalémě Setkání v Jeruzalémě Derek Prince

Neskutečně úžasná kniha a ještě úžasnější žena, o které je. Po většinu čtení slzy v očích a vřelý pocit, doporučuji! :)

13.11.2016 5 z 5

Dobrá setba 2017 Dobrá setba 2017 neznámý - neuveden

Krátká zamyšlení pro každý den. Povzbuzující, pravdivé, výborné!

03.04.2017 5 z 5

Odpověz mi Odpověz mi Susanna Tamaro

Vůbec netuším, jak mám tuto knihu ohodnotit, musím říct, že mnou tedy opravdu otřásla. Po druhém příběhu jsem přemýšlela jestli mám přečíst i poslední. Celkově je mi z příběhů ještě teď zle, taková témata nejsou můj šálek kávy, jsem prostě zhýčkaná happy endy. Nicméně autorka velmi dobře píše a jestliže jejím záměrem bylo šokovat, tak se jí to opravdu povedlo.

19.02.2017 3 z 5

Kniha mě neustále velice bavila, zejména díky Stránskému, který jí výborně/zábavně četl. Nevím, zda by mě tolik zaujala v tištěné podobě, nicméně, výborná :-)

16.02.2017 5 z 5

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Krásné dílo, nutí neustále používat mozek a přemýšlet o všem co je napsáno. Až na ten konec mě ohromovala - konec se dal předpokládat.

13.05.2015 4 z 5

Láska vytrvá Láska vytrvá Sabina Wurmbrand

Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Síla. Střídavě jsem jí probrečela a zároveň střídavě obdivovala sílu jakou autorka a její blízcí měli. Nevím tedy jestli jí někdy budu schopná přečíst znovu, právě kvůli směsici emocí, kterou ve mně vyvolala. Všem doporučuji!

10.02.2023 5 z 5