Lara16 Lara16 komentáře u knih

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Krásná pohádka. Originální a tajemná s duší umělce. Mnohé okamžiky v knížce jsou iracionální a neuvěřitelné což v knihách obdivují. Autorka se nedrží hranic a svůj svět tvoří z velikou dávkou fantazie. Tato knížka je jako malba, báseň nebo skladba. Někdo ji miluje a jiný nenávidí či nechápe.

24.12.2017 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Velice poutavě napsaná kniha. Vilì říše je zde přesně taková jaká by měla být. Ze všech legend pohádek o vilach, které si lidé vypráví najdeme v této knize střipek rozvedeny dál autorčinou fantazii. O vilich poutech, obchodování a únosy smrtelníků, temné listi, kterými jsou víly známé. Opravdu mě bavilo sledovat v knize co se všechno vyklube z prince Sebastiana a tato postava mě vůbec nezklamala. Jelikož jsem četla píseň zimy, dvory, nebezpečné krásný, lovce stínů i vilì knihy od Holly Black, tak můžu souhlasit, že si tyto vilì světy jsou velmi podobné, ale to je dle mého názoru dobře. Kdyby prázdné sliby nebyli zmíněným knihám podobné ztratili by své kouzlo. Bylo by to jako číst knihu o vlkodlakovi, kterému neubližuje stříbro, nemění se za úplňku a nikdy nikoho nezabil ani neproměnil. Vilì říše mají své náležitosti i pravidla, kterých se autorka držela. Skvělé! nenudila jsem se ani minutu.

06.11.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Děkuji autorovi za poskytnutí knížky k přečtení. Příběh se čte dobře a autor umí hezky vyprávět. Postavy v knize jsou dobře vykreslené a hned si dokážete některé oblíbit a soucítit s nimi. Občas na mě bylo v knize až moc násilných scén, které by mohli být za mě klidně nahrazeny jiným dějem.
Přišel mi zajímavý svět božstev, který postavy z knihy uctívali. Líbilo by se mi dozvědět se o celém světě ještě víc. Svět přece jenom není jen o boji a násilí, ale i o politice, umění a bouřlivých i přátelských vztazích.

Hodnotím knížku jako průměrnou a přeji autorovi hodně nápadů do dalšího psaní.

06.11.2020 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Moc se mi líbila grafická úprava knihy. Příběh tím hodně získal.

23.02.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Libilo se mi, že kniha byla od začátku do konce napínavá. Na mě až příliš krutý příběh. Jasně někteří lidé jsou krutí, ale především je víc těch dobrých a milosrdných.

22.02.2020 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Na začátku jsem si říkala proč to vlastně čtu? Pak jsem usoudila, že cílem je se asi zasmát. A smála jsem se hodně.

16.01.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Závěr série naplnil moje očekávání a knihu jsem si užila. Ráda se zase do vílího světa podívám v nějaké budoucí knize autorky. Hollyn svět víl je fascinující.

15.09.2020

Čurbes : rukověť omylů a (ne)šťastných náhod Čurbes : rukověť omylů a (ne)šťastných náhod Keri Smith

Super knížka pro rozvoj kreativity.

24.09.2019 5 z 5

Jed Jed Bex Hogan

Po velice dlouhé době jsem četla knihu jejíž druhý díl nebyl vycpávkový. Naopak mě ještě druhý díl bavil víc než ten první a to už opravdu co říct. Na třetí díl se už teď těším a doufám, že bude u nás vydán.

10.04.2021 5 z 5

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Originální příběh, který dává čtenáři prostor domyslet si konec knížky.

28.11.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Začátek je zdlouhavý a čtenář moc neví která bije, ale pak se kniha rozjede a začne být fajn.

17.02.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Kniha byla stejně napínavá jako první díl.

01.10.2019 5 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Jeden z nejúžasnějších příběhů od autorky. Krásně popsané světy a scenérie. Hezká práce s postavami. Vždy je možné odpustit, obrátit své srdce a být lepším člověkem.

19.05.2019 5 z 5