ladyka ladyka komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, četla jsem ji několikrát. Po mnoha letech znovu až svým dětem.

07.03.2018

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Milý úsměvný příběh o takových "lidičkách figurkách", název stoprocentně vystihuje duch knihy. Takže pokud knížku tak berete, tj. jako naivní detektivku z knihovny, může vás pobavit jako mě. Osvěžující!

03.03.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Podle mě nejlepší kniha od RT. Četla se skvěle, bavila, jen jsem si pro lepší orientaci musela udělat mapu postav-pak mi lépe došly ty vazby mezi nimi. Škoda, že taková mapka nebyla v knize. I když si myslím, že kniha a RT celkově je přeceňovaná (příliš marketingu, jiné dobré knihy takový humbuk nespouštějí),tak Bábovkám fandím.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Čteno v rámci výzvy, bez toho bych asi nečetla. Chyba by to byla! Poutavý příběh silné a odhodlané ženy, klobouk dolů před jejím zápalem a odvahou. Působí až neskutečně na tu dobu. Kniha by mě vytáhla do děje ještě hlouběji, kdyby dostaly prostor i emoce a pocity hrdinky. Jenže jde o biografický román a autorka se držela spíše faktů, což je pochopitelné. Příjemný odklon od současné literatury. Doporučuji!

Když se začíná znovu Když se začíná znovu La Vyrle Spencer

Četla jsem poprvé na střední škole a moc se mi líbila. Podruhé jsem ji četla asi o 15 let později a potěšilo mě, že mě opět "chytla" a byla jsem z ní stejně nadšená. Kdo ví, třeba se do knížky někdy pustím potřetí! Laskavý lidský příběh, který pohladí a zahřeje.

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Konečně dotčeno. Knížka se mi líbila, je poutavá, cosi mě nutilo číst dál a dál. Asi od půlky mi to přišlo trochu vleklé, rozsáhlé, až moc popisné. Střídání času mě místy rušila. Ke konci kniha nabrala spád a příběh se uzavřel a vysvětlil. Ač knize nemůžu upřít čtivost, bylo by pro mě schůdnější, kdyby šel příběh místo "do šířky do hloubky". Bohatost jazyka převyšuje příběh, autorka mohla míň popisovat a příběh víc vypilovat. Ale to je prostě styl psaní KM a má své kouzlo. Proto se těším na dvě její knihy, co jsem ještě nečetla (tato byla třetí).

02.03.2018 4 z 5

Hnev Hnev Zygmunt Miłoszewski

Jen bych opakovala, co tady psali ostatní čtenáři přede mnou - čtivé (ostatně jako předchozí dvě detektivky ZM), překombinovaná zápletka - což je škoda, zde mohl autor ubrat a místo toho třeba dotáhnout "vedlejší linie". Ale i tak se mi kniha líbila a je škoda, že už další případ Szackiho není...bude mi chybět!

17.02.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Z knížky mám smíšené pocity. Do čtení jsem se pustila s nadšením, které chvílemi vyprchávalo. Asi to bylo tím, že jde o fejetony, které je lepší číst nárazově v časopise než na pár zátahů v knize. Ono totiž např. trefit se do popisovaného období je trochu oříšek (třeba na jaře číst o podzimu asi nevyvolá tu správnou náladu). Podle mě to pak příběhům jaksi ubírá na kráse. Některé fejetony jsou trefné, jiné vtipné, pár mi jich přišlo "toporných". Chvílemi jsem měla až rozpačitý pocit, že se mi dostal omylem do ruky cizí deník. Nicméně ilustrace jsou nádherné, leckdy poutavější než text samotný, což se dá říci o poznámkách v P.S.
A takový postřeh - pokud mi tedy něco neuniká :o) - fejeton "Slzy" (o narozeném synkovi) by snad měl být až po fejetonu "Modlitbička" (ještě těhotná), ne?

13.02.2018 3 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Četla jsem už sice kdysi během středoškolských studií, ale několikrát a z Cookových knih, které jsem přečetla, ji považuji za jednu z nečtivějších.

11.02.2018 5 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Slibný a čtivý rozjezd, ale pak se mi kniha četla hůř. Souhlasím s komentáři o překonspirovanosti...působilo to na mě příliš mohutně a kvantita není kvalita. Nicméně jsem na autora nezanevřela a zkusila jeho detektivky - ty doporučuji k přečtení, dle mého názoru rozhodně lepší než tento román! Zrnko pravdy u mě vede, pak Zapletení a chystám se na Hněv. Už se těším!

11.02.2018 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Druhá kniha od této spisovatelky, co jsem četla (první Možná v jiném životě). Stejně jako ta první kniha se mi i tato četla jedním dechem. Jednoduchý, ale silný příběh. Možná se zdá trochu zidealizovaný a narůžovělý, ale rozhodně ho nepovažuji za "plytký z červené knihovny". Autorka se umí jaksi dostat pod kůži čtenáře, příběh jsem prožívala a zanechal ve mně hluboký dojem. Donutí přemýšlet, dle mého názoru autorka velmi zdařile vystihla to podstatné, sice lehkým a možná pro někoho povrchním stylem (viz komentáře ostatních o "sladkosti"), ale mně přijde právě úžasné, že styl vyprávění postrádá syrovost a ty temnější stránky v nás. Více pak vynikne to podstatné. V reálném životě by příběh jistě proběhl mnohem vrstnatěji a ne tak černobíle. Nicméně doporučuji, pro mě milé sladkobolné čtení.

04.02.2018 5 z 5