Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Stejně skvělý jako první díl (snad i lepší). Přečteno během chvíle a už se nemůžu dočkat dalšího dílu..

23.08.2012 5 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Pro mě hezké, oddechové počtení. Chybělo mi v něm více akce a takové to zvláštní napětí.

23.08.2012 3 z 5

Jaká barva mi sluší? Jaká barva mi sluší? Veronique Henderson

Hezky zpracované (nejen) základní fakty o tom, jak používat barvy v líčení a oblékání. Jak vám mohou pomoci a uškodit, jak nahradit černou ve svém šatníku nebo jak zvolit ten správný styl oblékání.

23.08.2012 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Napínavá a záhadná od začátku do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnou. Tohle je podle mě ten klasický Poirot - žádné honičky, žádná akčnost. Prostě zapeklitý příběh rozluštěný "šedou kůrou mozkovou".

23.08.2012 5 z 5

Daredevil: Rok jedna Daredevil: Rok jedna Frank Miller

Tak krásná kresba si podle mě zasluhuje lepší scénář. Nicméně je to krásná podívaná..

23.08.2012 3 z 5

Deus Irae Deus Irae Roger Zelazny

Zajímavý příběh, nicméně trochu zdlouhavý. Podobně jako v Blade Runnerovi se autor zabývá slepou vírou v údajného boha.

22.08.2012 2 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Skvělé povídky od mého oblíbeného autora. Četly se samy a na konci vždy překvapily (až na Second Variety, u které se dal předvídat).

22.08.2012 4 z 5

Nečetla jsem všechny povídky, protože mi pak většina přišla nějak stejná a nezajímavá. Nicméně povídka Jáma a kyvadlo neskutečně zklamala a Zkázku rodu Usherů jsem moc nepochopila.

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Miluji celou Zeměplochu, takže mě tento díl trochu (hodně) zklamal. Chystám se na další díl, a tak doufám, že svou pověst obnoví.

Deformace Deformace Robin Cook

Čtivá a napínavá knížka, která mě bohužel moc nenadchla. Přečetla jsem ji, přestože konec byl dlouho předvídatelný.

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Skvělá kresba a ucházející scénář (na můj vkus příliš ukecaný). Ale miluji atmosféru Sin City a prolínající se příběhy dalších dílů.

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Knížka si zřejmě zaslouží lepší hodnocení, nicméně já ji moc nepochopila a dokonce ani jednou jsem se nezasmála. Možná jsem se párkrát uchechtla, a proto dávám 3*.

Rodinné hodnoty Rodinné hodnoty Frank Miller

Nevím jestli jsem jediná, ale tento díl (mé jinak oblíbené série) se mi zdál dost odbytý, a to hlavně kresbou. Až budete mít knížku v ruce, pak schválně porovnejte stranu 43 (podle mě práva Sin City kresba) se stranou 60. Snad potom pochopíte, proč ode mě Rodinný hodnoty dostaly jen jednu hvězdu.. a jestli ne, pak vás přesvědčí ten slabý příběh.

22.08.2012 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Díl, který nikomu nic neřekne a nic nového nedá. Ubrečená Bella, zoufalý Jacob a předvídatelný konec..

20.08.2012 2 z 5

26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát 26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát Pierre Bellemare

Nenáročná knížka do vlaku.. bohužel žádný příběh mě nezaujal natolik, abych si nad ním nějak lámala hlavu. Zkrátka sada 26 zvláštních příběhů, které zaženou nudu.

15.05.2011 3 z 5