26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát

26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74043/mid_26-pribehu-nad-nimiz-zustava-rozum--bJT-74043.jpg 3 10 3

Muž, jehož na dálku skolí pouhá sila zle myšlenky... Zaříkadlo, jež zahubí stáda, a je-li přečteno nahlas, zřítí se hora... Vládni organizace, jež vymývá spořádanému policistovi tak dlouho mozek, až ho přemění na zabijáka... Dva lide, přestože se neznají a dělí je tisíce kilometrů, spáchají naprosto stejnou vraždu... Na paranormální jevy nevěříme o nic víc, než v ďábla, jeho dílo a důmyslnost. Přiznejme si však, že existují situace, kdy je lidský rozum v koncích. Ale určitě přijde den, kdy věda tyto jevy vysvětlí. Dodnes to však neudělala, a umožnila tak žít některým lidem v přesvědčení, že se jim dostalo pomoci... odjinud. Nad těmito příběhy zůstává rozum stát, a právě tím jsou okouzlující.... celý text

Záhady
Vydáno: , Víkend

26 dossiers qui défient la raison , 2008

Plútarchos
04.02.2015 2 z 5

26 příběhů, které nemají jen jednoduché, logické a racionální jádro, ale při troše fantazie se v nich dají najít i jisté paranormální či tajemné stránky. Náhoda nebo nevysvětlitelný úkaz se dá vždycky vyložit dvojakým způsobem. Svým založením jsem racionálně uvažující člověk (čtenář), ale asi zatím jen proto, že jsem se s podobným "nadpřirozeným" příběhem nikdy nesetkal. Nikdy neříkej nikdy! Ale já jsem zkrátka takový nevěřící Tomáš. Pokud Vás tajemno a náhody přitahují a zajímají, tak si knihu možná přečtete a budete hodnotit jinak. Styl vyprávění je jednoduchý, příběhy krátké, takže není zatěžko čtení přerušit, když Vás autobus dovezl do stanice, kde vystupujete. A při čtení knihy Vám cesta z práce ubíhá rychleji než při koukání z okna - je to náhoda, nebo je za tím něco nadpřirozeného?

Sceptre
16.05.2012 3 z 5

Souhlasím s Lady Ef. Některé příběhy se hůře četly, musela jsem se vracet abych si oživila o čem vlastně čtu. Ale celkově spokojenost.

Lady_Ef
15.05.2011 3 z 5

Nenáročná knížka do vlaku.. bohužel žádný příběh mě nezaujal natolik, abych si nad ním nějak lámala hlavu. Zkrátka sada 26 zvláštních příběhů, které zaženou nudu.

Pierre Bellemare
francouzská, 1929 - 2018