Daredevil: Rok jedna

Vychoval ho svobodný otec - boxer, který již měl to nejlepší za sebou a čekala ho poslední šance uspět. Stála ho život. Mattovo dětství bylo poznamenáno týráním a krutými posměšky, jimiž ho zahrnovali jeho vrstevníci. Když ho navíc během záchrany starého muže připravila o zrak radioaktivní látka, doznal jeho život nelítostně nevratných změn. Jaké odměny se za své hrdinství dočkal? Nehoda posílila jeho zbylé smysly na neuvěřitelnou míru a díky nezdolné vůli a pronikavému intelektu se je naučil zaostřit a využít. V příběhu původu Muže beze strachu naleznete lásku, bolest, zklamání i sílu. Staňte se svědky husarského kousku, který se povedl legendám komiksového odvětví Frankovi Millerovi a Johnovi Romitovi, jr....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92716/big_daredevil-rok-jedna-5Zc-92716.jpg 4.1102
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew

Daredevil: The Man Without Fear, 1994

Kniha Daredevil: Rok jedna

wullcann38
15.03.2021

Naprostá topovka od Franka Millera a Johna Romity(Juniora).Po celou dobu má kniha lehce temnou atmosféru a taky je vhodná jak pro nováčky tak dlouholeté čtenáře komiksů.

RaggamuffinSVK
03.07.2018

Bezkonkurenčná temná atmosféra a úchvatná kresba robí z tohto komiksu dielo, ktoré sa bude navždy držať v top rebríčkoch. A to aj mojom osobnom. Daredevilov príbeh som poznal, či už z iných komiksov alebo seriálu, no napriek tomu som celý príbeh hltal bez prestávky. Bál som sa kresby, pretože nie som veľkým fanúšikom tohto typu, ale naopak, tentokrát som si užíval každú stranu. A aj keď je príbeh predvídateľný a jednoduchý, ide o vstup do sveta Daredevila ako sa patrí. Myslím si, že s týmto komiksom neurobíte krok vedľa.

ludek.n
18.06.2018

Jak už sám název napovídá, tohle je úplný začátek Daredevilovského hrdiny. Silný Millerův příběh, doplněný výbornou Romitovou kresbou, je více než klasický. Je totiž také procítěně poctivý. Žádné zkratky, zjednodušování, ani žádné moderní trendy, rozházené či nesourodé panely, proměny stylu a podobně. Veškerá dynamika je vytvářena v duchu tradic „staré dobré školy“. Příběh samotný má sílu čtenáře spoutat, vtáhnout do děje, praštit ho mezi oči, až se mu v nich objeví slzy, hrozící poničením stránek a pak ho s otočením posledního listu vyplivnout zpátky do reality všedního dne. S hlubokým posledním nádechem se objeví i lítost, že už je toto dobrodružství u konce a současně radost ze zábavy, kterou poskytlo. Já jsem si to užil a bavil se s pány Millerem a Romitou náramně.

Atlantis
22.12.2017

Nedávno jsem četl i Batmanův Rok jedna a musím říct, že Daredevil je o řád slabší. Samozřejmě, komiks je to stále velice kvalitní, ale děj mi přišel utahaný bez větších zvratů, které bychom už jinde neviděli stokrát.

Gustik5
10.11.2017

Frank Miller a John Romita Jr. vytvořili jeden z nejlepších příběhů s Ďáblem z Hell´s Kitchen. Krom atmosféry příběhu, dobře napsaných postav a zajímavé, místy jednoduché, nicméně jisté a výborně provedené devadesátkové kresby, tu je samozřejmě nezbytná, pro někoho možná až nesnesitelně koňská dávka patosu. Což však dle mého skromného názoru k superhrdinskému komiksu patří. Zvlášť když jde o příběh, popisující jeho zrod.

Lenka.Vílka
08.11.2016

Hodně dobré, hodně milé a ja si užila každou stránku. DD je prostě jednička. V každém podání.

Disease
04.07.2016

Solidní práce, bavil jsem se. Ale Bendisovo pojetí Daredevila je mi bližší.

memphisz
29.05.2016

Perfektní komiks Franka Millera, který podrobně popisuje origin Daredevila a především civilní léta Matta Murdocka předtím, než oblékl kostým strážného ďábla Hell's Kitchen. Smrt Mattova otce, oslepnutí, studia práv s Foggym, setkání s osudovou Elektrou i boj s Kingpinem. Miller zahrnul vše podstatné a pojal to po svém, tj. naturalisticky a realisticky. Kresba Romity Jr. je mimořádně vyvedená a k Millerovi se hodí.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova