Ladiva Ladiva komentáře u knih

Horečka Horečka Deon Meyer

Príbeh je nesporne zaujímavý, dej má spád a dobre sa číta. Mne sa však záver zdal až príliš prekombinovaný a nemôžem si pomôcť, ale detektívna séria autora ma bavila viac.

25.06.2019 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Veľmi dobré pokračovanie vydarenej série s pútavo vykresleným historickým pozadím.

10.05.2019 4 z 5

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Bolo to zaujímavé a napínavé, ale pre mňa až príliš. Takú dávku psychického a fyzického týrania som nezvládala. Knihám tohto autora sa preto v budúcnosti radšej vyhnem. Prekážal mi aj príliš prekombinovaný záver, keď vyriešenie prípadu viedlo k inému a opäť inému riešeniu.

25.01.2019 3 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Táto kniha mi poskytla dosiaľ najucelenejší a veľmi vierohodný obraz Jany Seymourovej. Hoci bola (pravdepodobne) úplným opakom vášnivej a zrejme aj veľmi charizmatickej Anny Boleynovej, autorka dokázala jej osobu, život a dobu priblížiť veľmi pútavým a čitateľsky príjemným štýlom.

27.12.2018 4 z 5

Splnené želanie Splnené želanie Jeffrey Archer

Aj štvrté pokračovanie Cliftonovskej ságy sa číta príjemne, len to už stratilo svižnosť prvých častí. Dej sa posúva len zapletaním a rozplietaním rôznych dejových liniek. Trochu sa mi to mení na "knihonovelu".

01.04.2017 3 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Príbehu dominujú ťažké témy, ako choroba, či nevydarené manželstvo, napriek tomu však nepôsobí depresívne. Postavy Kamily a Ilony ukazujú, že život nám môže zlomiť telo, či srdce, ale kým nezlomí dušu, ešte môžeme bojovať. Možno pomaly, potichučky - bez hlasných motivačných hesiel, iba tak po troche - krôčik za krôčikom, kým opäť nenájdeme svoje drobné radosti.

03.03.2017 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Veľmi príjemná trilógia pre milovníkov historických románov v kombinácii s dobrodružstvom a detektívnou zápletkou. Zaujala ma, a rada siahnem aj po ďalších knihách od tohto autora.

24.02.2017 4 z 5

Hriechy otca Hriechy otca Jeffrey Archer

Druhý diel trochu spomalil dejovú líniu, príbeh sa odohráva iba v období druhej svetovej vojny. Časť postáv v deji skončila a zvyšok tak nejako stagnuje. Skoro akoby autor premýšľal, kam osudy postáv posunúť. Koniec ostal otvorený.

04.05.2016 4 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

Je to príjemné, oddychové čítanie. Celkom ma to bavilo, viac ako prvý diel.

23.12.2022 4 z 5

Tajomstvá zámku Ashmore Tajomstvá zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Kniha ma veľmi bavila. Bolo to akoby som znovu sledovala Panstvo Downton, pritom to však bol úplne iný príbeh. Autorka striedala scény ako filmový scenár, ale čítalo sa to príjemne a nepôsobilo to rušivo. Mňa osobne by ďalší diel rozhodne potešil.

26.04.2022 5 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Príbeh je rozprávaný striedavo Klytaimnéstrou a Helenou, ale mne v ňom chýbalo viac vnútorného prežívania žien, ktoré sú jeho rozprávačkami i hlavnými aktérkami.Celé to na mňa pôsobilo, akoby boli iba pozorovateľkami zvonka. A hoci autorka uvádza, že preštudovala množstvo prameňov k zvolenej téme, nedozvieme sa veľa o prostredí, v ktorom tieto ženy žili. Za mňa je to jedno zo slabších spracovaní tejto nesporne zaujímavej témy.

01.01.2022 3 z 5

Umelkyňa s henou Umelkyňa s henou Alka Joshi

Príbeh sa číta veľmi dobre a je zaujímavý aj tým, že je zasadený do reálií Indie v polovici 50-tych rokov.

13.12.2021 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Pre mňa to bolo ľahučké, zábavné čítanie. "Vyvetrala" som si pri ňom hlavu a dokonca som sa pri niektorých situáciach nahlas smiala a to mi v dnešných časoch (keď sa odvšadiaľ valia samé "jobovky") vyslovene dobre padlo.

27.10.2021 4 z 5

Palm Beach Finland Palm Beach Finland Antti Tuomainen

Je to síce čierny humor, ale bolo to také absurdné, až ma to bavilo. Boli tam okamihy pri ktorých som sa nahlas smiala. Je to už druhá kniha, ktorú som od tohto autora čítala a celkom rada siahnem aj po ďalšej.

04.08.2021 4 z 5

Dievča v hmle Dievča v hmle Barbora Bernátová

Spočiatku ma príbeh vtiahol do deja: zaujímavý prípad, dej odohrávajúci sa v mojich obľúbených Košiciach, zmiešaná dvojica mladých vyšetrovateľov a ... to bolo všetko. Z dvojice vyšetrovateľov sa o jej ženskej časti dozviete iba jej meno a to, že je pekná a jej mužský kolega sa celý čas utápa v seba ľútosti nad tým koľko pije, s koľkými ženami sa vyspal a že je v skutočnosti zamilovaný do svojej kolegyne. Bolo pre mňa záhadou, kedy ten človek stíhal pracovať a riešiť prípad. Prípad sám o sebe je prekombinovaný, rozťahaný a na konci si autorka neodpustila melodramatický záver. Rozhodne sa k tejto knihe vracať nebudem.

23.02.2021 2 z 5

Strieborné krídla Strieborné krídla Camilla Läckberg

Druhý diel série nepriniesol nič nové. Je to iba variácia témy z prvého dielu.

25.12.2020 2 z 5

Eleonora Akvitánská Eleonora Akvitánská Alison Weir

Literatúra faktu, v ktorej sa autorka poctivo snažila zmapovať život a činy významnej kráľovny z 12.storočia. Autorka sa striktne snaží čerpať len z doložených historických prameňov a bola som veľmi prekvapená, koľko mýtov časom vzniklo okolo tejto ženy a ako málo pozornosti jej v svojich dielach venovali súdobí kronikári, resp. ako málo priamych faktov sa o jej živote dochovalo. Nebola to kniha, ktorú by som čítala jedným dychom, ale poskytla mi, zatiaľ, najucelenejší pohľad nielen na dobu, v ktorej žila a pôsobila, ale aj na ďalšie historické postavy, ako Henrich II, Richard Levie srdce, či Ján Bezzemok.

26.10.2020 4 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Záverečná časť trilógie ma nesklamala. Bola napínavá a akčná, dejové línie vedené postavami hlavných hrdinov sa paralelne vyvíjali, až kým sa nepretli vo finále. Musela som sa však vrátiť k predošlým dielom trilógie, pripomenúť si jednotlivé udalosti, pretože pri tom množstve postáv by som sa v deji orientovala ťažšie. Spôsob písania mi trochu pripomínal film, keď v najnapínavejšom okamihu autor kapitolu ukončil a dej pokračoval osudmi inej postavy, aby sa autor potom opäť vrátil k predošlej postave a pokračoval v prerušenom okamihu, čo ma pri čítaní trochu vyrušovalo. Napriek tomu sa mi celá séria veľmi páčila.

30.06.2020 5 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Hlavná hrdinka je skrytý talent, ktorý ešte nik neobjavil (dokonca ani ona sama nie) a po prekonaní "nástrah osudu" nájde svoje šťastie, lásku aj skryté schopnosti. A hoci to nie je nič svetoborné, kniha sa číta príjemne. Pre mňa je to vyslovene odpočinkové, voľnočasové čítanie, svieže a miestami aj zábavné.

05.04.2020 3 z 5

Cizinec z moře Cizinec z moře Winston Graham

Cizinec z moře je vydareným pokračovaním série Poldark. Autor svoju pozornosť rozdelil rovnomerne medzi Rossa a Demelzu na jednej strane a na ich už (takmer) dospelé deti na strane druhej. Dej sa posunul o 10 rokov, ale dozvedáme sa, ako sa vyvíjali osudy všetkých doterajších postáv a súčasne sa začínajú odvíjať osudy novej generácie Poldarkovcov. Dej knihy je svižný, pútavý a (ako vždy) sa číta ľahko.

19.03.2020 5 z 5