l.e.d l.e.d komentáře u knih

Byl to můj nejoblíbenější díl (cca rok 2001-2) a do dnes ho tak vnímám. Až dočtu Drizzta Do´Urdena asi si všechny Harry Pottery připomenu.

Žena jeho snů Žena jeho snů William Mark Simmons

Povedené zakončení série o životě ve virtuálním fantasy světě.

05.03.2020 4 z 5

Když se sny střetnou Když se sny střetnou William Mark Simmons

Tak druhej díl nenaplnil úplně mé očekávání.
Není to vůbec špatná kniha, jen na mě moc Ripleyů... Ztrácel jsem se, což mohl být ale i záměr.
Konec knihy mě pobavil a překvapil. Čekal jsem úplně jiného padoucha...

19.02.2020 3 z 5

V síti snů V síti snů William Mark Simmons

Tak tuhle knihu jsem poprvé četl někdy před 10-15 lety a teď jí vytáhnul znovu a zase mě chytnula.
Předpokládám, že autor se inspiroval u Matrixu. Pak mě napadlo ještě přirovnání k Ready player one, ale tuto knihu jsem ještě nečetl, navíc je mladší...
A co mě teda na téhle knize bavilo.
Jste autor a programátor fantasy PC hry. Máte své vize, ale nejsou peníze. Investoři vidí budoucnost jinak.
Další velké plus je, jak tu autor popsal manipulaci s historií, aby se prodala masám.
Při popisu amazonek jsem si přesně vybavil toto video
Kniha rozhodně stojí za přečtení, i když věřím, že ne každý bude tak nadšený jako já.

10.02.2020 5 z 5

Huttský gambit Huttský gambit Ann Carol Crispin

Tak dočteno a mohu říct, že je to lepší než díl první.
Han trochu zestárnul a minimálně pro mě velké plus je, že není na každe stránce "miluju tě, miláčku"
Pašeráci a piráti jsou tu sice trochu jako banda skautíků, ale tak proč ne (společný nepřítel...).
Co mě ale mrzelo, že nebyl využit ani potenciál nájemných lovců. Aspoň oni mohli knihu trochu přitvrdit.
Uvidíme co bude dál, ale čekal jsem od knih z podsvětí SW něco víc.

20.01.2020 3 z 5

Léčka v ráji Léčka v ráji Ann Carol Crispin

Tak dočteno a za mě zatím 3*. Uvidíme až dočtu sérii a více SW knih.
Han Solo pro mě byl vždy frajírek, drzej provokatér co žije okamžikem.
A teď ke knize,
tady je Han jako mladej výrostek a některé situace a jeho rozhodnutí jsou hodné desetiletého a ne protřelého podvodníka, který v jeho letech zažil už snad každý podvod.
Stále se opakující miláčku a zlatíčko mi lezlo u Hana vysloveně na nervy.
Ale když tohle pominu tak to bylo pěkné čtení. Postavy zajímavé. Akce dobře dávkovaná. Jen mě mrzelo, že chybí alespoň úvodní popis u zvěře a krajiny a tak jsem často musel na internet.
Těším se na další díl.

02.01.2020 3 z 5

Pavoučí měsíc Pavoučí měsíc Richard A. Knaak

Oproti Dědictví krve mě kniha bavila. Necromancer mě zaujal a už i svět mi přišel dost temnej. Neměl jsem velké očekávaní a nakonec byl velmi spokojený. Dobře napsaná oddechovka.

28.12.2019 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Po prvním díle jsem se další knihy bál, ale zbytečně. Kniha je skvěle napsaná, temná, zábavná. Mohu doporučit.

07.12.2019

Osamělý drow Osamělý drow Robert Anthony Salvatore

Kdo přečetl všechny předchozí díly tak pokračujte dál.
Celá tahle série Lovcovy čepele je skvěle napsaná, napínavá a je tu spousta akce.
Salvatore se ve psaní zlepšuje a knihu jsem si velmi užil.

25.10.2019 5 z 5

Po kolena v mrtvých Po kolena v mrtvých Dafydd ab Hugh

Nostalgie, sranda, akce, krev navíc něco jako děj... Přesně to co jsem očekával, když jsem vzal do ruky knihu DOOM. Jaké asi budou další díly....

15.10.2019 3 z 5

Páteř světa Páteř světa Robert Anthony Salvatore

Co napsat? Poprvé mě Salvatore nudil. Prolouskat se na konec bylo teda něco.
Normální telenovela.... On chce ji, ona nechce jeho. Ona chce jeho, on chce ji, ale nejde to. On nechce ji ona chce jeho.
Wulfgar no co no.

04.08.2019 2 z 5

Stříbrné prameny Stříbrné prameny Robert Anthony Salvatore

Tato série vyšla 88, 89 a 90 pár let na vymyšlení, psaní a sehnání vydavatele... Můj odhad je, že mu bylo cca 20-25let když vymyslel děj postavy atd. Salvatore byl ovlivněn jinými autory což je normální. Děj je podobný jiné knize, ale ve finále no a co? Je to fantasy. Dobro, zlo, chamtivost, moc, cesta překonávání, odvaha.
Já jsem tuto knihu přečetl jako 5 knihu za sebou a i když byla ještě předvídatelnější než předchozí díly, byla zábavná dle mého má to co má mít. Ano je slabší, ale ne o moc.
Krásné pokračování.

02.07.2019 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak toto byla jediná kniha, kterou jsem nečetl jako malej.
Posun Paoliniho je parádní a kniha se četla moc dobře. Závěr mě překvapil a potěšil.
Série stojí za přečtení a poslední díl je Super.

01.07.2019 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Věk spisovatele cca 22let odpovídá knize. Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď, už to tak super nebylo, ale je to lepší než Eragon.

01.07.2019 3 z 5

Zrada v Krondoru Zrada v Krondoru Raymond E. Feist

Další slabší díl, že to je i hra jsem nevěděl. Čtení bylo takové napřímo bez obalu, jdi, splň zachraň, najdi!
Hry přepsané na papír jsou pro mne většinou zklamáním. Hru jsem nehrál proto dávám 3* a knihu asi nechám někde zapadlou za těma lepšíma.

01.07.2019 3 z 5

Ochránce Impéria – Otrok Ochránce Impéria – Otrok Raymond E. Feist

Druhý díl mě bavil asi ještě víc než ten první. Mara je prostě příjemná postava.

Vražda v La Mutu Vražda v La Mutu Raymond E. Feist

Nejslabší díl série a jen malý střípek do světa Midkemie.
Knihu jsem přečetl, jako fanda Feista asi povinnost. Kniha mě neurazila, ale ani nepotěšila.
Znovu už po ní nešáhnu, když mám na výběr lepší díly.

01.07.2019 2 z 5

Čestný nepřítel Čestný nepřítel Raymond E. Feist

Stejně jako Jimmy ručka je tento volný příběh vsunut mezi druhý a třetí díl trhlinových válek.
Krásné rozšíření světa Midkemie a trochu politiky Tsuranů.
Záškodnická válka, s příjemným spádem a pro mě nejlepší díl z této série.

Tarzan. 4. díl, Tarzanův syn Tarzan. 4. díl, Tarzanův syn Edgar Rice Burroughs

Mě tarzan prostě baví. Byl jsem varován, že další díly jsou slabší a slabší, ale zatím jsem spokojený.
Malý Jack se potatil a kniha má spád a zábavnost jako u Tarzana takže vše OK.

01.07.2019 5 z 5

Tarzan. 3. díl, Tarzanovy šelmy Tarzan. 3. díl, Tarzanovy šelmy Edgar Rice Burroughs

Tarzana máte buď rádi nebo ne. Tento díl je přehnanej, ale tak proč ne. Už jsem viděl větší slátaniny a když si tohle odmyslím tak mě vlastně ten děj bavil. Bylo to rychlé jako předešlé díly a zábavné. A ilustrace jsou super.

01.07.2019 4 z 5