Kverulant Kverulant komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Zábava z prvního dílu se bohužel neopakuje. Příliš mnoho postav, často jsem se nudil a mám spíš pocit, že by autor spíš měl narovinu napsat erotický román o bisexuální bohyni kyberprostoru než se snažit vymyslet nějakou nefunkční vatu mezi lechtivé pasáže. Věnujte svůj čas raději lepším detektivkám.

13.11.2015 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Solidně napsaná investigativní detektivka, kde se první polovinu v pozvolném tempu seznamujete s postavami a jejich životy a pak se události rozjedou. Samozřejmě váš požitek závisí na toleranci nadpřirozeně schopných postav jako je hackerka Liz, ale dobře vykreslená atmosféra by měla případnou skepsi z občasných úletů vykompenzovat a příběh je opravdu dobrej..

13.11.2015 4 z 5

Kinematografie zapomnění Kinematografie zapomnění Štěpán Hulík

Výborný materiál pro fanoušky českého filmu za normalizace i o čtenáře zajímající se o pozadí kultury a dění na Barrandově v socialistickém Československu.

21.10.2015 5 z 5

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Ke knize jsem se dostal jako divák filmu s výbornou atmosférou (Devátá brána) a byl jsem zvědavý, jestli autor knihu zakončil lépe. Bohužel konec v knize je ještě horší.

21.10.2015 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Nikdykde je stylem takový lehký, pro citlivé povahy asexuálnější a méně brutální Clive Barker krotící svou představivost. Což je pro jistou skupinu čtenářů možná dobré doporučení. :-)

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Autorka umí dobře zacházet s očekáváním čtenáře a díky tomu vás čeká opravdu nepředvídatelný příběh. Vedle detektivního příběhu zároveň slušná pitva médií, jejichž reakce musí manžel neustále řešit a svěží psychologická sonda do instituce šťastného manželství - co si víc přát.

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Depresivní kniha z nepříjemného prostředí amerického venkova, plného zmařených životů a nešťastných dětství. Detektivní zápletka je tady spíš lákadlo, příběh je spíš cesta ústřední postavy peklem a díky kvalitní psychologii postav to snadno prožijete i jako čtenář. Slabším povahám a milovníkům dětí nedoporučuji.