Kunstábl Kunstábl komentáře u knih

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Nejdřív jsem nadával, že to není detektivka. Tedy ne klasická. Ale pak jsem se k té knížce pořád vracel, nešla mi z hlavy. Zaryla se mi pod kůži. A musím říct, že je jedna z nejlepších od Christie. Ale nikdy by mě nenapadlo, že to prohlásím:-)))) Ta knížka je zvláštní, ponurá, smutná a psaná stylem, který k Agátě tak nějak nepasuje. Působí to jako báseň v próze. Schválně si to přečtěte a porovnejte s Marplovou a Poirotem. Tahle má něco do sebe

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Její nejlepší!!! Škoda, že filmová zpracování se od originálu liší. Budete se bát od začátku do konce, zaručeně

Výstraha Výstraha James Patterson

Totální duchařský úlet!!!!! Nemělo to hlavu ani patu. Tuhle knížku si mohl odpustit

06.05.2011 odpad!

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Možná překombinované. Pořád jsem měl pocit, že by knížce víc sedělo, kdyby se děj odehrával v Anglii. Co všichni mají s českou detektivkou? U nás nemá detektivka tradici, není možné vymyslet slavného detektiva a těžko budeme opěvovat naši českou policii. Pro nás je typický Švejk a ne detektivky!!!! Ať si čeští autoři klidně píší anglické knížky. Fikar to taky dělal - a byly nejlepší. Ty ryze české byly braky. Už vidím slavného soukromého detektiva, který žil v minulém režimu. Proboha!

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Průměrná. Je vidět, že měnila vraha. U jiných knížek si po přečtení řeknete: Jooo, vždyť to bilo do očí. Ale tady do očí nebije nic. Vraha jsem věděl od začátku - asi podle motivů z jiných knížek. A. je v něčem odhadnutelná - všimněte si, že když je někde hrdinka a dva chlapi, jeden z nich je vrah - například:-))) A Egypt? Nic moc. Radši mám anglické klasické detektivky a anglický humor. A podšitou starou pannu Marplovou

06.05.2011 2 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Chtěl jsem se dozvědět o tom, jak tvořila knížky, ale ona vyprávěla o svých vychovatelkách, chůvách a o tom, co měli k jídlu. Lepší je King a jeho O psaní. To, co se týkalo knížek, bylo chaotické a zpřeházené. Trochu mě zklamala

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Doporučuji! Marplová poprvé a hned si z ní autorka utahuje. Škoda, že v tom nezašla ještě dál. Z Poirota si dělá srandu pořád, ale Marplová nějak zvážněla a přestala být drbnou. Ty úseky o tom, jak nenápadně sledovala ptáčky v okolí, patří k nejlepším. Pro někoho je tam hodně zápletek, ale to mám v knížkách rád

Moje kráska spí Moje kráska spí Mary Higgins Clark

Autorku nemusím, ale tohle se jí povedlo!!! Pěkná, dojemná a napínavá knížka. Doporučuji!

Tři panáky pro Evženku Tři panáky pro Evženku Juan Zamora

Hrůza a děs. Není nic směšnějšího, když "životní pravdy" vykládá cucák. A to jsem, prosím, neznal věk autora. Četl jsem a musel se smát nad jeho naivitami a perlami. Klišé a rádoby moudrosti. Kdo kritizuje Alchymistu, měl by si přečíst tohle. Coelho dá aspoň dohromady větu. Zamora ne.

06.05.2011 odpad!

Oči oběti Oči oběti John Sandford (p)

Dobrá knížka. Je vidět, že umí psát. Tahle patří mezi ty zdařilejší

06.05.2011 5 z 5

Vraždy podle návodu Vraždy podle návodu P. D. James (p)

Nic moc a hlavně tam o žádné vraždy podle návodu nejde - je to jen souhra náhod. Mnohem lepší je Christie, kde se vraždí podle říkanek atd. Tady je to jen v názvu, jinak tam žádného masového vraha, co by vraždil podle vzorce, nehledejte. Jamesová má dost výkyvy. Něco je super (Pachuť smrti) a něco nudná knížka pro důchodce. Tohle je tak průměr

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Ze třicátých let je otřesná Vražda v Orient expresu. Tahle je náhodou dobrá. Možná není strašidelná a není tam velká zápletka, ale knížka vás vtáhne do děje. Jsou tam bezvadně popsané postavy, prostředí. Postavy se vyvíjí, mají své osudy a všechno se to točí kolem vraždy. Patří k těm nadprůměrným!

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

Nultá hodina je jedna z těch povedených. Napínavá a ke konci si budete kousat nehty:-)))

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Konec vás zklame - nedpzvíte se, kdo je Vlk:-)))

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Nic moc, konec je rozvleklý. Je to spíš slabá knížka - v porovnání s jinými od stejného autora

06.05.2011 2 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Dobrá knížka, napínavá. Ale konec mě trochu zklamal - čekal jsem něco bombastického. A pořád jsem si myslel, že v tom jede ten ctihodný černý kazatel, který je prototyp kladného hrdiny. Autor napsal i napínavější knížky.

06.05.2011 5 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Bezvadná knížka. I lkdyž musíte přemýšlet:-))) Napínavý děj, každou chvíli nějaká zápletka. Nenudíte se ani u jedné stránky. Konec jsem musela číst několikrát, abych se ujistil, že jsem to pochopil správně:-))) Vražedné léto už tak dpbré není. Docela ujde ještě Dáma v autě s brýlemi ...

06.05.2011

Maják Maják P. D. James (p)

Sice to není moc strašidelné a napínavé, ale jsou tu moc hezky vykreslené charaktery postav. Docela dobrý společenský román:-)))

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Tohle je fakt bomba. Ale první povídku jsem moc nepochopil. Teda - nejsem si jistý, jestli jsem ji pochopil správně:-))

30.03.2011