kulibunda kulibunda komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Druhá kniha od autorky a její schopnost psaní a vyjádření pocitů mě dostala. Kniha je velmi čtivá, chvilkama se mi stahoval žaludek. Původně se mi do knihy nechtělo, odrazoval mě přebal, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, rozhodně to stálo za to.

08.11.2021 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Autorku a její knihy mám ráda, je čtivá, její styl mi vyhovuje. Ale asi špatné načasování,..., nějak jsem nepochopila proč byla napsána. Chybělo mi v tom něco... Nicméně kniha je čtivá.

03.11.2021 3 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Kniha krásná, příběh zajímavý, spousta myšlenek, které člověka nutí přemýšlet. Na mě to bylo ale zbytečně dlouhé, některé pasáže a myšlenky se často opakují.

21.10.2021 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nevím no. Většinou mám raději knihu než film. V tomto případě se mi film líbil víc než kniha. Nedokážu přesně říct, co knize chybělo, ale něco ano. Příběh je to zajímavý, ale škoda. V tomto případě nejde dát víc hvězdiček.

01.10.2021 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dřív jsme chtěla mít plnou knihovnu knížek. Dnes už chodím hlavně do knihovny. Ale toto je kniha, kterou si jisto jistě koupím. Jsou prostě knihy, které by člověk měl mít doma a tuto si určitě přečtu ještě jednou, jednou.

01.10.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha, která se čte příjemně, velmi příjemně. A ten příběh k tomu. U knížek se silným příběhem si vždy uvědomuji, jak strašně jsme dnes zhýčkaní a jak je potřeba vážit si toho co je kolem nác.

U této knihy jsme objevila autorku a rozhodně bude víc knih, které si od ní přečtu.

01.10.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zase skvělá knížka, autorka prostě nezklame.

01.10.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem o této knize věděla, ale nějak furt nebyl čas. A najednou po přečtení, konečně chápu, co se celým tím Velkým Bratrem míní a spousta situací zapadla a je to přímo děsivé. Skvělé promyšlené.

30.09.2021

Umění vnímat umění pro děti a rodiče Umění vnímat umění pro děti a rodiče Michael Třeštík

K této knize se ještě určitě vrátím. Jak děti vyrostou těším se na odpoledne s čajem a touto knihou, která mi pomůže seznámit děti, s tím co já sama neumím povykladat tak, aby to pochopily.

29.09.2021 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Objev, na knihu jsem narazila v knihovně. Měla jsem pocit, že ji znám, že o ní někdo mluvil.... To bylo úžasné, ten jiný styl psaní, přečteno hned a Petra Soukupová se u mě zapsala mezi oblíbené autorky.

29.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická má skvělý styl psaní, čte se velmi příjemně a celý Šikmý kostel je kniha, která mi ukázala dějiny tak, jak jsem o nich neměla tušení. O této oblasti jsem nikdy nepřemýšlela a jsem moc ráda, že se autorka pustila - velmi úspěšně - do seznámení nás neznalých, s touto oblastí.

29.09.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Už u minulé knihy jsem se zařekla že Radku Třeštíkovou už nikdy. Potom dojela kamarádka a že ji má půjčenou, tak jestli si ji nechci taky přečíst. Dávám ráda nové šance a tak jsme ji dala i Bábovkám. Za mě je to asi nejlepší co jsme od autorky četla, ale nemění to nic na tom, že kdybych to nečetla nic by se nestalo. Nezanechalo to ve mě nic, ale vůbec nic.

27.09.2021 2 z 5