Kulhajs Kulhajs komentáře u knih

Cestování časem - nálezy/důkazy/perspektivy Cestování časem - nálezy/důkazy/perspektivy J. H. Brennan

Knížka se snaží celkem dobře seznámit a vysvětlit čtenáři teorie související s vermírem, částicemi, rychlostí světla atd., které by mohly souviset s možností či nemožností cestovat časem. Potud dobrý. Ale jakmile dojde na předměty z neodpovídajících geologických vrstev a bohužel nebo možná i naštěstí je jim v knížce věnována malá kapitolka a autor si jejich nález vysvětluje jako pozůstatek po cestovateli v čase, tak jsem už chtěl mít knížku rychle za sebou. Jako teorii to lze brát, ale přijde mi jako jednodušší a mnohdy i pravděpodobnější Zillmerova teorie, že nesedí datování vrstev. Ale to je na každém čtenáři.

14.08.2019 3 z 5

Pozorování UFO Pozorování UFO Alan Baker

Pěkně napsaná kniha o UFO, historii pozorování, různých případech, dokumentech atd. Škoda, že je bez obrázků a je v ní hromada překlepů.

05.08.2019 4 z 5

Po stopách všemocných Po stopách všemocných Erich von Däniken

Knížka hlavně o fotkách, profláklé lokality, ale čte se to dobře. Výborné pro začátečníky v záhadách.

12.07.2019

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Četl jsem poprvé jako teenager a možná se jednalo o jednu z prvních knih od Danikena, která se mi dostala do ruky a vzbudila můj zájem o historii, záhady, ufo atd. A i po 24 letech od vydání pro mě byla velice čtivá.

08.07.2019 4 z 5

Kdo otevřel bránu pekel? Kdo otevřel bránu pekel? Vladimír Liška

Pro nováčky dobrý. Ale jinak hrozně povrchní. Seznam použité literatury mám z 90 procent doma a vše jsou to tedy u nás vydané knížky profláklých autorů, v knížce tak kromě myšlenek není nic autorovo, vše je jen výcuc, takže jsem se nic nedozvěděl. V pojednání o kolském dole jsou použity fotky dolu Mirnyj, knížka nereflektuje, že Zahi Hawass už 8 let není ředitelem egyptských památek, od Hausdorfa opsal omyl s příhodou na Hanging Rock, což se myslím nestalo, ale jednalo se o román a možná je tam chyb víc. Pro mě zklamání a čiší z toho snaha chrlit knížky a další a další vydání.

29.06.2019 2 z 5

Akta UFO Akta UFO Palmiro Campagna

Útlá knížka o několika případech pozorování ufo v Kanadě, vývoji diskového letadla Avro, o vyšetřování pozorování ze strany kanadského letectva a námořnictva. Jako celek takové doplnění informací, neurazí, nenadchne.

25.06.2019 3 z 5

Kometa století Hale-Bopp Kometa století Hale-Bopp Andreas von Rétyi

Přečteno hodně s křížkem po funuse, a ani si nějak nepamatuji, jak to v 97 s kometou dopadlo a jestli to byla podívaná, ale jako celek je knížka zabývající se kometami, asteroidy a souvisejícími tématy dobrá.

09.06.2019 3 z 5

Kosmické lety ve starověku: Po stopách všemocných Kosmické lety ve starověku: Po stopách všemocných Erich von Däniken

Výběr nejprofláklejších danikenovských lokalit, popsáno spíše stručně, doplněno množstvím fotek.

28.05.2019 3 z 5

Století nevysvětlitelných záhad Století nevysvětlitelných záhad Hartwig Hausdorf

Soubor různých záhad od jasnovidců po ufo. Hlavně pro nováčky v záhadách a vzhledem k tomu, že každá záhada je stručně na jedné až čtyřech stranách, je knížka vhodná i na wc. Obrovská škoda, že v knížce není jediný obrázek.

18.05.2019 4 z 5

Soudný den dávno nastal Soudný den dávno nastal Erich von Däniken

Knížka na téma co když je na každém šprochu pravdy trochu, aneb Danikenův pohled na mýty a legendy a základní náboženské knihy. Je to zajimavé, ale nijak extra konkrétní nebo najeté do hloubky, spíše takové myšlenkové pochody, jak to kdysi mohlo proběhnout a čas událost zdeformoval v jinak znějící příběh. Pro mě na čtení průměr, ale to jak autor přemýšlí je stejně mazec.

09.05.2019 3 z 5

Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Philip J. Corso

Přečteno za dva dny, velice čtivé. Otázka je, zda je na tom aspoň něco pravdy, nebo jde o kvalitní blábol. Vadilo mi časté opakování jmen, zkratek agentur a úřadů (ale asi nešlo jinak) a pak studenoválečný paranoidní podtón, ale taková asi byla doba. Jinak nelze než doporučit.

28.04.2019 4 z 5

Zpět ke hvězdám Zpět ke hvězdám Erich von Däniken

50 let stará knížka, ale pořád se to dá číst. Dnes již určitě přkonané, některé informace doplněné, upřesněné nebo možná vyvrácené, ale člověk aspoň vidí, jaké byly tehdy představy o budoucnosti a jak autor dokázal v té době přemýšlet o historii a jak vlastně i začínal.

25.04.2019 4 z 5

Atlantida od A do Z Atlantida od A do Z Simon Cox

Seznam autorů, děl, osobností, které více nebo méně souvisí s Atlantidou. Je jedno, že je to od A do Z, přišlo mi, že některé pojmy s Atlantidou souvisí tak okrajově, a přišlo mi, že je jich víc, že pro mě byla kniha spíš nezajímavá.

19.04.2019 3 z 5

Tajemství ďáblovy bible Tajemství ďáblovy bible Arnošt Vašíček

Do hloubky kniha nejde, nahazuje další témata, která s ústředním víceméně souvisí/nesouvisí, ale je to podáno velice čtivě, skoro jako vždy u pana Vašíčka. A jako vždy, je to jen na jedno deštivé odpoledne.

07.04.2019 4 z 5

Velké záhady pravěku Velké záhady pravěku Felix R. Paturi

Tahle knížka mě nebavila. Jako celek se kniha zabývá hlavně megalitickými památkami a skalními kresbami, avšak první polovina knihy byla nudná, autor je zastáncem oficiální vědy, takže vše je kalendář, kultovní místo, obětiště nebo obrazy vidin šamanů. Druhá polovina již byla lepší, zejména díky zahrnutí archeologických nalezišť nebo památek, o kterých se čtenář nedočte v každé druhé knize. Celkově se kniha ale četla špatně, je spíše nezajímavá s arogantním podtónem vůči neoficiálním nevědeckým spisovatelům (Daniken a Hausdorf jsou pyramidioti) a kdo má rád záhady, tak tady bude zklamán až uražen.

06.04.2019 2 z 5

Obrazy, které by neměly existovat Obrazy, které by neměly existovat Reinhard Habeck

Černobílé obrázky moc kvality nepobraly, obsahově ale kniha překvapila, kromě pro mě známých věcí jsem zde našel i hodně informací, o kterých jsem ještě nečetl a celkově se kniha četla pohodově. Kdo má rád záhady, neměl by být zklamán.

15.02.2019 4 z 5

UFO - už jsou tady... UFO - už jsou tady... Gildas Bourdais

Nic jsem od této knihy nečekal, jen jsem ji přihodil do objednávky při nákupu v antikvariátu, ale zhltl jsem ji za 1 den. Kniha popisuje událost v Roswellu, násedující vyšetřování s odstupem času, hledání svědků, rozporuplnost výpovědí, důkazů atd. Odpověď nelze očekávat. Názor si každý musí udělat sám, kniha spíš popisuje těžkosti při hledání pravdy po dlouhé době a v daném tématu. Kniha je z roku 1995, takže to bude chtít dohledat novější knihy a informace, ale i tak za to stála.

06.02.2019 4 z 5

Odkaz boha Kukulkana Odkaz boha Kukulkana Erich von Däniken

Občas trochu křečovité rozhovory postav, tak aby autor do děje narouboval fakta, vysvětlení a své teorie. Kdo již od Danikena něco přečetl, nic nového se nedozví, je to spíš pro dětské publikum, ale i mně se to četlo příjemně. Jen nechápu, že autor vydal totéž znovu pod názvem Tajemství mayské studny, opravdu se to liší jen ve slovíčkách a stavbě vět (nejspíš dáno jiným překladem).

02.02.2019 4 z 5

Stopy mimozemšťanů Stopy mimozemšťanů Erich von Däniken

V době vydání bez internetu to mohla být zajímavá kniha doplňující předchozí knihy o fotografie, neboť kniha obsahuje necelých 60 stran textu - stručný výcuc ze starších knih a hezkou a rozsáhlou obrazovou část, která je bohužel na konci v jednom kuse, takže čtenář musí listovat. Pro fanouška na zvážení, z antikvariátu za rozumnou cenu v pohodě, jinak dnes spíš zbytečné. Pro autora rychlý výdělek za málo práce.

29.01.2019 3 z 5

Pozdravy z doby kamenné Pozdravy z doby kamenné Erich von Däniken

Buď pro nováčky, nebo pro fanoušky jako takové obrazové shrnutí předchozích knih. Tak to i autor zamýšlel. (nebo "vyhrabu fotky, něco k tomu naplkám a nová knížka je na světě. Ja, gut. Geld." ) Za plnou cenu asi za to nestála, z antikvariátu paráda.

12.01.2019 3 z 5