Kulhajs Kulhajs komentáře u knih

Z jiných světů - Pravda o návštěvnících, únosech, UFO a paranormálních jevech Z jiných světů - Pravda o návštěvnících, únosech, UFO a paranormálních jevech Hilary Evans

Kniha mi přišla jako takové uzavření 90. let a vlny popularity Akt X, na které se chtěla svézt. Technicky je kniha krásná, křídový papír, velký formát, hezké obrázky - zejména obálky dobových časopisů stojí za to, ale pravdu žádnou nepřinesla, spíše bych řekl, že tlumila to nadšení z UFO a všeho paranormálního, neboť je spíše kritická. Bohužel mně se ani nijak dobře nečetla.

12.05.2020 3 z 5

Měsíční šachta Měsíční šachta Martin Lavay

Jako v případě knihy o Djatlovově výpravě je to takový ucelený přehled informací, které se k legendě vážou, a které se autorovi podařilo zjistit a pro mě, který o Měsíční jeskyni téměř nic nevěděl, to byla skvělá koupě. Že se jeskyni nepodaří nalézt jsem věděl z reportáže pana Mareše na YT, ale to nic nemění na tom, že legenda je to zajímavá, ať pravdivá nebo ne a třeba někdy... A když nic jiného, je to zajímavá, světoznámá legenda z naších krajů.

10.05.2020 4 z 5

Jsou lidské dějiny zmanipulované? A kým? Jsou lidské dějiny zmanipulované? A kým? Hartwig Hausdorf

Souhrn událostí a pozorování ufo napříč lidskými válečnými dějinami.

09.05.2020 4 z 5

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Další skvělá jednohubka od pana Vašíčka. Několik známých věcí doplněných o nové poznatky a hodně novinek. Bohužel opět na jedno odpoledne. Chci víc!

05.05.2020 4 z 5

Válka bohů Válka bohů Hartwig Hausdorf

Po přečtení většího množství knih z antikvariátů, kdy už mě nebavilo dokolečka stále číst to samé, jsem pořídil nějaké knižní záhadologické novinky, a tato knížka byla mezi nimi a rozhodně nezklamala. Jedná se o souhrn událostí od dávné historie směrem k současnosti, kdy došlo k nevysvětlitelným jevům nebo pozorováním UFO. Nechybí staroindické eposy, podzemní města v Turecku, fatimské zjevení, zmizelý regiment - tedy vše, co už mi pije krev, ale je zde i mnoho nových nebo mně neznámých příběhů a událostí, hlavně z doby korejské a vietnamské války, takže mi knížka co se týče nových informací udělala radost. Co mi radost trošku kazilo, bylo větší množství překlepů a autorovo/překladatelovo nadužívání termínu "Říše středu" snad ve všech knížkách, stačilo by mi občas číst jen v Číně nebo na území dnešní Číny. Ale jinak paráda.

Oprava: Po přečtení této knihy jsem se vrhnul na asi o 7 let starší Tajemnou historii 3 a hle, po pár stránkách zjišťuji, že jsem to už četl. Tajemná historie 3 je souhrnem událostí a pozorování během různých válečných konfliktů lidstva. Válka bohů začíná trošku jinak, ale po pár stranách přechází v téměř stejný výpis událostí a pozorování a některé pasáže jsou totožné i doslovně. Takže copy & paste. Po tomto zjištění tedy nakonec zklamání. Knížku tak lze doporučit pouze nováčkům nebo těm, kdo nemají Tajemnou historii 3.

03.05.2020 2 z 5

Medicína doby kamenné Medicína doby kamenné Hartwig Hausdorf

Ze 168 stran, je čistého textu cca 120 stran, zbytek je obrazová příloha uprostřed knihy a je započítána do počtu stran, dále poděkování, vysvětlení a seznam knih, takže žádná sláva. Ale téma historie a záhad pojatá z medicínského hlediska jako trepanace, věžovité lebky, operace, atd. v jedné knížce je čtivá a zajímavá. V knížce uvedená témata již byla uvedena v předchozích knihách a autora i jiných, jde tak o takový tématický souhrn doplněný o novější informace. Jako celek krátké, ale zajímavé.

22.04.2020 4 z 5

Utajený svět Utajený svět Arnošt Vašíček

Zajímavá knížka o všemožných tajemných zvycích a rituálech různých kmenů po celém světě.

07.03.2020 4 z 5

Poslední tajemství archeologie Poslední tajemství archeologie Reinhard Habeck

Když jsem se podíval do obsahu knížky a viděl témata jako stroj z Antikythéry, baterie, pyramidy, sfinga, Atlantida atd, tak jsem nic nečekal a spíše se zhrozil, ale byl jsem příjemně překvapen, protože snad u každého tématu jsem našel něco nového nebo doplňujícího. o čem jsem ještě nečetl, nebo už zapomněl. Dnes už je knížka 17 let stará, takže v aktuálnosti opět ztrácí, ale to nic nemění na tom, že mě bavila.

29.02.2020 4 z 5

Nejsme sami na Zemi Nejsme sami na Zemi Andreas von Rétyi

Sice už 25 let stará knížka, ale velice čtivá. Některé informace již mohly být vyvráceny, některé doplněny, něco bude určitě i fikce autora. Ufo, základny, Area51, mrzačení dobytka, únosy, atd. spíše ve stručnější formě, vhodné pro nováčka, který si buď řekne, že je to kravina a zahodí a nebo ho téma chytne a začne si hledat novější materiály.

11.02.2020 4 z 5

Mysteriózní jevy mezi nebem a zemí Mysteriózní jevy mezi nebem a zemí Reinhard Habeck

Knížka se mi líbila, i když v první polovině se věnuje spíše bleskově ufo, kruhům v obilí, kulovým bleskům, údajným gravitačním anomáliím a křišťálovým lebkám, více mě zaujala druhá polovina věnující se záhadám a pověstem kolem hory Untersberg. Oceňuji, že autor uvádí jak teorie pro, tak důkazy a teorie proti, takže jako vždy, ničeho konkrétního se nedoberu a jde se na další knížku. A to mě baví.

26.01.2020 4 z 5

Kacířská kniha Kacířská kniha Erich von Däniken

Přečteno za hodinu. Ze 152 stran je čistého textu pouze 49 (včetně úvodníku a závěru), zbytek obrázky (pěkné). Mám knížky pana Danikena rád, ale tady si ze čtenářů už udělal prdel. Kniha má být zakončením nějaké pentalogie, ale je to jen obyčejný výcuc toho, čemu se autor věnuje celý život, s tím, že v této knize se podíváme na určitá témata podrobněji - jak? na pár stránkách? Dále autor uvádí, že se skutečně jedná o souhrn (myšlena celá pentalogie) jeho celoživotního díla a záměrně přebírá již uváděná témata, která mají být v této knize aktualizována o nejnovější poznatky - fakt jsem si ničeho nevšiml. A dát tomu název Kacířská kniha, to měl udělat se svojí první knížkou a ne po tolika letech a knihách, tady už se jen vše po x-kráté opakuje a kacířské je na knížce jen to, že autor za ní chce peníze.

16.01.2020 2 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

S úvodem knihy jsem trošku bojoval, ale pak je to jedna velká záhadologická jízda.

19.11.2019 4 z 5

Okno do budoucnosti Okno do budoucnosti Jan A. Novák

Mám rád jiný typ záhad, ale pan Novák tuhle knížku o věštění, historii věštění, předpovědích, astrologii a souvisejících tématech napsal fakt dobře, takže jsem byl velice spokojen a dozvěděl se hodně nového.

02.11.2019 4 z 5

Záhadné bytosti Záhadné bytosti Lowell B. Kennedy

Knížka krátkých příběhů, které působí jak scénky ze seriálů Krajní meze a Věřte - nevěřte, zejména první půlka, druhá se týká ufo, ale povětšinou jsou to všechno již x-krát opakované příběhy. Horší průměr.

16.10.2019 2 z 5

Když padalo nebe / Hledání Atlantidy Když padalo nebe / Hledání Atlantidy Rand Flem-Ath

Podle jmen autorů jsem si myslel, že jsou to členové nějaké sekty, ale knížka se četla dobře, teorie autorů, že Atlantida je Antarktida má hlavu i patu a něco by na tom třeba mohlo být. Celkově jsem byl příjemně překvapen.

09.10.2019 4 z 5

Záhady oceánu Záhady oceánu Jan A. Novák

Starší, ale dobře čtivá knížka o různých záhadách (viz. popis), které spojuje moře a voda.

09.10.2019 4 z 5

Dosud neobjevené poklady faraonů Dosud neobjevené poklady faraonů G. F. Lothar Stanglmeier

Pro milovníky Egypta a egyptologie povinnost. Knížka je zajímavá, čtivá a o to víc mě mrzí, že má jen 134 stran textu + obrátky a vysvětlivky. Klidně by mohla mít 500 stran.

30.09.2019 4 z 5

Země - Svět záhad a mysterií Země - Svět záhad a mysterií John Spencer

Pojetí knihy odpovídá originální název - je to seznam lokalit, staveb, hor a posvátných míst po celé planetě, stručný popis, případně něco z historie lokality a nějaké pověsti. Nic do hloubky, ale člověk pak může hledat další materiály podle toho, co jej zaujme.

25.09.2019 3 z 5

Sfinga 1 - Záhady historie Sfinga 1 - Záhady historie Hans-Christian Huf

Kniha asi ani nemusela být součástí Edice Záhady, nic moc záhadného jsem v ní nenašel a je to spíš takový "Dějepis+", tedy něco navíc k základnímu učivu dějepisu. Nebo ještě lépe "Díry v dějinách", protože prostě se nedochovaly historické záznamy. Tedy nic záhadného. Nejzajímavější tak byla poslední kapitola zabývající se Jantarovou komnatou, k čemuž si nejspíš dohledám něco novějšího. Celkově se to ale četlo docela dobře, ale pořízení dalších dílů v antikvariátech ještě zvážím.

13.09.2019 3 z 5

Důkazy z pěti kontinentů Důkazy z pěti kontinentů Erich von Däniken

Kdybych tuto knihu četl v době vydání, tak je super, dneska už to po mnoha již přečtených knihách taková sláva není, není šance se dozvědět něco nového a úplně mi neseděl styl této knihy - jakože obřalovaný Daniken předkládá své důkazy a milý soude trhni si, na mě nemáš. Na druhou stranu, číst tohle v roce 1974, tak mám oči navrch hlavy, jsou tam všechna autorova oblíbená témata - bible, proroci, stroj na manu, odpor proti evoluci, Dogoni, védy atd.

09.09.2019 3 z 5