Cestování časem - nálezy/důkazy/perspektivy

Cestování časem - nálezy/důkazy/perspektivy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208342/cestovani-casem-nalezy-dukazy-persp-qXO-208342.png 4 4 1

Kovový předmět nalezený v předkambrické vrstvě v jihoafrickém Transvaalu, blok čistého stříbra z uhelného dolu v oklahomském Wilburtonu, kovový hřeb zaražený v devonském pískovci... To všechno jsou nálezy, které nemohou patřit do geologické vrstvy, ve které byly nalezeny. Jsou to stopy po utajených cestovatelích v čase?

Záhady

Vydáno: , Ivo Železný

Kulhajs
14.08.2019 3 z 5

Knížka se snaží celkem dobře seznámit a vysvětlit čtenáři teorie související s vermírem, částicemi, rychlostí světla atd., které by mohly souviset s možností či nemožností cestovat časem. Potud dobrý. Ale jakmile dojde na předměty z neodpovídajících geologických vrstev a bohužel nebo možná i naštěstí je jim v knížce věnována malá kapitolka a autor si jejich nález vysvětluje jako pozůstatek po cestovateli v čase, tak jsem už chtěl mít knížku rychle za sebou. Jako teorii to lze brát, ale přijde mi jako jednodušší a mnohdy i pravděpodobnější Zillmerova teorie, že nesedí datování vrstev. Ale to je na každém čtenáři.

cestování časem záhady

J. H. Brennan