Stopy mimozemšťanů

Stopy mimozemšťanů https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59185/bmid_stopy-mimozemstanu-J8v-59185.JPG 4 68 9

Téměř 300 barevných fotografií je průkazným svědectvím toho, že planetu zemi kdysi dávno navštívili božští mimozemšťané. Erich von Däniken se ve své knize Stopy mimozemšťanů pokusil vyvrátit veškeré argumenty, které popírají jeho teze. Fotografie, tvořící jádro knihy, mají nedocenitelnou hodnotu, neboť krajiny a kulturní památky, které jsou na nich zachyceny, byly většinou naší "civilizací" nenávratně zničeny.... celý text

Literatura světová Historie Záhady
Vydáno: , Knižní klub

Die Spuren der Ausserirdischen , 1990

Kacheenk
06.11.2023 3 z 5

Zajímavě popsané souvislosti v jednotlivých stavbách. Rozhodně některá tvrzení stojí za zamyšlení. Některá mi připadají trochu přestřelená. Nicméně čtivé, 3,5/5

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Dänikena jsem četla někdy ve 14 letech, už si úplně ani nevybavuji, o čem konkrétně pojednávala tato kniha z těch 3 nebo 4 co jsem četla. Vím jen, že se to četlo dobře a připadala jsem si důležitá, že se na některé památky a události můžu dívat i jinak ...

draka
26.09.2020 4 z 5

Na knize si cením barevných dokumentárních fotografií krajiny a kulturních památek. A jestli slouží jako průkazné svědectví, že je vytvořila mimozemská civilizace, nechávám na posouzení a fantazii každého z čtenářů.

Kulhajs
29.01.2019 3 z 5

V době vydání bez internetu to mohla být zajímavá kniha doplňující předchozí knihy o fotografie, neboť kniha obsahuje necelých 60 stran textu - stručný výcuc ze starších knih a hezkou a rozsáhlou obrazovou část, která je bohužel na konci v jednom kuse, takže čtenář musí listovat. Pro fanouška na zvážení, z antikvariátu za rozumnou cenu v pohodě, jinak dnes spíš zbytečné. Pro autora rychlý výdělek za málo práce.

denniys
23.12.2018 4 z 5

zajímavá kniha..spoustu teorií znám z jiných knih či dokumentů,přesto neztrácejí nic ze své atraktivity..jen bych ocenila,kdyby obrázková část byla začleněná rovnou do textu kvůli lepší přehlednosti..

blindone
05.11.2017 1 z 5

No...asi radši ne.

DuncanIdaho
11.01.2016 3 z 5

Klasická kniha Dänikena, škoda jen, že je tak krátká.

Terva
04.06.2015 3 z 5

Asi padesát stránek textu a ostatní jsou jen fotografie. Tohle mi nesedlo.

józi.odkudkam
26.03.2015 3 z 5

Erik z Dánska je zkrátka takový nezničitelný Horst Fuchs Historie. Ve všech stavbách civilizací facinovaných astronomií a matematikou spatřuje důkazy o znalostech, jichž prostě lidé nemohli nabýt sami o sobě - ostatně, kde myslíte, že své poznatky získává dnešní věda, he? Kniha je doplněna hojným obrazovým materiálem dokládajícím autorovo přesvědčení; Tu například indický chrám Vimana (nebeské plavidlo - jak krásně poetický název pro kostel) je jasným zobrazením rakety mimozemšťanů, tu například fotografie basreliéfu "jasně" znázorňující paleoastronouta, kterého klasičtí archeologové vykládají jako opici; a skutečně, hned na první pohled jako opice vypadá. No, ale svým milým způsobem to zábavné bylo a představa Incké kněžské elity poskytují v zikkuratech chobotnatým cthulhu ufonům, výměnou za informace, neposkvrněné, mladé panny je fakt parádně výživná. No dobře to už jsem trochu přehnal, o cthulhu a pannách v knize nepadlo ani slovo. Veselé 3***