Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240024/mid_den-po-roswellu-yyN-240024.jpg 4 20 4

Svědectví plukovníka US Army o tzv. roswellském incidentu – záhadných událostech, které se staly v červenci roku 1947 nedaleko města Roswellu v Novém Mexiku, bylo napsáno mnoho publikací. Tato je však výjimečná. Její autor, plukovník Philip J. Corso, působil v Oddělení pro zahraniční technologie a armádního výzkumu a vývoje. V této pozici měl přístup k dokumentům o havárii v Roswellu včetně informací od 509. letecké jednotky, která získala vrak létajícího disku. Corso popisuje jednak samotnou roswellskou událost, jednak její následky a zaměřuje se na oficiální i neoficiální vládní a vojenskou politiku, která se v podobě utajovaných informací a zveřejňovaných dezinformací okamžitě rozběhla a významně ovlivňovala další události v období studené války. Verzi o UFO v Roswellu můžeme i nemusíme věřit, tato kniha nás však rozhodně donutí se vážně zamyslet. Zvláště nyní, kdy US Air Force odtajnilo tzv. Modrou knihu, tedy veškeré informace o UFO. Veškeré... S výjimkou Roswellu! – Co získala a co dodnes tají americká armáda? – Roswell a nové technologie. – Strategické plánování „po Roswellu“. – Roswell a studená válka. – Informace a desinformace. – Bude jednou potřeba bránit celou naši Zemi?... celý text

Záhady
Vydáno: , Práh

The Day After Roswell , 1997

Wheelcrusher
10.07.2019 4 z 5

Místy se člověk fakt až musí smát, jakej tohle UFOporno vlastně dává perfektní smysl... jakožto beznadějnej neopohan zajisté neuznávám současnou technologii, ovšem jako zrezignovanej otrok týdle zatracený civilizace a degenskýho pseudopokroku se v ní přirozeně občas i rád vyžívám, jelikož mi prostě nic lepšího nezbejvá:) Tudíž mít možnost přečíst si půlstoletí od rozwalu bylo jednou z těch světlejších chvilek převážně bezvýznamné existence mého momentálního EBE. Když vidim v jakym je naše společnost kvůli výmyslu umělý inteligence nebo sociálních sítí iluzorním hajzlu, těžko by nám bez Star Wars bylo hůř! Tesla se beztak musí obracet v hrobě a mě furt smrděj nohy.

Kulhajs
28.04.2019 4 z 5

Přečteno za dva dny, velice čtivé. Otázka je, zda je na tom aspoň něco pravdy, nebo jde o kvalitní blábol. Vadilo mi časté opakování jmen, zkratek agentur a úřadů (ale asi nešlo jinak) a pak studenoválečný paranoidní podtón, ale taková asi byla doba. Jinak nelze než doporučit.

Dotcom
28.05.2018 5 z 5

Bomba. Na druhej strane potvrdenie toho, čo sa už dávno tuší.

pavelantonin
26.09.2015 1 z 5

Neskutečně mě iritovalo, když jsem na každé stránce četl chválu na jeho šéfa (konkrétně na každé té stránce jsem četl generál Trudeau) a taky nespočetněkrát a víckrát "cvok" složka. Do příběhu místy vnáší i věty u kterých těžko být nemohl, což možná přidá na čtivosti, ale další negativum - říká, že vše moderní je z té lodi a že byl pověřen, aby se to přeneslo na lidstvo tajnými komunikačními kanály (zde další silné negativum, dlouhé věty plné technologických poznámek, neustále opakování toho co je třeba noční vidění). A u těch objevů, třeba laser, že za tím stáli mimozemšťané (i když pozemského objevitele maseru zmiňuje) je přitažené za vlasy. A taky je jasné, jak si se svým šéfem rozuměli. To vše snižuje povídání o skutečnosti havárie, která je aspoň dobře popsána, je tam i jak vypadali. Což se dalo vtěsnat do 50 stran max.

UFO záhady tajné služby studená válka svědectví americká armáda Roswell (Nové Mexiko) plukovníci

Autorovy knížky

Philip J. Corso
americká, 1915 - 1998
2015  76%Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army

Kniha Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army je v