Kukinka1981 Kukinka1981 komentáře u knih

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Dojemný příběh malé Leni. Hrůzy válek a hlavně fašismu nesmí být zapomenuty. Ať už se nikdy neopakují.

14.08.2020 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Příjemné oddechové čtení s humornými lumpárnami foxteriéra Robina.

14.08.2021 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Perfektní autobiografická knížka! Příběh chlapce Alana, který i přes vážnou nemoc prožil krásné dětství a svým odhodláním a často i s velkou dávkou odvahy dokázal věci, které od něho nikdo nečekal. Jak říkával můj děda: "Když se chce, všechno jde."

17.04.2020 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Knížka dětství mého i mých dětí. Jediné, co se mi na příběhu nelíbilo a vždy mi bylo do pláče, byla situace, kdy štěňátko popíchaly včely. Zamotané v obvazech, bolavé, opuchlé a smutné, schované v boudičce. Ale po pár řádcích slzy uschly a zase jsem s úsměvem prožívala dobrodružství neposedného a neskutečně roztomilého štěněte.

19.03.2020 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Myšlenka psí reinkarnace je zajímavá. Děj i osudy psího hrdiny se mi moc líbily. Knížku jsem přečetla velmi rychle i proto, že pan spisovatel Cameron je mistr ukončení kapitoly, kdy v nejnapínavějším místě kapitola skončí a čtenář, ať chce nebo nechce, musí číst dál. Knížka krásná hlavně pro milovníky psů. Doporučuji.

29.05.2018 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Moc krásná knížka o překrásných lvech. Přečetla jsem ji jedním dechem. Zvířata a příroda nás nikdy nepřestane překvapovat svou dokonalostí.

29.07.2020 5 z 5

Knihu jsem nedočetla. Vše vyhodit! Stále se v knize opakující fráze. Představa, že se takto všichni zachováme, mě děsí. Země by nebyla modrou planetou, ale obří popelnicí. Za mě ne!

27.02.2020 odpad!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Od této knihy se neodtrhnete dokud ji nepřečtete. Super!

21.03.2019 5 z 5

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Má první Mayovka a vybrala jsem dobře. Knížka se moc dobře čte. Chtěla bych mít znalosti, schopnosti a sílu jakou má hlavní SUPERHRDINA Old Shaterhand. Je obdivuhodné, jak Karel May dokázal popsat přírodu, obyvatelstvo, zvyky atd. míst, kde nikdy nebyl. Knížka má samé superlativa. Už se těším na druhý díl V Kordillerách.

13.10.2018 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Když jsem v knihkupectví viděla toto vydání, neváhala jsem a knížku si koupila. Poprvé jsem ji dočetla až do konce. Právem patří do povinné četby a každý Čech by měl znát alespoň základ pověstí. Ilustrace jsou úžasné a dělají z knihy pravý poklad.

19.05.2018 5 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Druhý díl je pro mě zklamáním. Místo abychom se pobavili u Robinových rošťáren, čteme jeden dialog za druhým hlavně ženské části rodiny v čele s přemoudřelými holčičkami Aninkou a Karinkou. Opravdu mě to nebaví a mám problém knížku dočíst. Škoda.

31.01.2022 2 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Knížka se mi líbila, i když surovost některých lidí vůči zvířatům mě vytáčí do vrtule. Autor místy až moc polidšťuje pocity a vnímání okolního světa Kazana a Šedky i ostatních zvířat. Ale to nebere na kráse příběhu o lásce křížence psa s vlkem a vlčice. Hezké.

20.02.2021 4 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Neexistuje větší věrnost než ta psí. Poutavý příběh se šťastným koncem. Tuto knížku mám moc ráda.

19.01.2021

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Druhý díl se mi líbil o trošku víc než první. Honza Voříšek v období puberty neměl chybu. :-) Autorka dokázala zcela perfektně a realisticky popsat dětské myšlení a chování. Jak dětí mladších, tak i starších. V mnohých situacích jsem viděla samu sebe. Super čtení.

29.06.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Příjemné čtení o partě stodůlkovských dětí. U těchto knížek lituji, že se nedají přepsat, aby zapadly do současné doby a zaujaly i dnešní děti, které některým výrazům nemůžou rozumět. Je to velká škoda.

08.05.2020 4 z 5

Stopař Děrsu Uzala Stopař Děrsu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

Knížka plná dobrodružství a krásné divoké přírody. V dnešní přetechnizované době až trochu sci-fi, jak se dříve zmapovala neznámá krajina. Moc pěkné čtení.

27.02.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím napsat, že mě zvědavost, jak se bude zápletka mezi Anastasií a Christianem vyvíjet, zcela pohltila. Dva úplně jiné pohledy na vztah dvou lidí. Nerozumím Christianovým potřebám, ale vše má nějaký důvod, příčinu a proto beru do ruky druhý díl s nadějí, že má zvědavost bude uspokojena. :-)

28.06.2022 4 z 5

Léto jako když vyšije Léto jako když vyšije Eliška Horelová

Tuto knihu jsem dostala jako holka. Nevím proč, ale zůstala v knihovně nepřečtená. Teď si ji přečetla má desetiletá dcera a celá nadšená mi oznámila, že si knížku musím přečíst, protože je úžasná! Poslechla jsem a dávám dcerce za pravdu. Krásný příběh letních prázdnin, který si přeje zažít každá náctiletá slečna poblázněná do koní.

19.05.2022 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Velmi čtivá knížka. Autor dokáže výborně popsat vnější charakteristiku osob, ale ještě více se mu to daří u vnitřního stavu duše. A povedlo se mu to i u koně Tuláka. Od knížky jsem čekala trochu více stránek o práci Toma s Tulákem. Závěr knihy mě zklamal. Je zcela odlišný od filmu. Čekala jsem něco jiného. I přesto se mi knížka líbila.

01.11.2020 4 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Když pomineme komunistickou propagandu, je to velmi pěkná knížka. Němku Leni Freiwald čeká nelehký úkol, stát se zase Češkou Alenou Sýkorovou. Autorka poutavě popisuje vnitřní pocity dospívající Lenky. Je to hluboký příběh do dětské duše. Duše, která potřebuje hlavně svoji maminku.

21.10.2020 4 z 5