Štěstí přijde zítra přehled

Štěstí přijde zítra https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145507/bmid_stesti-prijde-zitra-bx9-145507.jpg 4 111 111

Leni série

< 2. díl

Tato kniha navazuje na dětskou knihu Říkali mi Leni . V knize autorka líčí osudy českého děvčátka zavlečeného za války do Německa. Německá Leni Freiwaldová se mění v českou Lenku Sýkorovou, která se vrátila i se svojí maminkou, která přežila koncentrační tábor. Vrátily se do Čech do malého městečka na Šumavě za svým dědečkem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štěstí přijde zítra. Přihlašte se a napište ho.

Amneris
11.04.2024 4 z 5

Pokračování příběhu Leni Freiwald, že které se stane Alenka Sýkorová. Stejně jako první díl o tento byl velmi milý a dobře se četl :-)

Nofar197
15.06.2023 4 z 5

Leni Freiwald díky nezištné pomoci pana učitelé Bauma, amerického seržanta Smithe a paní Synkove poznává svou pravou identitu a národnost a je repatriovana zpět do Československa, kde se setkává se svou maminkou a dědečkem. Po návratu do šumavského města Alenka zjišťuje, že nebude snadné integrovat se do naprosto odlišného prostředí :Ceka ji nelehké učení se českému jazyku, překonávání strachu o znovu nalezené štěstí, i vyrovnávání se s minulostí. Dokáže to?

Merlinit
08.01.2023 2 z 5

Alenku lituji, ale ať se na mě nezlobí - její příběh je krystalická nuda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Štěstí přijde zítra v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x