Vlčák Kazan

Koupit

Klasické dílo světové dobrodružné literatury čtenáře zavádí na daleký Sever a vypravuje příběh Kazana, z části čistého vlka, z části statného vlčáka. Jeho osudy spojené s věrnou družkou Šedkou, v nichž střídavě zápasí Kazanova psí přirozenost s jeho vlčími instinkty, jsou plné zvratů při věčném sváru dobra a zla.

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73465/vlcak-kazan-73465.jpg 4.7157

Vlčák Kazan 1.

Dobrodružné

Vydáno: , Mladá fronta

Kazan, the Wolf Dog, 1914

Kniha Vlčák Kazan

Eva2424
10.09.2021

Hezký příběh, přestože je chvílemi psaný trošku jednoduše a naivně. S ohledem na to, že nejsem cílová skupina, dávám hvězdiček pět, bylo by škoda ochudit dílko byť jen o jedinou hvězdičku, když bylo celé takové zvláštně kouzelné s podrobným vykreslením charakterů psa-vlka a ryzí vlčice. Autor city zvířat na můj vkus až moc polidšťuje, ale třeba tak zvířata skutečně cítí? Vím, že na základce bych to pobrala bez výhrad :)

RomanDušek
14.05.2021

I desetinásobný počet hvězdiček by byl pro tuto knihu, která v sobě ukrývá neobyčejně kouzelný příběh, málo!
Mohu s klidným srdcem upřímně konstatovat, že toto byla TA NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA, kterou jsem kdy četl a navždy si ji uchovám ve svém srdci a každému ji budu doporučovat.
Nejednou se mi stalo, že jsem přišel o pár slz... Moc jsem Kazanovi a jeho milované Šedce, fandil. A je moc dobře, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nemohlo to mít lepšího konce :-)
Ano, je smutné, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům. Ale vždy si říkám, že na každého jednou dojde. A v takovém případě nechť je uplatněno - na hrubý pytel, hrubá záplata.

Určitě si přečtěte! Budete stejně šťastni, jako jsem byl já! :-)

Luigi1
26.04.2021

Moje oblíbená četba,která se mi moc líbila.

novecento
02.04.2021

Knihu jsem hledal podle názvu. Můj ovčácký pes se jmenoval Kazan a prožili jsme spolu krásných 14 let mého mládí. Kniha není bestseller, ale potěší vaší duši, pokud jste ji ještě neztratili na smetišti počítačových her a mobilů.

Kukinka1981
20.02.2021

Knížka se mi líbila, i když surovost některých lidí vůči zvířatům mě vytáčí do vrtule. Autor místy až moc polidšťuje pocity a vnímání okolního světa Kazana a Šedky i ostatních zvířat. Ale to nebere na kráse příběhu o lásce křížence psa s vlkem a vlčice. Hezké.

EvikU.
27.12.2020

Bavilo i nebavilo. Byla místa kdy jsem byla moc začtená, ale byla místa, kdy jsem četla jen proto, že jsem to prostě chtěla mít přečtené.

Ale přijde mi to jako kniha pro děti moc drsná. I když ano, taková příroda je. Je to o tom, kdo uloví dřív, kdo se ubrání a kdo přežije. Popisovaný je to velmi živě a mě to bylo líto. A hodněkrát jsem měla i zlost na ty pitomce lidi, zlý chlapi a opravdu jsem v tu chvíli potřebovala klacek a vstoupit do knihy a to mlácení mu vrátit, aby si ochutnal, jak to bolí. No kniha zajímavá. Milovníci zvířat a přírody si přijdou na své.

Dandy1
25.11.2020

Moc krásný příběh z divoké přírody.

zelena_zabicka
05.11.2020

Dětská kniha, ale i já - dospělák - jsem se u ní bála, dojímala, strachovala i bavila.