KubaKJ KubaKJ komentáře u knih

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četl. Pan Mareš poutavě popisuje amazonský prales i život místních lidí. SUPER!!!

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Pro pochopení je třeba si knížku přečíst alespoň 3x a to s odstupem několika let. Pak teprve člověk knížku úplně pochopí. Záleží na životních zkušenostech. Dá se z ní hodně naučit... změní pohled na svět.

Chrámový tygr Chrámový tygr Jim Corbett

Autor zachycuje pět příběhů o lovu na nejnebezpečnější lidožrouty Indie. Knížka se velmi dobře čte a budete mít problém se od ní odtrhnout. Autor je bezesporu výjimečný člověk a zasadil se velkou měrou o ochranu Indické přírody...

26.10.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha Stařec a moře je jako život - Když už si člověk myslí, že se mu plní jeho sen, všechno najednou zmizí a on se na to jen kouká a nemůže s tím nic udělat! Starce mi bylo líto...

15.08.2013 3 z 5

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Ze začátku kniha vypadá, jako by v ní nebylo nic zajímavého, ale opak je pravdou a postupem času se z ní stává plnohodnotný cestopis. Autorka popisuje Afriku takovou, jaká ve skutečnosti je, alespoň co se týče obyvatel a jejich života... Doporučil bych knihu těm, kteří se do Afriky chystají na podobnou cestu, protože je v ní docela dost informací, které se na cestě mohou hodit.

21.05.2013 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Po dlouhé době jsem se odhodlal si tuhle knížku přečíst, ale musím říct, že jsem čekal víc. Místy nudné popisy toho, co posádka Nautilu vidí v moři za okny ponorky, nedokázaly udržet mojí pozornost u knížky a časem začaly nudit. Jsem fanoušek těchto knih, ale tento titul je pro mě zklamáním a odradil mě od dalších Verneovek... Na druhou stranu klobouk dolů před autorovou vizí budoucnosti ohledně techniky a technickým vymoženostem...

27.08.2012 3 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Taková malá záhadologická Bible

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četl a to hned několikrát. Je psaná formou deníku s množstvím obrázků k textu. Perfektní čtení až děsivě skutečné.

Z hlubin pravěku Z hlubin pravěku Josef Augusta

Perfektní knížka, která upoutá zajímavými příběhy tvorů, kterým patřila tato planeta. Objasňuje život a smrt dinosaurů a vypráví o nich, jako by to byli lidé. Knížka je doplněná úžasnými kresbami Zdeňka Buriana, podle mě nejlepšího malíře všech dob.

Svět tajemných zvířat Svět tajemných zvířat Jaroslav Mareš

Kryptozoologická encyklopedie a první moje knížka od Mareše, kterou jsem četl. Povinnsot pro všechny, kteří se o toto téma zajímají.

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Takhle to vypadá, když místo slov přijdou na řadu činy. Smutná knížka, ale dobře se čte... Lepší než film, ve kterém je hodně věcí jinak.

Legendární opolidé Legendární opolidé Jaroslav Mareš

Tak jsem si jí konečně taky přečetl a je to paráda! I když je knížka už ,,starší,, , má pořád k nabídnutí hodně nových a zajímavých informací na téma Yetti a pod. Dalším plusem je, že stejně tak, jako v dalších Marešových knihách autor podnikl vlastní cesty za těmito záhadnými tvory, takže může v knize zúročit vlastní zkušenosti a pátrání. Kniha je doplněna taky mnoha pěknými legendami a příběhy původních lidí daných zemí, včetně několika nádherných barevných kreseb Roberta Batemana. Prostě super!

04.09.2013 5 z 5

Čekání na bílou smrt Čekání na bílou smrt Steve Loveček Lichtag

Dá se říct, že se jedná o takový malý začátek životopisu Steva Lichtaga. Lichtag popisuje, jak se dostal do Ameriky, jak si vydělal na první podmořský foťák, jak se poprvé setkal s Velkým bílým, se kterým je svázán na celý život... Jedná se o lehké a poutavé čtení, které by si neměl odepřít žádný fanoušek podmořského světa.

15.08.2013 4 z 5

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů Ostrovy krásy, lásky a lidojedů Miloslav Stingl

Pokud se někdo zajímá o Polynésii nebo Velikonoční ostrovy, je pro něj tahle knížka nutnost. Dostal jsem se k ní náhodou a moc se mi do ní nechtělo, ale ještě, že jsem si ji přečetl. Autor podává naprosto vyčerpávající a zároveň snadno pochopitelné informace o Polynésii a jejích ostrovech, o kultuře, národech i historii lépe, než kdejaká dějepisná kniha. Současně převypravuje i legendy místních obyvatel, které určitě stojí za přečtení. Zatím je to pro mě jedno z největších knižních překvapení!

25.03.2013 5 z 5

Vlci, draci, bájná zvířata Vlci, draci, bájná zvířata Claude-Catherine Ragache

Jedna z nejhezčích knížek na téma legendárních zvířat a bajných tvorů. Například hned úvodní pověst Duhový had, která vypráví o tom, jak svět přišel ke svým barvám, vás nadchne a nebudete se chtít od knížky odlepit.

Všechno o Zemi Všechno o Zemi kolektiv autorů

Souhrnný atlas světových známých i méně známých měst a přírodních zajímavostí přehledně seřazený podle abecedy. U každého města autoři uvádí několik informací, jako je rozloha, počet obyvatel, kultura... a o ostatních místech uvádí informace z historie.

26.08.2012 4 z 5

Naší přírodou krok za krokem - Zvířata Naší přírodou krok za krokem - Zvířata Jiří Felix

Kniha slouží jako encyklopedie zvířat, žijících na našem území. Ať už jde o ty velké, jako jsou jeleni a divoká prasata, tak i o ty malé, jako je hmyz a pavouci.

7 divů světa 7 divů světa Neil Morris

Kniha přibližuje tajemství 7 divů světa a to nejen ty známé, jako pyramidy, Artemidin chrám atd... ale i 7 divů světa středověku a novověku... Zajímavé čtení

Samurajův meč Samurajův meč Steve Jackson

Jedna z herních knih od těchto dvou autorů. Čtenář a zároveň hráč je vtažen do světa démonů a samurajských válečníků a je jen na něm, jestli v tomto drsném a nebezpečném světě přežije.

Proroctví Mayů Proroctví Mayů Magda Wimmer

Kniha přínáší vyčerpávající informace o životě a smrti mayské civilizace a názorným způsobem popisuje funkci mayského kalendáře, podle kterého nemá nastat žádný konec světa, jak se o tom pořád mluví. Datem 21.12.2012 končí pouze mayský kalendář, ne svět!!!