Svět tajemných zvířat

Svět tajemných zvířat

Gigantičtí hlavonožci, otazníky světa žraloků, Nessie a další jezerní příšery, olgoj chorchoj, vakovlk... První kryptozoologická encyklopedie v češtině. Jaroslav Mareš je objevitelem největšího dravého brouka světa Manticora imperator. Svět dosud neobjevených záhadných zvířat ho doslova fascinuje, proto ho neodradí ani nebezpečí, které mu hrozí na jeho cestách. Vydal se za nimi do australské buše, afrických deštných pralesů či do amazonského „zeleného pekla“. Na rozdíl od jiných zoologů je přesvědčen, že ani zdaleka neznáme všechna tajemství naší planety. V téměř neprozkoumaných částech světa se mohou ukrývat podivní živočichové, o nichž nic nevíme. Pátráním po neznámých zvířatech se zabývá kryptozoologie. Jaroslav Mareš je od roku 1983 členem Mezinárodní kryptozoologické společnosti a po záhadných tvorech pátrá. Sám říká: „Ke všem zprávám kryptozoologického charakteru je nutno přistupovat neobyčejně uvážlivě a kriticky. Přesto je jisté, že v záplavě legend, mýtů, pověstí a mnohých výmyslů jsou i zprávy pramenící z reálné existence dosud neznámých zvířat. Díky kryptozoologům bylo v poslední době objeveno několik dosud vědě neznámých zvířat, např. v Kambodži do té doby neznámý sudokopytník – saola." Jaroslav Mareš se zajímá ještě o mnoho záhadných tvorů, např. australského vakovlka nebo údajného obrovského žraloka niuhi z oblasti Havajských ostrovů. Proto je stále na cestách a říká: „život vidím jako dobrodružství poznávání“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32474/svet-tajemnych-zvirat-qSw-32474.jpg 4.716
Mytologie, Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Littera Bohemica

Žlutotemenný

Krásná a velmi inspirativní kniha. Jaroslav Mareš prostě ví, jak upoutat čtenáře. Tohle zvládne i absolutní laik.

katy238
20.01.2016

Vím, že je to bláznivé, ale ve Čtenářské výzvě by tato kniha u mně aspirovala na bod Nejoblíbenější dětská kniha. Tajně jsem ji kdysi vzala mé mamince a už ji nikdy nedokázala vrátit. Krásná kniha plná čtivě psaných příběhů, krásných kreseb a zajímavých faktů. V oboru kryptozoologie jsem zatím lépe napsanou nenalezla.

manbeyond
26.10.2013

Česká kryptozoologická "bible" a výborný úvod do tohoto vysoce spekulativního, ale nesmírně zajímavého a představivost jitřícího oboru.

KubaKJ
26.08.2012

Kryptozoologická encyklopedie a první moje knížka od Mareše, kterou jsem četl. Povinnsot pro všechny, kteří se o toto téma zajímají.