Čekání na bílou smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bílá smrt – velký bílý lidožravý žralok a čekání na něj je hlavním tématem této po všech stránkách fascinující knihy. Autor líčí svou cestu za životním snem od prvního nápadu až po vyvrcholení afrického dobrodružství. Poutavým a osobitým stylem čtenáře seznamuje s členy týmu, s technikou podmořské filmové práce, ale hlavně s vrcholem svého snažení, jímž byla řada setkání s nejnebezpečnějším podmořským predátorem. Pozoruhodný knižní obraz cesty za bílým žralokem doplňují skvělé fotografie pořízené v těch nejvypjatějších momentech natáčení. Tato kniha byla vyhlášena bestsellerem roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28495/cekani-na-bilou-smrt-28495.jpg 4.623
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Čekání na bílou smrt

Přidat komentář
Camel-9
03.12.2019

Velmi zajímavé čtení pro milovníky cestování, moře a žraloků.

harena
17.04.2018

Jeden z nejpovedenějších cestopisů, které jsem v posledních letech četla. Chvilkami napínavé, neobyčejně čtivé a psané s humorem. Málokdy se při čtení usmívám a tady jsem musela rodině i nahlas předčítat. Opravdu se panu Lovečekovi povedla, musím se podívat i po jeho filmech. Skvělé čtení s nádhernými fotografiemi.


SSTknihy
04.02.2018

Steve Lichtag alias Zdeněk Loveček měl odjakživa svůj sen a tím bylo moře. Přestože měl v Čechách docela dobře našlápnutou hereckou kariéru, odešel v roce 1979 do exilu v USA a začal svůj sen uskutečňovat. V knize popisuje svoje začátky a cestu od komerčního potápěče až k uznávanému autorovi a režisérovi podmořských filmů, které sbírají ceny po celém světě. Největším snem ale bylo potkat se tváří v tvář s nejobávanějším žralokem planety - Velkým bílým a natočit ho ve vodě bez jakýchkoliv ochranných pomůcek. A to se mu nakonec podařilo. Dlouhé měsíce čekání, dramatický průběh natáčení i vtipné historky přináší tato kniha, doplněná skvělými fotografiemi. A pro doplnění doporučuji shlédnout i natočený film Carcharias – velký bílý.

KubaKJ
15.08.2013

Dá se říct, že se jedná o takový malý začátek životopisu Steva Lichtaga. Lichtag popisuje, jak se dostal do Ameriky, jak si vydělal na první podmořský foťák, jak se poprvé setkal s Velkým bílým, se kterým je svázán na celý život... Jedná se o lehké a poutavé čtení, které by si neměl odepřít žádný fanoušek podmořského světa.

Štítky

potápění, potápěči žraloci

Autor a jeho další knihy

Kniha Čekání na bílou smrt je v

Přečtených34x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených4x
Knihotéce13x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x