KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

Zatím nejlepší Thor komiks co jsem četl.
Po filmu, který si půjčil záporáka a pár nápadů z tohoto díla, jsem si řekl, že bych si mohl přečíst předlohu..
A jo, je lepší jak film:)
Obával jsem se klišé, ale dostal jsem originální příběh o neuvěřitelně naštvaném člověku, který se rozhodl zabít všechny bohy minulosti, současnosti a budoucnosti.
Ale díky Thorovi, který je sice pořád neuvěřitelný trouba jak jsme zvyklí se mu to možná nepodaří ..

25.07.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nepříjemná alegorie na východní myšlení.
Naprosto souhlasím s tím, aby tato kniha byla v každé povinné četbě, pokud ne jako poučení pro sebe samé, tak jako varování pro každého rozumného člověka..

25.07.2022 4 z 5

Město světel Město světel Inio Asano

Příběh depresivního městečka, ve kterém bychom asi žít opravdu nechtěli..
Překvapivě dospělý příběh, který vás vtáhne a nepustí dokud nedočtete. Hvězdu ubírám snad jen za počáteční zmatečnost

21.07.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Pořád se nemůžu se slávou kolem této série zžít.
S Naslouchačem jsem měl problém, Faja mi přišel lepší a když jsem otevřel Nastereu, tak jsem nechtěl přestat, děj parádně utíkal a pořád se něco dělo, bohužel je to šíleně moc nových informací a odkrytých tajemství a příběhu to za mě až škodí. Autorce se možná kniha lechce vymkla kontrole a pak se to zamotalo, což je veliká škoda, jinak by to za mě byl zatím nejčtivější díl..
Každopádně držím palce s dalším psaním, kreativitu autorce upřít nemohu:)

21.07.2022 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

"Ka je kolo a to se nemilosrdně otáčí.."

16.07.2022 4 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Tak nějak z toho neskáču do stropu, oproti jiným Warcraft komiksům poměrně slabota, ale příjemně rozšiřuje lore okolo Sunwell:)
Koupeno náhodou v antikvariátu

10.07.2022 2 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Hmmm, asi něco napíšu po dočtení posledního dílu.
Kvalita se stále drží poměrně vysoko, čte se to příjemně i když linka Suze-Mia mě moc nebrala, díky bohu za ty další dvě a představení sebe sama jako postavy? Ale pane Kingu.. ten byl dobrej:)

08.07.2022 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Prvně musím říct, že Vlci z Cally byla pro mě zatím letošní nejdéle čtená kniha, protáhlo se mi to skoro na měsíc, ano, ano.. shame on me:) Ale určitě to nebylo tím, že by mě kniha nebavila, právě naopak, po čtvrtém dílu a vsuvce v podobě Závanu, tu máme pořádně pokračování v putování k Věži, takže se většina příběhu opět odehrává, ne v našem světě a ani v minulosti a to mě baví.
Vlci jsou dle mého asi nejwesternovějším dílem Temné věže a to díky zápletce, za každou generaci do malého městečka přijede tlupa zloduchů, kteří kradou děti, ale ne ledajaké, vždy berou jedno dvojčat a to právě ten problém, protože v Calle se rodí převážně dvojčata. Příběh příjemně plyne, hluchých míst je minimum, i když jak tu píšou téměř všichni pode mnou, je to spíš čekání na Vlky z Cally, protože pořádnou akci dostanete asi až 70-50 stran před koncem a sotva začne tak hned skončí. Vzhledem k tomu, že se celou knihu těšíte na řádnou akci a hned skončí, tak ke konci příjde zklamání a proto nemohu ani tentokrát dát Temné věži plný počet, i když tentokrát do toho neměla daleko

03.07.2022 4 z 5

World of Warcraft: Šaman World of Warcraft: Šaman Paul Benjamin

Manga nemanga, s tak otřepanou zápletkou, která zahřeje u srdce svojí naivitou, která lehce rozšiřuje příběh Cataclysmu a vrací vás do do let, kdy pro spoustu lidí byl Warcraft celý život:)

21.06.2022 3 z 5

Batman, který se směje Batman, který se směje Scott Snyder

Volné pokračování Metalu s kterým to bylo jako na horské dráze..
Batman, který se směje je velmi zajímavá postava a dokonalý Batmanovský záporák, protože Batman vs. Batman.. jak to asi může dopadnout?
Příběh neohromí, ale ani neurazí, jak je níže psáno, jedná se o poměrně klasickou Snyderovskou zápletku s několika úžasnými pasážemi a některými už lechce otřepanými..
Za mě byla nejlepší část kratší bonus ve formě originu Ponurého Rytíře, dokázal bych si s ním představit celý komiks:)

19.06.2022 4 z 5

Smrt naděje - Ztrestání Shu-Torunu Smrt naděje - Ztrestání Shu-Torunu Kieron Gillen

Vader zase řadí se svými spojenci a Rebelové mají co dělat aby mu stačili..
Tak to má být, zpátky jsou stáří známí z předchozích komiksů a máme tu i pár nováčků, kteří jsou příjemnou vzpruhou pro nonstop akci, která v tomto svazku má opravdu grády, už se těším na další díly:)

18.06.2022 4 z 5

Doktorka Aphra a enormní zisk – Já pán, ty pán Doktorka Aphra a enormní zisk – Já pán, ty pán Kieron Gillen

Jsem rád, že se Egmont vrátil k Doktorce Aphře, z nových canon postav, je jedna z těch lepších, zábavnějších a dokáže překvapit. Příběh navazuje kde předchozí svazek s Aphrou skončil, takže doporučuji nepřeskakovat, kvůli návaznosti:) Jinak se jedná o velmi potrhlé dílko z období Impéria, které spíš pobavilo, než něco jiného, ale udělalo to správně, takže si není na co stěžovat:)

15.06.2022 4 z 5

Azimut: Kniha druhá Azimut: Kniha druhá Wilf

První svazek byl fajn, ale to rozdělení na dva svazky, které fungovalo jen jako pračka peněž uz fajn není.
Azimut kniha druhá pokračuje přesně tam kde skončíl třetí sešit a i nadále je to neuvěřitelně potrhlý a neuvěřitelně pomatený příběh, který neztrácí dech, ale je tu jeden velký problém. První svazek fungoval jako úvod, seznámení s postavami, rozjezd děje atd. ale druhý jen jako zakončení příběhu, kde se už o nic jiného nejedná..
Takže za mě jen průměr, všichni jsme věděli, že to dobře dopadne, i když to jak byl svět zachráněn je opravdu potrhlé:) příště bych Crwi doporučoval vydávat podobné kousky v jednom svazku, aby neztratili svojí celistvost

14.06.2022 3 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

I když vidím hodnocení v modrých číslech, jsem opět spokojen za další rychlou sondu do Geraltova světa..
Další morální dilema našeho oblíbeného Vědmáka, který si nemůže pomoci a i přesto, že by měl zachovat neutralitu a dostát zaklínačské pověsti u Geralta je to zase jinak..
Kresba mi sice moc nesedí, ale to u většiny komiksů s Zaklínačem, tento není vyjímkou, ale jak je již níže psáno, už u Blednoucích vzpomínek jsme po změně autora dostali spíš temnější a přesnějšího Zaklínače, asi tak jak by měl být dle představ Sapkowského

09.06.2022 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příjemná vsuvka mezi Čarodějem a Sklem a Vlky z Cally..
A byla tak příjemná, že mě bavila víc, než samotný čtvrtý díl putování k Temné věži.
Roland se dal zase do vyprávění, ale tentokrát je to spíš detektivka než románek, který mě v předchozí knize tak nebavil. Kingovi se do této detektivky povedlo vsunout ještě jeden příběh, který je spíš takovou pohádkou..
Celkově tohle byl velmi zajímavý mix - fantasy, hororu, pohádky a detektivky, který se mi četl daleko lépe než jsem čekal

07.06.2022 4 z 5

Ze stínů Ze stínů Justina Ireland

Další kousek z období High Republic, který neurazí, ale ani neoslní.
Příběh příjemně ubíhá a má minimum hluchých míst, vítám i návrat postav z předchozích knih, i když mají menší prostor než bych si možná přál.
Příběh je jednoduchý a předvídatelný, žádný velký posun v ději ohledně konfliktu s Nihily nečekejte, já ho už ve 4. knize čekal a proto hodnotím pouze průměrem, protože i když se to příjemně četlo, skoro nic se nestalo, tedy až na jednu záležitost, která bude pro další vývoj asi hodně důležitá, ale to se teprve uvidí:)

01.06.2022 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Za mě trochu škobrtnutí
Samozřejmě jsem se těšil na Rolandovu minulost, ale bohužel nám byla naservírována takovým způsobem, že jsem u toho nejednou málem usnul.
Když vypustím neuvěřitelně natahovanou část z Rolandovy minulosti, která mi opravdu velmi připomínala western oproti předchozím událostem, tak je Čaroděj a sklo další příjemný (jen pro čtenáře) krok k Temné Věži, ve kterém budu s Rolandem a jeho ka-tet rád pokračovat..

26.05.2022 3 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Velký posun v čase mohl vesmíru a příbehu Duny dát spousto nového, ale bohužel se to u Božského Imperátora né úplně podařilo.
Nechci čtvrtý díl házet do stejného pytle jako Spasitele, ale kvalitně je na tom asi jen o kapičku lepší. Těšil jsem se na dlouhověkého Leta II, ale bohužel musím říct, že mě postava nebavila tak jak tomu bylo v Dětech, aneb Paul je Paul a zůstává pro mě i nadále tím hlavním tahounem Duny, i když už je "pár let" po smrti.
Číst budu i dál a budu doufat, že Kacíři mě do zvláštního vesmíru Franka Herberta vtáhnou víc než jak to bylo u Imperátora..

15.05.2022 3 z 5

Ada a hrůzostrašná slavnost Ada a hrůzostrašná slavnost Chris Riddell

Nemohu objektivně hodnotit, čteno do čtenářské výzvy (africký autor) jinak příjemná kniha pro děti a hezkými ilustracemi

08.05.2022 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Oproti Marťanovi poměrně slabý odvar, Weir zase vsází na jistotu a to na jednoduché a pro někoho možná i sympatické postavy, ale tentokrát nás neobohacuje spoustou technických hard sci-fi prvků, což mi je na jednu stranu líto, na druhou si vlastně říkám, proč ne, svou druhou knihu chtěl udělat přístupnější pro širší veřejnost a to se mu podle mě i povedlo.
Trochu mě mrzí, že od začátku víte jak to celé dopadne a vlastně.. jak to bude i celé probíhat, Jazz je poměrně potrhlá, jak by správná holka měla podle mě být:) Ale chvílemi mi lezla na nervy a všechno ji vycházelo na způsob amerických béčkových akčních filmů.

06.05.2022 3 z 5