Kristyna_M64 Kristyna_M64 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moc se mi líbilo. Děj byl napínavý, lehce napsaný a nepředvídala jsem ho. Překvapoval mě jeho vývoj i samotný závěr. Erika mi byla sympatická od začátku a její smutný příběh vnášel do knihy další rozměr. Za mě povedená knížka a ráda si od pana Bryndzy přečtu další.

03.05.2018 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. První polovinou jsem se spíš prokousávala a snažila se zorientovat v postavách, historických faktech a prolínání s přípravou výstavy. Potom mě příběh hodně chytil. Brno znám, několik let jsem se bydlela v sousedství Cejlu. Bylo vzrušující srovnávat současnou a bývalou podobu ulic a míst a přenést se do ne tak vzdálené minulosti. Mrzelo mě, jak rodina dopadla. A nejen Offermannovi, ale i další. Ke knížce se určitě ještě vrátím a věřím, že mě znovu překvapí informacemi, které jsem během prvního čtení nevstřebala.

Reportér Reportér Sandra Brown

Přečteno za jednu (hodně dlouhou) cestu vlakem :) Fajn kombinace detektivky a romantického příběhu. Té osudovosti a přitažlivosti mezi hlavními postavami je sice chvílemi až moc, ale celkově se mi kniha moc líbí, je napínavá a snadno vtáhne do děje.

03.05.2018

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Strhujici pribeh.

07.03.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Knížku jsem začala číst hned po dočtení autorčiné knihy Reportér a spalující osudová přitažlivost mezi hlavními postavami byla jako přes kopírák. Což mi nevadí, jen to doporučuju proložit jinou knihou :-) Jeff mi od začátku lezl na nervy a ráda jsem uvěřila, že je to bídák. Ostatní postavy jsou trochu černobílé, buď vyloženě kladné nebo záporné. Např. bratři Floydovi jsou odporni se vším všudy, od minulosti, přes vzhled, chování, bydlení, až po alarmující rodinnou situaci. Vzhledem k této jednodušší charakteristice se čtenář lehce orientuje a snadno může předvídat vývoj událostí. Čtivá nenáročná oddechovka se zajímavým příběhem, ideální do vlaku.

04.05.2018 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Šaman se ke mně dostal z druhé ruky, sama bych si tento žánr asi nevybrala. Nicméně jsem za to moc ráda, příběh mě rychle vtáhl. Bavilo mě vyprávění o indiánech i z války Sever proti Jihu, kniha pěkně ukazuje politickou situaci a historická fakta. Krásný román, od autora si s chutí přečtu další.

20.02.2018 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Silný příběh, doporučuju přečíst!

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první kniha od Petry Soukupové. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní. Emotivně popsaný příběh jedné rodiny, líbí se mi, že žádná z postav není vyloženě kladná, ani vyloženě záporná. Všichni se chovají podle svého nejlepšího mínění, i když z pohledu druhých to může vypadat úplně jinak. Poutavé čtení, určitě se chystám na autorčiny další knížky.

Únos do světa stínů Únos do světa stínů Kateřina Janouchová

Knížka se moc dobře čte, jen je potřeba se zkraje zorientovat ve větším množství postav. Kromě hlavní zápletky se mi líbí i vedlejší dějové linky, ale bohužel jsou v závěru buď zbytečně stručně ukončeny nebo úplně nedořešeny.
Celkově příjemná nenáročná oddechovka, přečtená za dva dny nemoci.

09.05.2018 4 z 5

Dívka z ďáblova močálu Dívka z ďáblova močálu Liselotte Hammer

Knížka mě bavila a dobře se četla. Konec mě trochu překvapil, možná jsem tajně doufala v nápravu té nejzápornější postavy :)

20.02.2018 4 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Nenáročná oddechovka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Maggie jsem si oblíbila hned během čtení prvních stránek a prostředí antikvariátu mě nadchlo. Milé čtení na zlepšení nálady.