kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Na tuhle knihu jsem se strašně dlouho tesila, nakonec se z ní stala pro mě průměrnou knihou. Některé pasáže se mi líbilo min, jiné víc. Píše tam o svém životě, má doplněnou knihu hezkými ilustracemi.

11.11.2022 3 z 5

Psí terapie Psí terapie Paolo Valentino

Kniha, která se dá číst, ale nějak mě nenadchla. Je tam spousta rad, ve kterých se člověk vidí, i když je to vyprávěné psem. Je dost možné, že se mi to nečetlo dobře, je to napsané zvláštně.

23.10.2022 3 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Skvělá kniha. Již jsem četla dvě knihy od této spisovatelky a musím říct, že její knihy jsou opravdu čtivé.
Každopádně v knize je x příběhu dětí, které popisují svůj život. Navzájem se potom v knize všechny spojí. Musela jsem si zvyknout na přeskakující příběhy, ale kapitoly byly krátké a napínavé. Rozhodne doporučuji a já se těším na další knihu od této skvělé autorky.

03.09.2022 5 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Poutavý příběh, dobre se četl, zvládla jsem ho přečíst během dne, celkem tenká kniha.

27.08.2022 4 z 5

Krasopis Krasopis Nikola Klanicová

Čekala jsem asi něco jiného. Knihu doprovází hezké kresby a v knize je místo na trénování písma.

21.08.2022 2 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Knížka, kterou jsem doma měla dlouho a rozhodla jsem se ji přečíst až nyní. Baví mě číst pribehy lidí, který se stali, i když je to strašne, že někdo něco takového musí zažívat. Strhávám jednu hvězdičku, kniha mohla být kratší, občas se mi zdá, že se tam pořád opakující stejné věci dokola. Na druhou stranu chápu, když když je člověk nemocný a běhá po doktorech, tak to prostě je - nekonečný příběh. Jinak kniha má jen 152 stránek, takže ji zvládnete přečíst za jedno deštivé odpoledne.
Dodatek - trochu mě mrzí, že jsem si chtěla o autorce dozvědět více na internetu, protože psala, že nechce mít vlastní dítě z důvodu přenosu svého genu a nikde o ní není ani zmínka, jak vlastně žije teď.

21.08.2022 4 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Krásná kniha, která mě zaujala svým obalem. Rozhodně doporučuji všem, co se zajímají o bylinky (ať už děti nebo dospěláci) přečíst. Kniha je plná nádherných ilustrací pro lidské oko a spoustu zajímavých receptů z bylinek. Ne všechny jsem znala, něco jsem se přiučila a děkuji, že jsem měla možnost mít tuto knihu v ruce. Jinak kniha je kratoucka, přečetla jsem ji za jedno deštivé odpoledne. Doporučuji - 10/10.

20.08.2022 5 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Četla jsem nádherné dílo od Exuperyho, čekala jsem, že by to mohlo být něco jako volné pokračování nebo něco na ten způsob jako Malý princ. Nevim, mě se kniha nelíbila, dávám jednu hvězdu za celkem pěkně ilustrace, ale kniha je za mě hodně slabá. Textu je tam opravdu minimálně, snad vždycky tak pět řádek na každé straně, hodně místa zabírají práve ilustrace. Kniha je opravdu jednohubka.

23.07.2022 1 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Tato kniha se mi dostala do rukou z knihobudky. Líbila se mi již obálka, tak jsem po ni sáhla. Bohužel musím hodnotit průměrem. V knize je cca 10 legend, celkem dlouhých. Věty mají dlouhé souvětí, takže se to špatně čte. Ilustrace jsou pěkné. Myslím si, že by se legendy dali zkrátit aspoň o půlku a do kratších souveti a pak by se to četlo mnohem lépe.

22.07.2022 3 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha mě za začátku vůbec nezaujala, měla jsem ji dlouho rozectenou, než mě k tomu přinutili okolností ji docist (byla to poslední ekniha, kterou jsem neměla v aplikaci doctenou). Pak se to naštěstí zvedlo a mě se kapitoly četli lépe. Ale hodnocení 74% odpovídá. Občas je to moc zdlouhavé, není možné to číst na jeden zátah, musí se u toho trochu přemýšlet :) spousta věcí je tam které už každý zná, ale je fajn je mít všechny pohromadě. Každopádně jako knihu takovou bych v knihovně mít nemusela a znova ji číst také nehodlám :))

27.06.2022 3 z 5

Thajská buddhistická dieta Thajská buddhistická dieta Alef Pražský

Skvělá kniha, parádně se čte (i když je to na déle, člověk ji nemůže zhltnout, musí u ní i přemýšlet a nechat to v hlavě trochu rozlezet). Spoustu myšlenek jsem si musela přepsat do sešitu, abych se k nim mohla později vrátit. Hodnotím 10/10.

02.06.2022 5 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Kratoucka, oddechova knizka na cteni nekde na zahrace nebo u vody. Pribehy muzete cist na preskacku, nenavazuji na sebe.

20.05.2022 4 z 5

Chatrč z kostí Chatrč z kostí Petra Vaisová

Tuto knihu jsem si vybrala jen kvuli ctenarske vyzve. Kniha je tenoucka, ma neco pres 100 stranek, za dva dny jsem ji mela prectenou. Pribeh byl poutavy, o dvou 13ti letych chlapcich, kteri zazivaji dobrodruzstvi u sveho dedy. Skrtam jednu hvezdicku za cteni spise pro nactilete, nez pro dospele. Posledni kapitola o rodicich mohla byt klidne vyskrtnuta, bylo uplne predvidatelne jak to dopadne. Z knihy je i pekne ponauceni, ze ne vzdycky ma clovek dat na vzhled :)

03.04.2022 4 z 5

Suchej únor Suchej únor Johana Růžková

Davam 4 hvezdicky z peti. Cekala jsem vice pribehu lidi (nevyhovuje mi styl rozhovoru, radeji mam, kdyz clovek vypravi sam jeho uceleny pribeh). Dalsi minus beru zluty text, ktery se mi obtizneji cetl (lepsi je proste klasicky cerny na bily strance). Jinak za me kniha ok. Dozvedela jsem se par zajimavosti, je tam i spoustu textu s odborniky i s osobnostmi.

13.02.2022 4 z 5

Slovník beze slov - Přehledný obrazový slovník nejen pro světoběžníky Slovník beze slov - Přehledný obrazový slovník nejen pro světoběžníky Jana Navrátilová

Zajimava knizka plna obrazku, ktere lze vyuzit. Je mala, takze muze cestovat s vami a nezabira skoro zadne misto.

22.11.2021

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Skvela kniha s naprosto zajimavymi poznatky co se tyce otuzovani. Krasny pribeh Wim Hofa, jak se dostal k otuzovani, jaky mel zivot vseobecne predtim, nez s tim zacal atp. Je tam i spousta cviceni, ktera si muzete sami vyzkouset. Velmi prinosna kniha vcetne fotografii.

13.11.2021 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Elle Lun

Knihu jsem dostala k narozeninam, mam rada osobni rozvoj, precetla jsem na toto tema dost knih, ale tato byla jina. Nasla jsem v ni i spoustu noveho, zajimave myslenky, citaty. Krasne ilustrovana, jedine co bych vycetla jsou texty pres celou stranku a uprostred sesiti knihy to nejde moc precist, obcas jsem s tim bojovala. Kniha prectena do hodiny. Nechapu, proc ma kniha tak spatne hodnoceni. Mezi me TOP knihy to neni, ale za precteni urcite stoji.

17.06.2021 4 z 5

Snílkové a konzumáci Snílkové a konzumáci Jiří Glet

Kratka sbirka basni. Cekala jsem vic, je to takovy prumer. I muj pritel vymysli lepsi basnicky. Nejvic se mi libila s nazvem Stari milenci, ta byla opravdu povedena☺️

06.01.2021 2 z 5

50 nápadů, jak změnit život 50 nápadů, jak změnit život Robert Anthony

Kniha prectena na jeden dech. Zajimam se o osobni rozvoj, presto jsou v knize zajimave poznatky, ktere je fajn si obcas pripomenout. Zda se mi, ze kniha trochu cerpa ze Ctyr dohod ;)

10.09.2020 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Hodně slabá kniha. Četla jsem od Kinga něco poprvé a vzhledem ke kladnému hodnocení knihy jsem čekala něco víc. Kniha mě vůbec nezaujala, autor měl dost nepravděpodobné scénáře - že zabíjí stroj či malý vojáčci? Aha ... opravdu jsem čekala něco jiného.

27.06.2020 1 z 5