kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Nebylo to špatné, na knihu jsem narazila náhodou. Prijde mi to jako deník holky, od útlého dětství po dospělost (cca kolem 20let). Ze začátku to bylo opravdu naivní, jako kdyby to opravdu vyprávělo dítě, ale dospělý člověk ty narážky pochopí :) trochu mě iritovalo, že se v knize hodně veci opakovalo (např.ze pořád říkala co nemá ráda, že jí nebaví být velká, že je její brácha tlustej atp...). Do příběhu jsem se musela dostat, od čtvrtky knihy mě to začalo i bavit. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky. Každopadne v knize opravdu ,,ucítíte,, hlavně ze začátku takovou tu českou domácnost a možná, že vám některým to připomene vlastní dětství. Druhý díl si asi taky přečtu, ale rozhodně bych to hodnotila jako už někdo to tu psal - je to kniha, kterou rychle zapomenete, že jste ji cetli. Není to nic extra.

16.04.2024 3 z 5

Fotografovy hřbitovní zážitky Fotografovy hřbitovní zážitky Richard Ulman

Nasla jsem knihu čirou náhodou v knihovně. Opravdu zajímavá. I když ... V dnešním světě se nedivím, že vznikají takové knihy. V této knize najdete opravdu jen fotografie zajímavých hrobu, pamatniku a hřbitovních míst. Prohlížet si ji znova nemusím, i když musím uznat, že některé náhrobky jsou vážně originální. Aspoň jsem splnila čtenářskou výzvu 2024 :)

10.04.2024 3 z 5

Jak si zbytečně nekomplikovat život Jak si zbytečně nekomplikovat život Rafael Santandreu

Nevim, proč je kniha tak dobře hodnocena. Možná je to opravdu tím, že procházím špatným obdobím a nelíbí se mi úplně, co autor píše v knize. Takový řeči ,,Každý člověk, který si prožívá stejnou nepříjemnou situaci jako my a je přitom psychicky v pořádku, je důkazem, že nás problém není tak vážný,, .... A mohla bych pokračovat dalšími věcmi, co tam autor píše a já s nimi absolutně nesouhlasím. Příště sáhnu po jiné knize. Nedoporučuji.

11.03.2024 odpad!

Nesmír Nesmír Karel Šiktanc

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě. Nic proti gustu, ale tohle se číst za mě moc nedá. Nedává mi to ani moc smysl, nevidím v tom hlubokou pointu, co tím básník vůbec chtěl říct.

09.03.2024 odpad!

Buď užitečný: 7 zásad pro život Buď užitečný: 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger

Kniha me zaujala svým obalem a to, ze ma kladne hodnoceni. Dala jsem ji sanci. Nejvic me vtahla do deje uplne na zacatku a az ke konci. Prostredek knihy hodnotim spis takovou autobuografii Arnolda. Ale jo, pro nekoho, kdo ho ma rad, knihu urcite doporucuji.

05.03.2024 3 z 5

Nebuďte kořistí a začněte bohatnout Nebuďte kořistí a začněte bohatnout Jan Paroubek

Měla jsem ji dlouho v oblíbených tak jsem se rozhodla si ji konečně přečíst. Začínám se zajímat o moji finanční gramotnost a tak jsem neváhala si tuto knihu přečíst. Musím říct, že knihu jsem zvládla přečíst za dva dny úplně v klidu. Musím pochválit, že autor začíná opravdu od začátku co se týče financí, což jsem uvítala. Pak jsem se teda trochu ztratila v akciích a v tabulkách (možná částečně proto, že jsem tuto knihu četla jako eknihu, takže to bylo trochu nepřehledné). Pokud tuto knihu budete číst, rozhodně doporučuji si i dohledat i další informace ohledně financí - napr.informace co se tyce stavebního spoření. Už to není příspěvek od státu 2000,- , ale jen polovina. Dále tam byl nefunkční autorův blog atp .. takže vše, co si přečtěte, si ještě i určitě ověřte, jak je to v současné situaci. Přeci jen kniha byla vydána před 6 lety. A poslední výhodu, kterou bych ráda pozdvihla bylo na konci knihy zrekapitulovane pojmy, to bylo moc fajn.

17.01.2024 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha přečtena kvůli čtenářské vyzve 2024. Kniha je fakt kratičká, přečetla jsem ji za jeden den. Příběh mě jako takový nenadchnul, za mě tam bylo až moc zbytečných postav. Hodně vět se tam pořád dokola opakovalo. Konec mě celkem překvapil. Ale znova číst knihu rozhodně nebudu.

13.01.2024 2 z 5

Konec doby odpadové Konec doby odpadové Pavla Wernerová

Úžasná kniha. Paní Pavlu sleduji i na sociálních sítích a musím říct, že i když se tímto tématem v osobním životě dost zajímám, v této knize jsem i přes to našla spoustu nových informací, o kterých jsem neměla ani zdání. Takže knihu rozhodně doporučuji i těch, kteří si myslí, že o ekologii už něco ví. Hodí se ale i pro úplné laiky, kteří s touto tématikou teprve začínají, protože je tady zde hezky všechno vysvětlené. Nechybí ani krásné ilustrace a různé tipy, které každý může do svého života zařadit. 10/10

12.11.2023 5 z 5

Co mě naučil Mňaukísek Co mě naučil Mňaukísek Elena Olivarez

Konečně jsem si knihu pořídila a opravdu nelituji. Je to tedy uzoučká kniha, ale je úžasná. Je to o životě autorky, co ji naučil její Mňaukisek, na kterého náhodou narazila. Nebo to, co se nám děje náhoda není?
Ještě jednou moc děkuji, že se autorka nebála a vydala tuto knihu pomůže určitě mnohým.

11.09.2023 5 z 5

Pomalu Pomalu Brooke McAlary

Knihu jsem měla na seznamu dlouho, bohužel musím hodnotit průměrem. Čekala jsem asi něco jiného. Kniha je hlavně o autorce, o jeji životu ke zpomalení. Pár věcí jsem si ale z knihy přeci jen vzala. Třeba to, že opravdu není možné stihnout všechno a že je dobrý si to občas připomenout.

03.07.2023 3 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Krátke příběhy, které by se spíš hodily do nějaké rubriky časopisu, než kvůli tomu vydávat knihu. Takové příběhy píší děti na základních školách - možná by to napsali i lépe. Za mě ne. Tato kniha je první a poslední od této autorky.

24.05.2023 odpad!

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Skvělé napsaná kniha přečtená jednom dechem. Hodně věcí jsem si musela poznamenat, abych si je mohla později připomenout, je tam totiž spousta mouder.

23.05.2023 4 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Mám ráda knihy od tohoto autora. Tato kniha se mi zatím četla asi nejhůř, doporučuju od auta určitě knihy Nespěchejte do rakve a Chcete peníze? Nechoďte do práce

23.05.2023 4 z 5

Šťastné peníze: japonské umění, jak se usmířit se svými penězi Šťastné peníze: japonské umění, jak se usmířit se svými penězi Ken Honda

Povedená kniha, byla určitě pasáž, se kterou jsem moc nesouhlasila (s tím, že umělé inteligenci jednou všichni poděkujeme, mě to popravdě trochu děsí, ale tak budiž), ale je víc toho, s čím jsem v knize souznila. Kniha stojí rozhodně za přečtení. Je tam hodně věcí k zamyšlení a pokusím se podle ní řídit v určitých oblastech :)

11.05.2023 4 z 5

Spokojený život na samotě Spokojený život na samotě Vladimír Malý

Krátký příběh od pána, který se rozhodl žít ,,mimo civilizaci,,. Brala bych knihu o dost silnější, protože se člověk v knize přemístí přesně tam, co vypráví autor. Nečekejte nic svetoborneho, pan není žádný spisovatel. Ale je to milá, pohodová kniha, která si na nic nehraje a povídá ji život sám. Určitě doporučuji lidem, kteří to mají podobné nastavený jako autor. To znamená, že milují přírodu, klid, zvirata a pohodu.

23.02.2023 4 z 5

Migréno, díky! Migréno, díky! Jana Kočendová

Tuto knihu jsem měla založeno dlouho v seznamu. Ale na to, aby paní autorka z toho dělala knížku,..jako pardon, ale na to stačil nějaký blog, ve kterém bude psát svůj život účetní na mateřské. Opravdu po dlouhé době knížka, která za to nestála.
Nejlepší kapitola byla poslední.

19.01.2023 1 z 5

Konec plýtvání jídlem Konec plýtvání jídlem kolektiv autorů

Skvělá kniha s opravdu (některými) netradičními recepty. Kniha je ctiva, má spoustu tipů a triků jak neplytvat jídlem a i ten nejotrlejsi zastánce nevyhazovani jídla jako já si v knize najde spoustu nápadů, jak jeho životní styl ještě více vylepšit :)

19.01.2023 5 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Tenká kniha, která je skvělá na hloubavé a přemýšlivé večery. Můžete se zamyslet nad svým životem i to, jak se chováte k druhým. Každý má takové svoje brnění a pod ním jsme všichni laskaví,...jen to brnění musíme vedet, jak ho můžeme odstranit. A to se dočtete právě v této knize ...

03.01.2023 5 z 5

Vyber si své povolání Vyber si své povolání Silvie Sanža

Půjčila jsem si ji i jako dospělák, padla mi do noty, kdy jsem jen tak bloumal knihovnou. Moc hezký provedena kniha pro děti. Mě se vždy líbili knihy, kde je ilustrováno spoustu věcí na jedné straně a jak tak mohla hledat např. Když mi maminka řekla ,,najdi herečku,, a já ji urputně hledala, dokud jsem ji nenašla :)

21.11.2022 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla na jeden nádech. Styl psaní je opravdu čtivý, v postavách se člověk snadno vyzná, je založen na pravdivé události. Jediné co mi chybělo v knize jsou nějaké poznatky o čase, který zrovna plyne.

12.11.2022 4 z 5