Kristofori Kristofori komentáře u knih

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Je mi tolik, kolik mi je. Méně než Marthe, víc než Solange, ale s tou knihou mi bylo tak dobře! Postavy byly veskrze laskavé (jak potřebné), inteligentní (i bez titulů), činorodé (jak osvěžující) a zejména přirozeně projevující své city kladné i záporné, ale hlavně neintrikující! Bonusem bylo prostředí, o kterém sním celý život a dnes už mi přináší uspokojení, že si o něm takhle krásně můžu číst!

15.03.2024 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tedy já se obecně moc nesměju (ano, už jsem slyšela, že je to chyba), ale u téhle knížky jsem se smála a nemohla přestat. Moc za to děkuji!

22.12.2020 5 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Knihy Terryho Pratchetta se už asi nedostanou do mé top knihovny, ale tento životopis tam s povděkem zařazuji. U autora oceňuji obsažnost, hloubku, pečlivost, něco co neumím popsat jinak než jako mravenčí práci, a při tom ze řádků cítím pokoru, obdiv. V Terrym vidím Člověka, nikoli celebritu. Autor dokázal v knize představit spisovatele velmi osobně, ale nikoli bulvárně. Taky bych chtěla mít jednou takového skvělého životopisce!

18.03.2024 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Mně se to moc líbilo. Jako detektivka i tím, jak jsem tam nacházela paralely s pořadem Peče celá země který sleduji a líbí se mi. Jen mně (a to je asi můj problém) dělalo problémy zapamatovat si všechny informace o soutěžících, když se tam pak opakovali v samostatných kapitolách

19.01.2024 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Jak už psali mnozí, očekávala jsem jiné informace. Toto by slušelo spíš nějaké seminární nebo bakalářské práci, která srovnává dobu a technické možnosti ve které vznikaly různé (americké) seriály.

02.03.2021 2 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Pan Bernatský je mi sympatický už z televize a zde se mi jen potvrdilo, že neklame zjevem. Naopak to, jak mile působí, je obsaženo i v textu. Věřím, že nemusel sedět nad textem a vymýšlet, jaké slovo či jaký obrat použít. Jemu tu ruku vedl upřímný cit.

22.12.2020 5 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Mívám problém hodnotit cokoli plným počtem bodů, ale tady jsem neváhala ani chvilku. Jen hledám ta nejsprávnější slova pro vyjádření s jakou erudicí, znalostmi, a lidskostí (to se mi zdá jako nejsprávnější slovo) autorky knihu napsaly.

12.12.2023 5 z 5

Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Klára Mandausová

Nádhera! Tohle je pro mě umění malovat! Tipla bych si, že by se nenašel nikdo, komu by se obrazy nelíbily. Kéž by nás takovéto počiny trvale polidšťovaly!

27.11.2023 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Na horory nekoukám a půjčím si takovouto knihu! Ale oceňuji bohatý vyjadřovací jazyk, pro překladatele to taky musela být výzva, jíž se zhostil velmi kvalitně.

23.03.2022 2 z 5