koolsavage koolsavage komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Božský bastard: četlo se to dobře, super chemie mezi hlavními postavami Chloe a Bennetta. Takové promakanější a reálnější 50 shades. (3,5*) / Božská mrcha: tak nevím, ale krom toho, že toto natahování příběhu mě až tak nebavilo, nechápu, proč měla kniha takto zmršený překlad! (3*)

24.05.2017 3 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zajímavý námět. První půlka čtivá fantasy, ale pak se to zvrhlo spíše v červenou knihovnu.

12.05.2017 3 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Moje " guilty pleasure ". Čteno v originále.

04.07.2016 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Zajímavý námět, ale nějak se to ztratilo v záplavě zbytečných slov a popisků.

04.07.2016 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Taková typická severská detektivka dnešní doby. Nebylo to špatné, ale hodně událostí příběhu mi přišlo vyloženě na sílu, tak trochu přitažené za vlasy. /3,5*/

18.03.2016 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Pohádka pro dospělé. Hodně čtivé, příjemně napsáno. Ani jsem se nenadála, a už jsem byla na konci. Pro mě příjemné překvapení.

23.02.2016 4 z 5

Cukrový klaun Cukrový klaun Martin Sichinger

Kniha mi přišla nesoudržná. Neseděl mi ani způsob vyprávění, kdy jsem často nevěděla, o kom se zrovna mluví, trvalo někdy delší, někdy kratší dobu, než bylo jasné, o kom je řeč. Je fajn, že se autor snažil o originální způsob podání příběhu, ale podle mého to až tak úplně, v tomto případě, nefunguje.

04.01.2016 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jediné, co můžu napsat: Beata WTF ???

19.10.2015 4 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Tak tady autor vyloženě dostál názvu knihy. Ale napsáno tak, že je to poutavé a s trosečníkem "to" prožíváte společně.

22.08.2015 4 z 5

Ministerstvo strachu Ministerstvo strachu Graham Greene

A tak trochu smutný happy end. Skoro to ve Vás budí lítost, ne?

10.08.2015 4 z 5

Matissova poselství Matissova poselství A. S. Byatt

Tři povídky a tři "hrdinky", které si během úplně obyčejné situace uvědomí něco naprosto neobyčejného. To všechno podkresleno detailním popisem situace, místa, barev.

03.05.2015 3 z 5

Uvedení do zenu Uvedení do zenu Jiří Navrátil

Poměrně složité čtení, je nutné se celou dobu dokonale soustředit a vnímat. Ale pro ty, co se zajímají o tuto tématiku, ideální startovní kniha.

12.12.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Konečně. Jsem to dočetla. Nemám totiž ráda unfinished business. První dvě knihy byly jako oddychovky celkem OK, ale poslední díl už jsem se vyloženě nutila k tomu, abych to dotáhla do konce. "Zápletka", minimální slovní zásoba - a to jsem knihu četla v originále, takže si nechci ani představovat, jak se s tímhle potrápili při překladu. Debilita hlavní hrdinky se už nedá ani popsat....Takže, jo, už to mam za sebou:-)

07.07.2014 2 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Některé nápady dobré, o tom žádná:-)

14.10.2012 3 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Pro mě velmi silná kniha, úžasná kompozice příběhu. Jen trochu škoda toho závěru...
A navíc, Irving je prostě úžasný PAN spisovatel, který mě dokáže chytnout a nepustit.

26.01.2011 5 z 5