koolsavage koolsavage komentáře u knih

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Střídání pohledu vypravěčů a sympatické postavy, kterým můžete fandit. Motiv s proudem a dary mi trochu připomínal knihu Zoo City od L. Beukes. Konec je otevřený a nechává některé otázky a odpovědi do dalšího dílu, ale aspoň se máme na co těšit. /3,5*/

07.05.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Trochu déle mi trvalo, než jsem se začetla, ale kniha byla celkem napínavá, ač lehko předvídatelná. Co mi ale vadilo, byly pasáže jako z amerického akčního seriálu (k tomu už měli našláplo u Stalkera). Co jsem ovšem nepochopila, byly některé scénky (vrtulník, záchodovka...). Průměr.

25.03.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

V hlavě psychopatického stalkera Joea aneb život v totální deziluzi. Forma vyprávění v "Ty" mi přišla u tohoto typu příběhu lepší, více vtahovala do děje. Celkově se mi ale C. Kepnes zamlouvá; tématy, které vybírá, jak utváří postavy a děj.

23.12.2016 4 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Trumbera, co vždycky uteče, nakonec klidu došel. Klasicky Irvingův humor, kdy vykresluje absurdní situace, které se dějí jeho (anti)hrdinům (prodej na stadionu, scénka z auta, linka s dolnonorštinou...). Děj jako takový nic moc, ale zato vykreslení postav a vztahů, řádně podpořené právě popisovanými situacemi, je dostatečné. /3,5*/

03.12.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Docela čtivý příběh o naprosto dysfunkčních párech a dysfunkčních jedincích, až mi to chvílemi přislo trochu moc překombinované, nereálnost chováni postav byla někdy až nesnesitelně na sílu. Na druhou stranu, líbila se mi forma vyprávění z pohledů jednotlivých postav. Škoda, že hlavního záporáka není těžké odhadnout.

28.05.2016 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Nebavte se s cizími lidmi (když už se s nimi chcete bavit, tak si to nepište na twitter), měňte hesla a zatahujte záclony.
Úžasně zvolená forma vyprávění, kdy bylo docela snadné vidět vývoj situace očima Joea. Taky zajímavý bylo, že žádná z postav nebyla úplně cajk, nejen stalker Joe, ale ani zbytek osazenstva. A tak to chodí i v životě. To je možná na tom to děsivé.

21.03.2016 4 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Někdy byla Phoebe zralá tak na facku, někdy rozkošná, ale každopádně ve spoustě věcí ztotožnitelná. Knížka byla fajn a i když ten konec byl tak trochu "z ničeho nic", já jsem se rozhodně bavila. /3,5*/

27.02.2016 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Ach ta Štěpka, vždycky byla divoká a jiná, a tak si žila; a pak přišlo procitnutí a Štěpka dostávala jeden políček za druhým. Byla lehkovážná, ale přesto všechno, jako člověk dobrá, a tak na konci, a zvláště na úplném konci, mi ji bylo tak neskutečně líto. Z pomyslného vězení se dostala do dalšího. Ach, chudák Štěpka.

03.05.2015 4 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Velmi... americké, takže souhlasím s tím, že to má takový AKTA X nádech. První polovina byla zbytečně zdlouhavá, ale celkově příjemné a napínavé čtení.

20.10.2023 3 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Do půlky knihy mě to moc nebavilo, ovšem druhá polovina byla skvělá a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Námět v obdobných reality show typu The Real Housewives je tam více, jak značný. Myslím, že i z důvodu neznalosti téhle reality show může mít kniha tak nízké hodnocení, protože když znáte tyhle klenoty americké popcultury, tak se vám to lépe vše představí a dává smysl, všechno to přetvařování, napětí, intriky, zásahy produkce, atd. 65/100

20.07.2023 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Kniha se četla dobře, ale podle mě to byl nejslabší díl, třeba tím, že zápletka už byla trochu míň uvěřitelná, chování Ryšky někdy na pár facek. Ale tohle je takové srovnání mezi jednotlivými díly, obecně jsou knihy Pauliny Świst hodně velká zábava.

23.02.2022 3 z 5

Jednorožec Jednorožec David Lauda

ty neustálé příměry mi lezly docela rychle krkem. ..."život plnější než kyblík z KFC..." nápad skvělý, ale použitý jazyk mi vadí.

07.02.2022 2 z 5

Angličtina plná her Angličtina plná her Jana Hanšpachová

Není úplně použitelná pro větší kolektivy, jako je např. školní třída. Jinak se ovšem najde pár dobrých nápadů.

06.09.2021 2 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

O něco horší než Prokurátor, méně sympatické hlavní postavy, ale na druhou stranu více kriminální zápletky. Velké plus je pro mě známé prostředí Slezska. 3,5*

09.07.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Docela zajímavé prostředí, ale asi #jsemnatohlestara. Hodně přeslazený konec. 2,5 *

14.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Slabší konec - tedy závěrečná třetí část, jinak docela hodně vtipné. Nejsympatičtější postava je paradoxně zabiják, ostatní by zasloužili horší osud.

25.02.2021 3 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Od půlky napínavé čtení a konečně můžete hlavní protagonistce i fandit. Otázka proč a jak se dostala do situace, ve které se nacházela, a jak moc (ne)reálné bylo její chování ponechám stranou, to je už na jinou diskuzi. Podobná kniha Za zavřenými dveřmi (B.A. Paris) za mě byla lepší.

17.02.2021 3 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Pomalu odvyprávěné, ale nenudí.

27.01.2021

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Pěkná obálka, horší obsah, tedy alespoň pro mě - už jsem asi jiná cílovka. Námět byl fajn. 2,5*

13.09.2020 2 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Myslím, že kniha klame obalem a hlavně tvrzením že se jedná o román pro ženy. Za mě je to docela poutavě popsaný život průměrné ženy, která snila, že všechno bude trochu jinak.
Líbí se mi styl psaní, kdy na sebe nutně kapitoly nenavazují. Lepší průměr 3,5*

03.08.2020 3 z 5