Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Šok Šok Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Sfinga Sfinga Robin Cook

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Mutace Mutace Robin Cook

Léčba Léčba Robin Cook

Kritický bod Kritický bod Robin Cook

Kóma Kóma Robin Cook

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Tak téhle knize jsem nikdy na chuť nepřišla. Nevím ani proč. Přitom knihy Bohumila Říhy se mi líbily ,ale tahle se u mně minula účinkem.

30.11.2020 2 z 5

Císařova perla Císařova perla Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

Pavilón se smuteční vrbou Pavilón se smuteční vrbou Robert van Gulik

Soudce Ti v akci Soudce Ti v akci Robert van Gulik

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik

Záhada čínského bludiště Záhada čínského bludiště Robert van Gulik

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Trochu jiný Švandrlík, než na jakého jsme zvyklí. Ale čtivá kniha s pěkným rozuzlením. Opět spousta hlášek a vtipných situací. Každá z postav má co nabídnout a o humorné situace není nouze. Výborné čtení.

Přesýpací strejda Přesýpací strejda Miloslav Švandrlík

Přesýpací strejda se mi líbil už podle názvu a nezklamal ani obsah.

Na nebožku vypadáte skvěle Na nebožku vypadáte skvěle Miloslav Švandrlík

Za mně spíš nuda.

30.11.2020 1 z 5

Muž, který se topil Muž, který se topil Miloslav Švandrlík

Knihu jsem přečetla, ale řadím ji spíše jako slabší. Vtipná určitě je, ale není to ono..

30.11.2020 3 z 5

Kostlivec v kredenci Kostlivec v kredenci Miloslav Švandrlík

Vtipná kniha pro mně nových povídek. Některé slabší, ale dobré zůstalo zachováno, takže spokojenost.

Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Miloslav Švandrlík

Opět známé a méně známé povídky, které stojí za přečtení.