Léčba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

JJ, syn Laurie Montgomeryové a Jacka Stapletona, se konečně uzdravil a Laurie se vrací do newyorského úřadu soudního lékaře. První případ, který je jí přidělen, se zdá jednoznačný. Satoši Mačita, vědec z Kjótské univerzity, je nalezen mrtvý ve stanici metra. Vše nasvědčuje tomu, že podlehl jakémusi zvláštnímu záchvatu. Den nato se však na Lauriině pitevním stole objeví další mrtvý Asiat a Laurie začne tušit, že tady půjde o mnoho víc než jen o náhodu. A pak jí a Jackovi unesou syna… Nejnovější lékařský thriller (a již třicátý v pořadí) amerického bestselleristy Robina Cooka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97243/lecba-97243.jpg 3.9101
Série:

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 10.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Cure, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Léčba

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

pingu1
01.03.2019

Tentokrát téma japonské jakuzy a newyorské mafie... No, až tak moc mi to nesedlo, Robin Cook má podle mě lepší knihy...


DericCaster
27.08.2018

Další díl ze série - bych řekl - nijak nevybočuje z průměru. Jako všechny ostatní Cookovy knížky se hezky četla.

kacaaba
12.04.2018

Začátek složitější, než jsem se poprala s tou Japonštinou, pak se mi to četlo moc hezky, napínavé odhalování případu, ale závěr mě zase zklamal jako u předchozího dílu. Byl tak nějak chudý, okleštěný.

Mishwaa
09.12.2017

Moje první kniha od tohoto autora. A asi i poslední. Knihu jsem neustále odkládala a celkově mě zklamala.

Lily101
30.11.2017

Asi druhá kniha z řady doktorky Montgomeryové a podruhé jsem byla mile překvapena. Zápletka skvělá, autorův styl brilantní, užitá slovní zásoba na dobré úrovni (byť vím, že rozhodující v tomto mohl být i překladem Tatjany Jandourkové), napětí ušlo, neboť posledních 10stran se četlo hůře, snad vlivem rozvleklosti popisem, což ale možná jiný čtenář ocení. Zbylých 277stran jsem četla skoro bez dechu/jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Z počátku bylo místy těžké se vyznat v osobách, ale toto přikládám propracovanosti příběhu, a tudíž to není autorovi na újmu, spíš naopak.Co mi vadilo, byl úzkostlivý postoj Laurie první den v OCME, protože to může u některých vyvolat představu, že se tak chová každá žena. Na druhou stranu je uvědomění Laurie, že telefonování chůvě sama přehání a následné potlačení tohoto jevu vykompenzováním autora.
MOŽNÝ SPOILER: Drobnou chybu jsem objevila v epilogu, kdy Laurie na straně 292, cituji: "Dostali ho zpátky hned další den." Ehm, poprvé s dvěmi členy CRT jednali dle knihy 26.3.2010, což mi vychází na 7dní. Možná to ovšem bylo míněno, že během jednodenní akce dokázali skoro nemožné a já se v tom jen moc "vrtám". Za toto jsem pro jistotu autora nijak nepenalizovala v rámci udělení hvězdiček.

Len2očka
31.10.2017

Tak tahle kniha mě neoslovila,řadím si ji od Robina Cooka mezi nejslabší.

dominikB951
15.01.2017

Výborná kniha a dozvěděl jsem se o existenci jakuzy, o tom jsem předtím ani neměl tušení, že něco takového existuje :)

1