Komaeda Komaeda komentáře u knih

Vzpomínky ledního medvěda Vzpomínky ledního medvěda Jóko Tawada

Zajímavý nápad a styl psaní. První kapitolu jsem přečetla s nadšením, ale druhá byla taková nijaká, s mixem politiky a nádechem zoofilie, a také se bez upozornění střídaly perspektivy dívky, Tosky a psaného textu, minulost s přítomností, a vlastně nebylo jisté, co je cílem autorky.
Třetí kapitolu jsem s donucením dočetla. Byly v ní humorné pasáže, ale zase vůbec nevidím smysl textu.. Mám z knihy smíšené pocity, škoda

27.01.2022 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

To byla blbost

15.11.2021 1 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Asi tak 70% knihy bylo super ale pak se to táhlo, nuda, nepochopila jsem....

29.09.2021 2 z 5

Všednost Všednost Futabatei Šimei

Autobiografie, četlo se mi velmi pomalu, ale byl to zážitek.

20.09.2021 5 z 5

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

COŽEEE!!?? Čekala jsem cokoliv, ale tohle mě dostalo. Film jsem neviděla, takže jsem šla naslepo. Nejprv nuda, pak celkem dobrý,ale pořád se nic nedělo, ale na konci....!!!!

10.08.2021 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Začátek a atmosféra dobrá, ale není to to, co slibovalo. Děj je pomalý a skoro nic se neděje. Ke konci jsem se musela do četby nutit. Overhyped.

09.08.2021 2 z 5

Nedočteno, nuda. Nezajímavé

25.07.2021 odpad!

Fáma Fáma Lesley Kara

Wow... Zvraty byly dobrý, ale předvídatelný. 70% knihy bylo špatný, postavy vůbec nebyly vystižené. V podstatě jen seznam jmen, nevíte kdo ke kdo a podezříváte střídavě všechny. Byla to autorčina prvotina, tak dám šanci dalším.

14.07.2021 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Takové nijaké, vůbec jsem nepochopila smysl této knihy a skoncila náhle

10.05.2019 odpad!

Odstíny smutku Odstíny smutku Saigjó

Me se to teda upřímně nelíbilo. Verše byly "přebásněné", coz vubec neodpovida japonske poezii, ktera se nerymuje. Tim padem se vytratilo kouzlo japonských veršů a dilo na me pusobi nejaponsky. Doporucuju si radsi přečíst Manjóšú.

16.04.2019 odpad!

Manjóšú – Deset tisíc listů ze starého Japonska. Sv. 1 Manjóšú – Deset tisíc listů ze starého Japonska. Sv. 1 * antologie

Mega boží :D kniha obsahuje asi 1000 básní, které jsou velmi krátké na pár řádků, ale vyprávějí mnoho. S milostnými básněmi o tajné lásce, metafory s přírodou, všechno ke nadčasové a da se použít i na dnešní dobu, přitom tohle jsou nejstarší japonské básně vůbec :) doporučuji

04.04.2019 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Kniha mě moc neoslovila. Bavily mě jen pasáže s kočkou,ale jinak se nic moc nedělo, jakoby kniha neměla děj, význam...

04.04.2019 2 z 5

Přátelé Přátelé Kóbó Abe

Dobrá divadelní hra podle povídky Vetřelci. Hra splnila svůj účel - byla jsem hodně naštvaná na lidi, kteří hlavnímu hrdinovi vtrhli do bytu :D

01.04.2019 3 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Začátek knihy byl super, pak ty blogove clanky me nebavily a konec byl normální. Ale ta prvni cast stála za to.

18.02.2019 3 z 5

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

Tato kniha je vlastně 3 zápisníky muže, který má zohyzdněný obličej a chce si vytvořit masku, která by byla dokonalá jako lidská tvář. Zabývá se otázkou toho, jestli je lepší nechat si zohyzdněnou tvář nebo umělou - co z toho je lidštější, přirozenější a správnější?

02.02.2019 4 z 5

Kniha je jen o běhání

02.02.2019 1 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Taylor Adams

Nejprve je to super, napínavé, od půlky mě to přestalo bavit

11.06.2024 3 z 5

Jáma Jáma Hjejong Pchjon

Supr, na začátku jsem se bála

09.04.2024 4 z 5

Paříž Katakomby Paříž Katakomby Jeremy Bates

(SPOILER) První půlka super, pak je to nečekaná blbost. Vůbec není poznat, kterým směrem příběh povede, takže jestli chcete trochu naznačit, tak to není paranormální, i když trochu z toho máte ten pocit, spíš jde o sektu v podzemí.

04.01.2024 3 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick