knihveru knihveru komentáře u knih

Dvě na cestě Jak matka s dcerou došly místo do Santiaga do Mikulova Dvě na cestě Jak matka s dcerou došly místo do Santiaga do Mikulova Anna Semiánová

Mám trochu rozpačitý dojem. Na jednu stranu kvituji, že je to kniha o putování méně známou trasou po ČR. Na druhou stranu jsem si za celou dobu nezvykla, že každý den je popisován dvakrát, napřed z pohledu matky (lepší a delší), a pak i dcery. Takže čtete to samé dvakrát. Nebýt toho a mnoha fotek, byla by už tak tenká kniha ještě o polovinu kratší.

17.01.2023 2 z 5

Vincentův poslední obraz Vincentův poslední obraz Marianne Jaeglé

Bohužel nedočteno. Po prvních 100 stranách jsem knihu odložila a nemám chuť se k ní vracet. Van Gogh je zde líčen dle mého názoru nesympaticky, a protože mám jeho obrazy ráda, nebudu raději ve čtení pokračovat.

03.01.2023 2 z 5

O lásce vážně O lásce vážně Daniela Krien

Začátek dobrý, ke konci už moc ne. Kniha má naštěstí málo stran, takže se to dočte rychle. Konec knihy mě překvapil, čekala jsem pokračování textu a nějaké závěrečné větší provázání či moudro či co já vím. Byla jsem z toho v rozpacích. Očekávání kniha nenaplnila.

01.12.2022 3 z 5

Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Richard Gunderman

Kniha spíše odborná, hezky udělaná, čtivá. Kdo se zajímá o Marii Curie Sklodowskou, bude mít radost. Rozsahem kniha není obsáhlá, přitom však dostatečně podrobně představuje život a dílo nejen Marie, ale též jejího muže Pierra a dalších vědců.

06.10.2022 4 z 5

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

Lehké čtení, nicméně hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a vůbec jsem nepochopila, proč se zničehonic zamilovala do Patricka, když do té doby s ním strávila jen pár chvil a v jejím zorném poli byli dva jiní muži. Tenhle kotrmelec nedával smysl. Začátek dlouho nuda. A k nějakému dohazování taky téměř nedojde. Čekala jsem něco jiného.

16.08.2022 3 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Knihu jsem četla na doporučení, sama bych však nedoporučila. Přestože se to četlo lehko, příběh mě nezaujal a do čtení jsem se musela trochu nutit. Konec překvapivý, a lá červená knihovna.

12.08.2022 2 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Dobře se to čte, je to zábavné. Nesouhlasím s názory, že to není o Dánech a reáliích. Je.

20.07.2022 4 z 5

Podnikatelské legendy první republiky a jejich následovníci Podnikatelské legendy první republiky a jejich následovníci Kamil Miketa

Zajímavá kniha, hodně fotek. Stručné životní osudy prvorepublikových i současných podnikatelů. Někdy mi nešlo na rozum spojení jednotlivých dvojic. Faktickou část hodnotit nemohu, ale chtělo by to pečlivější kontrolu před vydáním.

14.05.2022 4 z 5

Není Není Mariusz Szczygieł

Nebylo to špatné, některé kapitoly se mi líbily více, jiné méně. Větší zážitek z toho však budou míti ti, kteří se orientují v polských reáliích.

14.03.2022 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Kniha splnila má očekávání. Není to žádný literární skvost, ale je to oddechovka, zamilovaný příběh se zimní krajinou a vánoční náladou. Vánoce tam kapou úplně ze všeho, tak strašně moc, že je to až přes čáru (snad to byl záměr vzhledem k námětu). A ti dokonalí, vzorně se chovají ex partneři? Čekala jsem nějaký zádrhel a ono nic.

22.02.2022 3 z 5

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

Nuda. Skončila jsem v půlce. Měla jsem pocit, že čtu spíše učebnici než beletrii.

15.11.2021 2 z 5

Guláš Guláš Brian Kimberling

Hrůza! Ruce pryč! Po pár stránkách odloženo, vůbec jsem nechápala, o co se autor snaží.

12.11.2021 1 z 5

Co stálo ve hvězdách Co stálo ve hvězdách Catherine Isaac

Pokud si po 3 měsících od přečtení absolutně nepamatujete, o čem ta kniha byla, o něčem to asi vypovídá...

12.11.2021 2 z 5

Evropa tančila valčík / Evropa v zákopech Evropa tančila valčík / Evropa v zákopech Miloš Václav Kratochvíl

Doporučuji, čtivé. O období přelomu století jsem už četla více knih, tahle patří k těm povedenějším.

12.11.2021 4 z 5

Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové Georg Markus

Útlá kniha, která se čte sama. Další střípek k osudům korunního prince Rudolfa. I přes jeho rozporuplnou osobnost je nepopiratelné, že to byl pokrokový člověk, a proto se nejen autorovi vkrádá do hlavy myšlenka, kam by se říše ubírala, kdyby se Rudolf stal císařem. Nicméně hlavní roli v této knize hrají tělesné pozůstatky Mary, jež zemřela spolu s Rudolfem.

13.09.2021 4 z 5

Hříchy a vášně přemyslovských králů Hříchy a vášně přemyslovských králů Jan Bauer

Čtivá kniha, autor vychází z dobových kronik i nových poznatků, vyjadřuje i vlastní názory. Sice se člověk brzy ztratí ve spleti příbuzenských vztahů a stále dokola se opakujících jmen dětí, nicméně dočtení to nebrání.

13.09.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Dobře se čte. Doplněno o informace o výbavě.

09.08.2021 4 z 5