knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Poslechnuto v rámci četby na ČRo. Krásně namluvené M. Borovou. Líbila se mi atmosféra slunné horké Itálie. Hlavní hrdinka je jiná, něž ostatní ženy. Žije si ve svých představách a snech. Má ale taky touhu po lásce, je vášnivá a krásná. Píše si deník, v kterém nepoznáte, co se událo a co je jen sen nebo představivost. Deník najde její vnučka a ta Vám ho čte a přidává své vzpomínky, či co zná z vyprávění. Je to ženské čtení. Doporučuji všem, kdo má rád Itálii, ženy v černém a slunce.

24.05.2022

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Má první kniha od autorky byla v Pasti lží, z které jsem byla taky tak trochu rozpačitá. Každá kniha je něčím jiná, ale podobné pocity a podezření hl. postav tu jsou. Knížka je pro mě tak na 50% dobrá. Čekala jsem víc a napsala bych to na míň stránek. Začátek a ke konci dobré. Zbytečně se opakují scény s kamarádkami a představy hlavní postavy Alice. Námět nebyl špatný a atmosféra knížky se mi líbila. Ale přišlo mi to nějak zbytečně ukecané a někde až stupidní. Pardon. Přesto jsem na další knížky zvědavá. B. A. Paris mi připomíná stylem a náměty autorku Lapenu :-) Nejde tyto knihy číst hned po sobě, ale prokládat to dalšími spíš oduševnělými či náročnějšími knihami.

11.05.2022 3 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Knížka se mi moc líbila. Má moc hezkou atmosféru. Krátké, čtivé kapitolky, myšlenky ženy. Kniha je optimistická a mile jižansky jiskří.

21.04.2022 5 z 5

Představa o nekomplikovaném životě s mužem Představa o nekomplikovaném životě s mužem Helle Helle (p)

Opět mě autorka nezklamala. Knížka se mi líbila. Vše už vystihly komentáře dole.

17.04.2022 5 z 5

Podvodemie COVID-19 Agenda Podvodemie COVID-19 Agenda John Iovine

Knihu jsem nečetla jen jsem měla možnost ji prolistovat. Působí na mě přesně tak, jak je uvedeno v popisu knížky. Sice obálka knihy by Vás mohla strhnout, ovlivnit, ale taky i odradit. Ale autor uvádí skutečnosti, které se staly, uvádí grafy, zdroje. Vše je objektivní a neovlivňuje. Je na Vás, jaký názor si uděláte. Je pravda, že autor má rád fikce a má i taková díla.

11.04.2022 3 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Po Biomanželce jsem hned přečetla Biomanžela. Nebylo to špatné. Víc se mi líbila Biomanželka. Biomanžel byl víc ufňukaný, ale taky jsem se bavila. Další díl Dulu si určitě také přečtu. Souhlasím s komentářem od Aleh pode mnou.

05.04.2022 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Mně se knizka líbila. Čtivě napsáno. Mám pro pana Viewegha slabost.

25.03.2022 4 z 5

Moje frnda Moje frnda Věra Dumková

Mně to pobavilo, je to srozumitelné, lehké čtení. Ještě do toho zamontovat Pivrnce a šup do Dikobrazu. Můj pinďour mě pobavil víc.

18.03.2022 2 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Knížku jsem také poslouchala. A někdo tady trochu opisoval z už vydané knihy stejného názvu od autorek Camily Grebe a Åsy Träff. Ale budiž. Knížka se mi přesto líbila. Tato šla víc do nitra hlavní postavy. V románu byla perfektně popsána manželská krize a tip muže narcise, jak z učebnice. Ta psychologie mě taky zajímala a bavila.

16.03.2022 3 z 5

Hoď se do klidu Hoď se do klidu Tim Collins

Knížka je hezká, vkusná s hezkými obrázky a trefnými radami. Četla jsem ji na dobrou noc. Je i vtipná, uklidňující.

16.03.2022 4 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Knížka se mi líbila. Měla šmrnc. Libily se mi výlety, které autorka podnikala. Z knihy čiší ženskost. Chtěla bych se tak mít v důchodu.

15.03.2022 4 z 5

Petrklíče Petrklíče Svatopluk Čech

Našli jsme knížku s krásnou vazbou vyřazenou v jednom antíku. Je tam všechno - myšlenky i romantika pana S. Čecha. Darujte tuto knížku dívce s kytičkou Petrklíčů nebo Primulkou .

02.03.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

První kniha od J. Nesbo, co jsem přečetla. Knížka se mi líbila. Povídky trefné na nepříjemné téma žárlivost.

01.03.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

I já jsem minulý týden doposlechla cd této laskavé knížky od Terezky, načtené jejím sexy hlasem. Nádherně napsané i načtené. Ocitla jsem se v džungli, na horách i rušném Vietnamu. A voněly mi všechny dobroty i jsem cítila vlhkost i tu špínu a smrad, když zmokli nebo se nemohli umýt. CD má výhodu, že můžete poslouchat kdykoli a kdekoli a slyšíte Terezu, kniha je objemnější, ale zas má spoustu obrázků a fotek, o které jsem se ošidila :-) Doporučuji všem Dobro Druhům.

22.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tak jsem se na knihu moc těšila. V první třetině mě chytla, pak mé nadšení klesalo, ale nakonec zas stouplo. Jako kdyby autor při tvoření ztrácel a nabíral dech. Knize bych dala o 100 stránek méně. Schopping, vaření večeří apod. bych seškrtala. Ale jinak dobrý nápad námětu. Při čtení mě provázel hlas a fyziognomie autora. Někdy plus a někdy minus.

16.02.2022 3 z 5

Na cestě domů… vždycky Na cestě domů… vždycky Rudy Linka

Jsem velmi potěšena. Koupila jsem knihu manželovi a hned mu ji sebrala a vrátila až po přečtení. Ležela na mém nočním stolku a přes měsíc mě doprovázela před usnutím. Dokonce se mi jednou zdál o Rudym sen - erotickej :-). Zajímavé vyprávění a čtivě napsané. Krásná láska s Aničkou a otcovský vztah s jejich dcerou. Vše už vystihl níže Tatrman a Jarek82. Něčím mi pan Rudy připomíná Jana Svěráka. Jsou to šikovní, pracovití a nadaní sympaťáci.

14.02.2022 5 z 5

Přípravy na všechno Přípravy na všechno Elsa Aids

Poslouchala jsem audio na ČRo. Je to dobře napsané a trefně namluvené panem Isteníkem. Celkem se mi líbilo. Má to svou náladu a né každému sedne. Cítím z knihy též nihilismus i pesimismus. Jediný motiv pro hrdinu žít jsou zřejmě jeho nezletilé děti a jeho zatím funkční nádobíčko. Připomíná mi tento styl stručného psaní autorku Helle Helle. Ta má zas svérázný ženský pohled na svět. Tuto autorku baštím velmi ráda :-)

28.01.2022 4 z 5

Cesta k jednoduchosti Cesta k jednoduchosti Milena Jesenská

Poslechnuto na ČRo a moc se mi líbila nadčasová moudra. Někdo může mít výhrady, ale já jsem si z poslechu odnesla hodně. Děkuji Vám paní Jesenská.

21.01.2022

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Taky jsem využila poslech ČRo. Kniha se mi moc líbila. Samozřejmě také díky panu herci J. Dvořákovi. Ten knihu přednesl opravdu bravurně. Vše napsali čtenáři přede mnou. Souhlasím jen s pozitivními ohlasy. Jsem ráda, že jsem poslech objevila a rozšířila jsem si opět obzory a užila jsem si to.

08.01.2022 5 z 5