Knihomura Knihomura komentáře u knih

Život je boj Život je boj Jiří Žáček

Dárek přímo od pana Žáčka s věnováním.

06.04.2015 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Dětmi velmi oblíbená.

06.04.2015 4 z 5

Klub radostí dnešního dne Klub radostí dnešního dne Petra Braunová

Petra Braunová při besedách umí komunikovat i s náctiletými - však má tři doma ;-). A téma sociálních sítí je velmi zajímá.

06.04.2015 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Tahle je lepší než první. A moc toho vymyšleného není. Opravdu se stalo - jak jsem zjišťovala u Petry Braunové.

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Skvělá.

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Patra Braunová má rozhodně lepší knížky, než je tato.

06.04.2015 2 z 5

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Kniha o radosti ze života. Nádherná kapitola o krtonožce a pufodédru.

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

A takto kniha vznikla - viz rozhovor s Daisy Mrázkovou:
Můj medvěd Flóra je prý skutečný příběh, je to pravda?
Ano. Flóru našel náš syn Cyril, který žije ve Švýcarsku. Neumím si vymýšlet, já jenom tak zaznamenávám, když se něco zajímavého děje. Jemu nebylo šest, jak je to v knížce, tam jsem nakreslila chlapce asi šestiletého a dala jsem mu jméno Petr, kdežto nášemu Cyrilovi, když našel Flóru, bylo asi osmnáct, mutoval. Chodil pomáhat Janu Kotíkovi na Vinohrady napínat plátna a jednou tam v parku, jak je to v knížce, uviděl Flóru. Šatičky neměla, bylo to strašně špinavý, on to prostě přinesl večer domů, stál támhle ve dveřích, takhle to držel za nohu a říkal: «Mami, hele, vidíš ty oči? Já jsem to tam nemohl nechat.» Tak jsem viděla, že je zle a že tohle se u nás už vyhodit nesmí, takový on byl. Jedno ucho Flóra nemá, tady má přeražené očičko a on říkal: To já jí spravím a našiju jí nové chlupy. Ale ono to nebylo vůbec potřeba, ona začala vypadat šťastně i bez toho. A šatičky jsme jí dali po jedné panně, kterou jsme dostali od Adriany Šimotové. A on – ten medvídek – je tady až dodnes s námi.

Jak zvířata spí Jak zvířata spí Jiří Dvořák

Ilustrace nádherné, text skvělý, setkání s panem Dvořákem - jedinečné.

Arnyho dílna Arnyho dílna Martin Sodomka

Hned zítra "prolezu" knihkupectví.

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Líbí! /se dětem :-D/ Rodiče, nenechte si vzít /televizí, hospodou, dospělými kamarády,.../ chvíle trávené s dětmi nad knihami. Jsou nenahraditelné. Pro vás a i pro ně.

Jak si postavit letadlo Jak si postavit letadlo Martin Sodomka

Skvělé - co by si tak ještě mohl Martin Sodomka postavit? Raketu? ;-)

Jak si postavit motorku Jak si postavit motorku Martin Sodomka

Radost ze sdílení s dětmi. Hlavně pro technicky založené chlapečky - paráda.

Kamarádi auta Kamarádi auta THiLO

Velké zklamání. Text hrůza.

06.04.2015 odpad!