Kamarádi auta

Kamarádi auta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236439/kamaradi-auta-236439.jpg 4 12 5

Parádní dobrodružství s našimi hrdiny na čtyřech kolech! Nová edice Obrázkové čtení pro předškoláky. Tony Řehtačka touží po pořádném dobrodružství! Ale jak to zařídit, když má jen tři kola a stojí na vrakovišti. Tony je totiž malé autíčko s porouchaným výfukem… Ale teď se na něj usmálo štěstí. Potkal skvělého kamaráda – policejní auto jménem Mik. A ten má důležitý úkol: chytit monstrauto Marvina a jeho černou bandu… Čtení s obrázky rozvíjí v dítěti jeho představivost i slovní zásobu, dítě od čtyř let je schopné obrázky pojmenovat a při hlasitém předčítání se stát „spolučtenářem“. Tím získává chuť do dalšího čtení. První stupínek v řadě čtyř edic Albatrosu, které z dětí vychovávají opravdové čtenáře.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Wilde Autobande , 2015

jitka_dankova
07.10.2021 odpad!

Uff, tahle kniha se podle mne moc nepovedla. Rozhodně ne v české verzi (možná v původní němčině to bude v pohodě). Jde o obrázkové čtení, text psaný velký písmeny a chytlavé téma ohledně aut. Takže jsme po ní sáhli v době, kdy syn začínal s genetickou metodou čtení (velká písmena) hned v první třídě. Ale čtení byl doslova horor. Na stránkách je moc textu, takže nám je začínající čtenář nechtěl číst a děsilo ho to. Bál se, že to nezvládne. Vzhledem k tomu, že jde o překlad z němčiny, tak text NENÍ reálně uzpůsobený malým českým čtenářům. Rozhodně kniha není vhodná pro genetickou metodu čtení, to ani omylem. Slova jsou náročná, obrázky v textu vůbec nepomáhají čtení. Příběh je hrozný, náš prvňáček se v něm ztrácel, měla jsem tedy co vysvětlovat. Pletly se mu postavy mezi sebou, neorientoval se v tom. Neobsahuje žádné solidní poselství, nic, co by ve mne probouzelo pocit, že čas strávený nad touto knihou synovi k něčemu byl. Myslím, že jsou na trhu rozhodně lepší knihy pro malé čtenáře. Rozhodně nedoporučuji pro dítě, která má se čtením problémy, čtení pak bude utrpením a problémy spíš prohloubí.

ElikaS
15.05.2021 5 z 5

Krásné čtení s obrázky pro malé milovníky autíček. Syn knížku četl moc rád, i když příběh vylepšoval svými postřehy. Obrázky četl po svém a ještě doplňoval “mezery” v příběhu. Takže jsme si knížku moc užili.

Lusik88
25.05.2020 5 z 5

Je skvela! Pokud mate maleho chlapecka, s touto knizkou zabodujete. Auto na trech kolech, co dostane ctvrte a majacek? co zavodi se zlym padouchem monster truckem a utece desive dodavce? Co vic si prat? Milujeme ji! Malym ctenarum se bude krasne cist

Carmen13
13.10.2018 5 z 5

Synovi se knížka moc líbila. Myslím, že je to dobrý nápad, jak s dětmi procvičovat skloňování.

Knihomura
06.04.2015 odpad!

Velké zklamání. Text hrůza.

THiLO
německá