knihomolkaŠárka Online knihomolkaŠárka komentáře u knih

Veganská kuchařka Veganská kuchařka Monika Ševčíková

Nečekaně musím přiznat, že mě zde recepty hodně překvapily. Především mě zaujala jedním receptem na pomazánku z uzeného tofu, které obyčejně moc nemusím, ale v kombinaci se surovinami z receptu, mi až nečekaně chutnalo. Pak jsem například vyzkoušela zázvorovo-banánovou smoothie misku nebo třeba fazolovo-batátový guláš a jsem ráda, že můžu napsat, že se jedná o recepty, které u nás doma nebyly vařeny naposledy. Najdeme tu spoustu druhů jídel jídel, která se dají snadno uvařit a určitě zachutnají i zarytým masožravcům.

09.10.2020 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Věřila jsem, že Kateřina svou novinkou nezklame a přesně tak se stalo. Bylo to neuvěřitelné čtení. ❤ Děj mě děsil, ale zároveň mě natolik uchvátil, že jsem ho nechtěla odkládat a neustále jsem na něj myslela. Dokonce ve mně vyvolal takovou touhu po vytváření něčeho vlastního, že jsem hned musela začít kreslit. Kniha má totiž nejen nádhernou obálku, ale i uvnitř najdeme pár ilustrací, které nás uhranou. Bavily mě zde veškeré zvraty, nádherně vykreslený svět, a právě ono prostředí vesnice, které mi osobně sedlo mnohem víc, než děsivé metro v minulé autorčině knize.
Pokud máte rádi mystery příběhy s překvapivými zvraty, skvěle vykresleným světem inspirovaným slovanskými zvyky a takovými detaily, jako je nářečí, rozhodně do knihy jděte!

22.09.2020 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Mám pocit, že ani slovo zklamání nevystihuje, jak moc špatná mi tato kniha přišla. Moje očekávání bylo hodně vysoké hlavně z důvodu, že znám autorčinu předchozí knihu a tu jsem si neskutečně zamilovala. Dívka na kusy mě totiž dokázala rozebrat a zároveň všechny mé rozbité kousíčky poskládat opět v celek. Jak se spřátelit s temnotou na mě působilo především depresivně, ale takovým způsobem, že na to za chvíli zapomenete. Nic vám to nedá a nic si z toho neodnesete, což je zrovna u takovéhoto žánru špatně.
Najdeme tu sice témata, jako jsou poruchy příjmu potravy, problémy pěstounských rodin a celého systému, vyrovnání se se ztrátou blízkého a deprese spojené s úzkostí. Bohužel se ale autorka ničemu nevěnovala natolik, aby měl příběh na čtenáře větší dopad...

14.09.2020 2 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Od příběhu jsem měla velká očekávání a bohužel musím přiznat, že jsem z něj krapet zklamaná. Očekávala jsem od knihy mnohem více, co se oné detektivní části týká. Svým začátkem mě však dokázala autorka upoutat, a i když to není ve stylu knihy Stalking Jack the Ripper, v což jsem doufala, jsem s knihou nakonec spokojená. Bylo zajímavé ponořit se do příběhu založeném na pravdě. Navíc se mi i líbilo, že nás autorka zavedla nejen do roku 1856, ale i do let, kdy se v Americe odehrávala Občanská válka. Neomezila příběh tedy jen na dobu pár měsíců, jak tomu u podobných knih většinou bývá, ale dokázala ho více rozvést...
Sice to nebylo dokonalé, ale tím, že je příběh založen na skutečném životě Kate Warner, v sobě ukrývá neskutečné kouzlo. ❤︎

08.09.2020 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mona Kasten opět nezklamala a přichystala odpočinkový román, u něhož se nejen zasmějete, ale dokáže vás i dojmout. Hlavní postavy mi sice sedly méně než v knize Cítit znovu, ale holt vždy nemůže být posvícení. Ovšem téma zakázané lásky mezi profesorem a studentkou mě nikdy nepřestane bavit, takže osobně jsem i tak hodně spokojená. Bylo to milé, čtivé, dojemné, vtipné, a tak pohodové, jak mají příběhy od Mony Kasten být. ❤︎
Teď už jen aby vyšel příběh s Blakem. Po tom, co se totiž stalo v závěru této knihy, příběh Dream Again nutně potřebuji!

18.08.2020 4 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

I přesto, že jsem z knihy krapet zklamaná, neskutečně mi zde sedla postava hackerky, která mile osvěží policejní prostředí příběhu. Nejvíce zklamaná jsem tedy ze závěru, který si zasloužil úplně jiné zpracování. Jako plus však beru, že jsem nedokázala pomalu až do konce odhalit vraha, čehož si na krimi thrillerech vždy vážím. Postavy jsou tu sympatické a rozmanité. Sedl mi autorův styl vyprávění a od samotného začátku jsem neměla problém se do děje vžít. To téma stylizace zavražděné do vzhledu porcelánové panenky, je popsáno tak, že není problém si vše představit. Nažene vám to husí kůži a já se i přes závěrečné zklamání těším, co přinesou další díly série. ????

17.06.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Autorce se podařilo napsat neuvěřitelně strhující závěr série, který je plný zvratů a momentů, nad kterými budete jen žasnout. Nejsou zde žádná hluchá místa, romantická linka vůbec nezastiňuje hlavní děj a finální boj mezi Renegáty a Anarchisty je boží! ❤ Navíc ten epilog... Tu knihu potřebujete!

18.05.2020 5 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Příběh odehrávající se ve světě IT, rockové hudby, alkoholu a všudypřítomné temnoty. Tak by se dala jednoduše popsat tato kniha. Najdeme tu dokonalé květnaté popisy, které nás od samého začátku pohltí.
Příběhy Valentiny nás nás vždy provází určitá temnota a chlad. Ta dodává knize atmosféru, ze které vám naskočí husí kůže. Start této knihy je dost pomalý a čím více knihou postupujete, tím z ní dokonce můžete být zmatenější. Ovšem pak tu máme posledních 100 stran, ze kterých se stává jedna velká nekončící akce...
Tento příběh je svůj, nedá se s ničím srovnávat a z toho důvodu rozhodně stojí za přečtení!

09.04.2020 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Trvalo mi, než jsem příběhu propadla, ale pak… Bylo to neuvěřitelné! Kniha má dokonalý potenciál, ale potřebuje čtenáře, kteří se nebojí být otevření něčemu novému. Co se týká mě samotné, tak já mám někdy problém stíhat myšlenkové posuny Johna Greena a s Hankem jsem na tom byla z počátku ještě hůř. Ten příběh byl pro mě divný, a hlavně jsem ten začátek nečetla v klidu, takže jsem se na něj plně nesoustředila. Jenže tento příběh právě pro své čtení potřebuje klid a pohodu. A když jsem tu knihu začala pak číst v klidu pokoje, bylo to úplně něco neuvěřitelného. Hlavní hrdinka mi sedla snad od první věty této knihy a ten závěr?! Dokonalost! Je to jiné, zvláštní a rozhodně to není příběh pro každého. Ovšem je to tak pozoruhodné čtení, že vám zkrátka musím doporučit, abyste se po knize podívali.

31.10.2019 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Já si knihu nesmírně užívala a bavila mě od začátku do konce. Sice to nebylo plné zvratů, jak jsem doufala, ale nečekaně mi to vůbec nevadilo. Už od začátku to bylo čtivé, poutavé a natolik zajímavé, že jsem knihu nechtěla vůbec odložit. Já patřím mezi ty čtenáře, kteří v knihách rádi rozebírají do detailů lidskou psychiku, takže jsem si čtení zkrátka užívala. Teď jen doufám, že autorka brzy vydá další příběh, protože bych si od ní strašně ráda přečetla něco dalšího.

23.10.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nevím, proč jsem se čtením této série tak dlouho otálela. Skleněný trůn je naprosto skvělá knížka! Doufám, že i další díly budou stejně dobré a třeba i lepší :)

18.01.2017 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Hezké a příjemné pokračování příběhu Lary Jean, které se mi však líbilo přeci jen o trochu méně než první díl. I tak si ale tato knížka zaslouží pět hvězdiček. :)

09.01.2017 5 z 5