KnihomolkaM KnihomolkaM komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Ze začátku jsem s knihou měla trochu problém, a tak jsem jí odložila a vrátila se k ní opět asi po čtvrt roce.... Tentokrát se mi podařilo překousnout úvodní část a opravdu jsem toho nelitovala! I přes poměrně zákeřný začátek, který může lákat k odložení knihy, stojí za to vytrvat! Toto dílo je velmi povedené, neobvyklé, fascinující... geniální! Za mě určitě ano! Už teď vím, že jsem ho nečetla naposledy.

04.01.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Miluji utopistickou literaturu. Toto drama je naprosto skvělé. Je tak nadčasové. I dnes existují korporace, které si zjevně neuvědomují, jaký dopad má jejich chování, ať už na přírodu, nebo na lidi. Stáváme se čím dál tím víc konzumní společností a z velké části populace jsou jen konzumující ovce, které chtějí stále jen brát, víc a víc. Čapek to vše napsal tak lehce, forma hry je velice příjemná a myšlenka dokonalá.

01.11.2014 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Výborná kniha plná skvělých motivačních citátů. Nutí člověka zamyslet se nad svým dosavadním životem i nad životním cílem. Své postřehy jsem shrnula zde: https://knihynadzlato.wordpress.com/2015/01/07/petr-ludwig-radi-jak-skoncovat-s-prokrastinaci/

08.01.2015 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Kniha není tak čtivá, tak lehce napsaná jako R.U.R., ale i přesto se mi moc líbila. Je tu potřeba větší soustředěnost na různá neobvyklá slova, ale to to by přece jinak nebyl Čapek. Jak miluji jeho obrovskou, košatou slovní zásobu! Některé pasáže, formou novinových článků, se mi nečetly moc dobře. Je ale pravdou, že jsem měla k dispozici jedno z nejstarších vydání. Některé "vysvětlivky" se tak protáhly až na několik následujících stran, přičemž nahoře pokračoval v úzkém proužku další text. Ne vždy se mi tedy dílo jevilo jak přehledné. Nicméně hezká kniha.

01.11.2014

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Naprosto geniální dílo! Bavila jsem se od začátku do konce!
Více jsem se rozepsala na svém blogu a dovoluji si zde přiložit odkaz: http://knihynadzlato.wordpress.com/2014/12/15/jak-jsem-vyhral-valku/
Patrick Ryan u mě touto knihou opravdu zabodoval!

15.12.2014

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nalákána recenzemi a hodnocením na Databázi knih očekávala jsem „tak silný příběh, který dokáže vymyslet už jen málokdo“. Já však četla příběh nasáklý tolika možnými srdcebolnými i jinými emocemi, že na mě jejich množství bylo až příliš. Kniha mě tedy nedokázala zasáhnout tak, jak autorka plánovala.

19.11.2015 1 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nádherná kniha o síle pohádek, o obyčejných životech neobyčejných lidí, o lidských vztazích, ale také o superhrdinech, protože „neskutečná neštěstí v lidech vyvolávají neskutečné vlastnosti. Z někoho se zrodí superhrdina.“ Nádherný příběh, který se neobešel ani bez slz. Mé podrobnější hodnocení najdete zde: http://knihynadzlato.wordpress.com/2015/08/20/fredrik-backman-babicka-pozdravuje-a-omlouva-se/

29.08.2015

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha ve mně zanechala smíšené pocity. Některé pasáže se mi zdály příliš zdlouhavé a nicneříkající, u jiných se mi však tajil dech...
(O něco více jsem se rozepsala ve své recenzi http://knihynadzlato.wordpress.com/2015/01/01/spalovac-mrtvol/.)

02.01.2015 3 z 5

Štěstí na míru Štěstí na míru Ivo Toman

Bohužel se hodně podobá ostatním knihám o osobním rozvoji...
(Více se dočtete v této recenzi: http://knihynadzlato.wordpress.com/2015/02/11/jak-je-to-se-stestim-muzeme-ho-mit-na-miru/)

12.02.2015 3 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Skvělá kniha plná inspirace! :)

02.01.2015 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Parádní kniha. Pohled Němců na II. světovou válku. Stojí za přečtení.

11.12.2014 5 z 5