knihomolkaJani knihomolkaJani komentáře u knih

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Nádherná kniha plná emocí!
První polovina je lehce slabší a možná nudnější, ovšem druhá polovina je opravdu jízda!
Hlavní hrdinové nedostanou nic zadarmo.
S knihou dostanete úžasné hrdiny, lásku, napětí a opravdu mnoho různých emocí.
Jako bonus je to, že se nemusíte rozloučit ani s dvojicí Lily a Alex (máme jich tu opravdu dostatek).
Už teď se těším, co si pro nás autorka nachystá dál.

Určitě jí dejte šanci.
Knihu jsem měla možnost si přečíst v rámci spolupráce

18.04.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Autorka píše sice er formou (která se mně osobně čte hůře), ale opravdu velmi čtivě! Styl psaní je mi sympatický a krátké kapitoly tomu velmi pomáhají. Myslím, že o všem svědčí, že já jí přečetla za dva večery.
V této knize je hlavní hrdinkou Valerie. "Bylo jí čerstvých devatenáct let a připadala si, jako by měla odžito několik životů." Soucítila jsem s ní celou dobu.. a hrůzné věci, které musela zažít se mi zarývaly pod kůži.. "Taková byla, žádná bojovnice. Jen kořist."
Myslela jsem, že postavu Dany z první knihy nic nepřekoná, ale opak je pravdou. To co autorka vymyslela v Mrazivé náruči... no člověka z toho opravdu mrazí.
Klobouk dolu, před tak skvěle vymyšlenými postavami, prostředím a uvěřitelnou atmosférou. Vyzdvihnout musím i poslední kapitolu, kde moje srdíčko lehce zaplesalo..
Každá kapitola je označena dnem a osobou v hlavní roli. Střídají se zde vyšetřovatel Igor, matka Marcela, Valerie a Lauřin deník.
Lauřin deník byl úžasný nápad, knize to dalo zajímavost a zase trochu jiný úhel pohledu..
Vrah mě zde moc nepřekvapil, asi jsem to i tušila.. Co mě ale překvapilo bylo všechno ostatní.... #psycho
Oproti předešlé knize jsem uvítala, že se zde střídá méně postav, i když zapojených je jich dost - příběh je tím mnohem přehlednější.
Nechte se unášet na vlně mrazivého čtení a pusťte se do Mrazivé náruče. Opravdu stojí za to!
Knihu jsem mohla číst v rámci spolupráce. Moc autorce děkuji! Kniha je úžasná!

09.04.2023 5 z 5

Volání tučňáků Volání tučňáků Hazel Prior

Volání tučňáků je volné pokračování knihy Dáma a tučňáci (rozhodně si přečtěte nejprve tu, poslouží to nejen k pochopení chování postav, ale i k celé atmosféře).
Této knihy jsem se trochu bála, jelikož již anotace mi prozradila, že příběh s sebou ponese dost těžkého. Kniha Dáma a tučňáci skončila velmi idylicky a zde se objeví mračna, ale ty jsou potřeba k rozlousknutí další rodinné historie...
V hlavní roli Veronica, Patrick a Terry. Veronica je zde úžasná, chápavá, milující a je pro všechny takový tmel, bez kterého by to nebylo ono. Tentokrát Veronica cestuje za tučňáky přes několik kontinentů, proto chválím mapu na začátku příběhu!
Patrick se vydává hledat své kořeny a věřte, že tohle nikdo nečekal.. Bylo mi ho moc líto.. a zároveň jsem ráda, že všichni známe pravdu.
A Terry? Je skvělá, ale trochu empatie mi u ní asi scházelo. Miluje tučňáky.. a když se na něco upne není s ní úplně řeč.
Jako celek je kniha opravdu hodně dobrá, opět s sebou přinesla nejen humor, ale i slzy, pochopení a moudrost, mnoho moudrosti.. Nesmím zapomenout ani na malou Daisy, která se objevila na konci minulé knihy a zde hraje velmi důležitou roli.
"Na tomhle světě žijí tři typy lidí. Ti, kteří tomuto světu škodí, ti, kteří se o něj nezajímají, a pak ti, kteří se ho snaží zlepšit. Snaž se být mezi těmi, kteří chtějí, aby byl lepší."
Kapitoly jsou zde někdy delší a až příliš popisné, na druhou stranu mi trochu chybí rozepsaný závěr, bylo to až moc unáhlené..
"Nezapomínej na tučňáky!"
Knihu jsem četla v rámci spolupráce.

31.03.2023 4 z 5

Van Van Melanie Moreland

Autorka pokračuje stále ve velmi rodinné atmosféře společnosti BAM (To je firma a pracoviště snů a já se do něj moc ráda vracím).
Již podle názvu víme, že hlavní hrdina tu tentokrát bude kutil Van. Jeho postava mi okamžitě sedla, i když co si budem (Na Bentleyho asi nebude mít nikdo.. ). Je pracovitý, spolehlivý a pro svou rodinu by se jistě obětoval.. To samé platí i pro Olivii. Oba za sebou mají minulost a nevěří ve společnou budoucnost.. "Každou chvíli se ke mně připlíží minulost a já si musím pamatovat, že jí nesmím dovolit, aby mě ovládla."
Na můj vkus se dali dohromady až příliš rychle a bylo to takové, jak manželství po dvaceti letech. Chyběla mi jiskra, která by to vše zažehla.. Na druhou stranu je z příběhu cítit úcta, láska, pochopení i přijetí..
SPOILER: Koho jsem si zamilovala byla Sammy, ta příběhu dodávala něco kouzelného, měla jsem pokaždé radost s ní.. A jako postavu si jí velmi dobře dokážu představit v reálu.. Jak by asi vypadala růžová knihovna plná třpytek? (Konec spoileru)
Příběhu dodává na čtivosti to, že zde máme oba dva pohledy vyprávění. Ale chybělo mi zde nějaké napětí. Ano, dočkáme se dramatu, které je celou dobu velmi očekávané, ale možná mi to nestačilo..
"Myslím, že jsi řekl, že láska nezná hranice."
Jako odpočinkovou knihu jí doporučuji. Melanie Moreland je vždy sázka na jistotu.. Pokud hledáte knihu, která je milá, láskyplná a chcete si u ní jen odpočinout - je Van přesně pro vás...
"Když je někdo ochotný investovat čas, může vytvořit něco krásného - a trvalého."

20.03.2023 3 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Krásná a jednoduchá obálka, která ladí právě se Skotskem, kam je příběh zasazen..
Celá kniha je velmi milá oddechovka. Já se u ní rozhodně nenudila a přečetla jsem jí celkem rychle!
Zamilovala jsem si (až na jednu) všechny postavy, přírodu, a i ten pomalejší vesnický život.. Autorčin styl psaní je velmi sympatický, opět dokázala do knihy vměstnat hned několik různých pocitů, cítila jsem jak radost a štěstí, tak i smutek a beznaděj..
"Dům je jako sen, je tu krb, a dokonce i malé kino. A když se podívám z okna, vidím jen přírodu: louky, divoké květiny, ovce, pole..."
Příběh nám vypráví hlavní hrdinka Mila, je to beznadějná romantička a miluje knihy. Většinu příběhu je hodně naivní a snaží se s každým vycházet, nejde si jí nezamilovat! "Pravá láska se objevuje v tolika knihách, filmech a seriálech - nemůže to být jen výplod mé fantazie. Někde přece musí existovat!"
A potom je tu Finley, i toho jsem si zamilovala! "Je fajn, někdy trochu otravný, ale taky docela vtipný, ale tohle nesmí slyšet.. Jinak bude ještě domýšlivější než teď." Finley je postava, o které budete místy trochu pochybovat, ale nakonec se třeba vzpamatuje..
"Takže mi chceš říct, že tvůj skutečný spolubydlící v tomhle domě je těsto. Teď už začínám chápu, proč jsi byla tak naštvaná, když jsem ho vyhodil..." Pečení je touto knihou doslova nabité! A proto Vás možná potěší, že jako bonus, najdete na samotném konci pár receptů (o všech se samozřejmě píše v příběhu).

07.03.2023 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Knížka začíná krásnou obálkou a končí skvělým příběhem!
Na Princeznu jsem se opravdu moc těšila, ale měla jsem trochu obavy, přeci jen jak může do takového světa vstoupit filmová hvězda? Naštěstí to autorka skloubila velmi dobře a chod městečka, autodílny ani celkovou atmosféru to nepoškodilo. "To byl problém filmových hvězd. Strhávaly na sebe pozornost a my, obyčejní diváci, jsme jim nedokázali odolat."
Začátek má pomalejší tempo a vy se seznamujete se světem zase z trochu jiného úhlu. Děj má ale vzestupnou tendenci a dočkáte se i menšího drama (i když dokázala bych si ho představit větší.. )
Hlavní hrdinku Presley můžete okrajově znát již z předchozích dílů, já jí doteď měla jako takovou doplňkovou postavu. Jsem moc ráda, že dostala svůj vlastní příběh, a my čtenáři si jí mohli zamilovat! Opravdu měla těžký osud, který se sní vleče stále kupředu.
A slavný herec Shaw? On je úžasný a srdečný člověk.. i když i on má svoje nálady. "Tvoje ego se vymklo kontrole. Měl by sis s tím zajít za doktorem."
Dokáže uzdravit zlomené srdíčko Presley, nebo jí jen zasadí další ránu? "Jeho smích zněl jako hudba a čím častěji jsem ji poslouchala, dokázala jsem v ní rozeznat různé noty."
Půl hvězdičky jde dolu za pomalejší tempo první část knihy a pak za docela rychlejší konec.. Ovšem pokračování bude určitě stát za to!!! Už se nemůžu dočkat, protože to co se ke konci dělo? Kniha Princ by měla vycházet u @knihybeta koncem června 2023.
Autorku už teď řadím mezi své oblíbené. Její knihy mají zajímavý nápad, ojedinělé postavy a jsou velmi čtivé. Knihu Princezna Vám doporučuji, zároveň ale doporučuji číst sérii postupně. Každá kniha má svůj vlastní pár, ale příběh se lehce prolíná (První a druhý díl navazují zápletkou a tento by vám vše prozradil).
Knihu jsem četla v rámci #spoluprace s @knihybeta
"Zapomněla jsem, jaké to je, když má člověk někoho rád. Jaké to je, když po někom touží."

03.03.2023 5 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

"Napadlo mě, že bychom si mohli zahrát." "Řekl pavouk mouše.."
Obálka knihy je opět dokonalá! Milá, vkusná a skvěle se k příběhu hodí..
První díl s názvem Pěšec jsem si naprosto zamilovala! Ovšem druhý díl? Většinou se říká, že druhý díl bývá nejslabší, ale u série Koncovka to tak rozhodně není!!! "Jen zoufalý člověk se pokusí oklamat ďábla.."
Příběh je plný zvratů, nenávisti, naděje, chtíče, přátelství, ale i lásky a erotiky.. (Erotická linka je velmi hezky provedena a promyšlena, nic zde není tlačeno násilím.)
Hlavní hrdinka Avery je tady úplně skvělá.. Přijmula životní rány a snaží se se vším vypořádat.. Oblíbila jsem si její lidskost a i to, jak se v každým snaží hledat jen dobro..
"Je to nebezpečná hra, pokoušet se přimět lva, aby se před vámi poklonil. Hra, kterou jsem ochotna hrát, jen pokud v ní vyhraju.."
A potom tu je Gabriel, celý příběh z něj sálá jeho nebezpečnost, moc, charisma, ale i opravdu silná přitažlivost. Je to mocný muž a je si toho vědom. Konečně se o něm dozvídáme i něco víc. Ale myslím si, že ta pecka teprve přijde.
Příběh jsem si užívala od začátku do konce.. Pohltí vás a už nepustí.. Přinutil mě přemýšlet i pochybovat..
"Jediná věc horší, než když vám ublíží váš nepřítel, je, když vám ublíží někdo, koho jste považovali za přítele."
Jako celek knihu hodnotím velmi pozitivně. Příjemný styl psaní, zajímavý děj i postavy. Miluju to!!! Už se nemůžu dočkat třetího (závěrečného) dílu.
"Odteď budou dvě verze Avery J.: ta, která byla obětí, a ta, ze které se stala válečnice.."
Za knihu moc děkuji KNIHY DOBROVSKÝ

23.02.2023 5 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Kniha Pan O se mi líbila více jak Můj klenot, ovšem opět je to styl nenadchne, neurazí.. Co se zde ale opravu povedlo jsou se*uální scény, je jich zde hodně, ale jsou napsány velmi dobře.. Rovněž knize nemůžu upřít vtip a docela zajímavého hlavního hrdinu.

Osobně mi trochu chybí i ženský pohled.

12.02.2023 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Velmi hezká romantická kniha, kterou bych doporučovala spíše mladším čtenářům. Dočkáte se zde přátelství, romantiky a lásky, ale i lehké a nečekané zápletky. Jako odpočinková kniha ideální..

12.02.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Úžasný a velmi dobře promyšlený thriller z temnějšího prostředí! Kniha je napínavá a nejde odložit!
Z počátku se může zdát, že je příběh překombinován a něco nedává smysl, ovšem nakonec to vše zapadne dohromady.

Určitě se pustím i do dalších dílů.

"Nějaký filozof prohlásil, že to nejtemnější místo, na kterém žijete, se navěky vryje do vaší duše, a vy na ně budete vzpomínat se zvláštně pokřivenou něhou."

07.02.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Kniha Rivalové je erotický román, kde najdete velmi hezky zpracovaný #hatetolove vztah. "Takže ty teď trávíš noci s nepřítelem, jako v tom filmu?" ... "Tohle je trochu jiný nepřítel. V podstatě jde o to, že se naše rodiny nesnášejí." ️

Hlavní postavou je zde Sofie, snaží se si všechno zasloužit a vybudovat. Opravdu si jde za svým cílem a tvrdě pracuje, bohužel jí dost lidí háže klacky pod nohy.
Většina kapitol je vyprávěných z jejího pohledu. Jako postavu jsem si jí zamilovala! Je cílevědomá, tvrdohlavá, ale i velmi přátelská..
A jako její úhlavní nepřítel je zde Weston. Vždy je uhlazený a tváří se, jak je nad věcí.. Ale ne vždy je vše tak, jak vypadá.. Kapitoly z jeho pohledu jsem zde opravdu ocenila, alespoň víte i to, jak to cítí a co prožívá. "Weston je jako jasná hvězda na temném nebi. Může ho celé rozsvítit, ale nakonec oheň dohoří a všechno se rozpadne. A zbyde jen temnota."
Děj se odehrává ve skvělém prostředí, má spád, nápad a prožijete si zde i menší drama..

Zamilovala jsem si nejen obě hlavní postavy, ale i některé vedlejší.. A pak tu jsou postavy, kterým byste nakopali pr*el..
"Víš co jsou překážky? ... Zkoušky, jestli si zasloužíš vyhrát."
Pokud máte autorčiny knihy rádi, tato vám opravdu nesmí uniknout.

29.01.2023 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Nejprve jsem si vlastně vůbec nebyla jistá, jestli je to pro mě to pravé, ale jsem opravdu moc ráda, že jsem jí dala šanci!
"Pokud mě lidé, které jsem považovala za své přátele, nejsou ani ochotni vyslechnout, nehodlám se snížit na jejich úroveň a pokoušet se povědět jim svou část příběhu."
Příběh je vyprávěn jak z pohledu Veroniky, tak z pohledu jejího vnuka Patricka. Jako ozvláštnění zde najdete opravdu mnoho stran ze starého deníku, který nám odvypráví příběh Veroniky a my tak pochopíme co vše si zažila, od zklamání po zamilování.. Příjemným zpestřením byly i stránky z blogu, který z ostrova píše Terry.

Veroniku jsem prvních pár stránek asi moc nechápala, ale jakmile se dostane na ostrov Locket Island, zamilujete si jí. "Hamlet a já máme hodně společného. Oba jsme osamocení a trochu šílení. I já, stejně jako on, se chovám "divně"." Důležitou roli zde hrají i tři výzkumníci, kterým se babča Veronika nastěhuje na základnu.. Je to ten typ ženy, která je velmi elegantní a ne pro ní není odpověď.. Setkat se sní v reálu by byla určitě sranda..
Opomenout nesmím ani velmi hezky zpracované prostředí!

Příběh je plný naděje, odhodlání, moudrosti, humoru, ale i lásky (jak k lidem, tak ke zvířatům). Je to tak trochu pohádkový příběh, ale mě i tak dostal.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce a nečekala jsem, že mě až tak moc chytne za srdce!

"Tihle lidé mají k věcem jiný přístup, protože toho hodně zažili. Nemají jenom spoustu vrásek, mají i spoustu... příběhů. A my si jich začneme vážit, až když tu nejsou."

29.01.2023 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

2,5 ⭐ z 5
Já jsem od knihy měla asi poměrně vysoká očekávání a to byl kámen úrazu. Obálka je hezká, anotace zajímavá..
Celý příběh nám vypráví Spencer a je ve stylu "Co můžu dělat? Ta ženská mě chce." Ach, jeho povaha mi vůbec nesedla, pořád jsem přemýšlela jestli je větší jeho přirození, nebo ego.. Rozhodně by zde pomohla alespoň nějaká kapitola z pohledu Charlotte.
I když ani jí neřadím mezi své oblíbené postavy..

Příběhu ovšem musím nechat čtivost, kratší kapitoly tomu hodně pomohly. A někde za polovinou to začalo být i trochu zajímavé..
Překvapil mě místy i vývoj děje, který se najednou stočil jiným směrem, než jsem očekávala..

"Úžasný, jak někdy v životě nastanou chvíle, kdy do sebe všechno dokonale zapadne." - O tom, jak moc to zapadne se ale už přesvědčte sami.
Pro mě to asi není kniha, která by mi zůstala dlouho v paměti, takový styl - Neurazí, nenadchne.
"Mimochodem, jestli se někdy dotkneš mojí ségry, je to pro mě důvod oholit ti uprostřed noci hlavu a nabarvit ti obočí na oranžovo." Druhý díl si rozhodně přečtu už jen kvůli této větě.. Uvidíme, jestli chlapec dostojí svým slibům..

29.01.2023 2 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

"Dívání povoleno, doteky zakázány.."
Oba hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila už v prvním díle, již tam to mezi nimi hezky jiskřilo. Elise je skvělá vyšetřovatelka, ale nevěří moc lidem. Je velmi chytrá a všímavá, to si na ní okamžitě zamilujete.. A možná si to zamiluje i Archer, druhá hlavní postava. Žije si svůj zajetý život, ale štěstí na něj možná čeká v jiné podobě.
Opět musím vyzdvihnout i vedlejší postavy, i hned vás navnadí na další díl..

Kniha má málo stránek, a krátké kapitoly, to jsou její přednosti, budete mít přečteno hned.. Z mého pohledu získává body navíc i z důvodu, že zde není až tolik Phoenixu, prostředí je zde mnohem více rozmanité. A dokonce se zde dočkáte i malé záhadičky..
"Jen jsme tomu nechali volný průběh a čekali, co se z toho vyvine.." "No, vyvinulo se z toho zlomený srdce. Dnes ráno mi puklo přímo před očima.."
Kniha je určená lidem 18+, kteří rádi čtou erotické romány. Užijte si čtení, opravdu to stojí za to... A je to lepší jak první díl!!!

29.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Kniha Hrad ve Skotsku je již 9. knihou v sérii Romantické útěky, a s klidným srdcem mohu říci, že u mě rozhodně patří mezi nejlepší ze série!
Hlavní hrdinku Izzy již můžeme znát z předchozího dílu, je prostě úžasná. Milá, laskavá, obětavá, pracovitá a s velmi chápavou povahou, jednoduše na ní asi nedokážu najít nic, co by mi vadilo. A potom je tu pan profesor Ross, jak se říká, tichá voda břehy mele.. Ale jedno vám zaručím - zamilujete si ho! ️
Julie Caplin knihy napsat umí, dokonale vykreslené charaktery postav. Vždy umí vyzdvihnout přednosti každé země.. A děj popíše tak, že si všechno prožijete s hlavními hrdiny!
Velmi úzce se zaměřuje i na jídlo, to na vás dýchne už z papíru!
Tato kniha nás již podle názvu zavede do staršího hradu ve Skotsku, který je obklopen nádhernou přírodou. Příběh se odehrává na přelomu podzimu a zimy, a následuje i voňavá vánoční atmosféra. "Začaly padat osamělé vločky, jako když orchestr ladí před koncertem, a v každém okně zářila vánoční světýlka, hřejivé bójky sváteční nálady rozjasňující temný podvečer."  ️
Kniha je plná lásky, humoru, ale i přátelství "...ale já si uvědomila, kdo je skutečný přítel. ... Je to někdo, kdo na tebe myslí, záleží mu na tobě a nezištně ti pomáhá, protože vidí, že pomoc potřebuješ."
Mezi vedlejší postavy patří i maminka Xanthe, která je tedy velmi zvláštní a ztřeštěná, ovšem nakonec jsem si jí oblíbila. Z počátku má kniha jen pár důležitých vedlejších postav, ty se po čase nabalí a příběhu to dodá ještě větší drive.. ️ Už z počátku je jasné, jakým směrem se kniha bude ubírat, ovšem našlo se i pár velmi nečekaných věcí.

09.01.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl je jedna velká jízda! Miluju každou stránku a to jsem velmi pozitivně hodnotila již první díl, ale tohle je ještě lepší!

Moc hezky zpracovaný svět i postavy. Knize nechybí svižné tempo, napětí, zvraty, chtíč i láska...
Knihu rozhodně doporučuji.

31.12.2022 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

3,5*
Tato kniha má tedy opravdu úžasné prostředí! S hlavními hrdiny je to už slabší.. :D Leo se prostě choval z počátku jako další děcko.. Ale Nora byla skvělá. V této knize zažijete realitu všedního života s velmi nečekanou zápletkou. Přiznám se, že jsem opravdu až do konce netušila a rozuzlení bylo zajímavé.
Kniha má v sobě čtivost.

30.12.2022 3 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Je to odpočinková kniha se zimním nádechem. Do poloviny je děj slabší, ale poté je moc hezky zpracován. Já si k postavám musela trochu hledat vztah, ale povedlo. Postupně pochopíte jejich chování.
Pokud hledáte jednohubku bez hlubší zápletky, je to přesně kniha pro vás!

30.12.2022 3 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Úžasné zakončení celé série. Je vidět, že se i během psaní autorka opravdu velmi posunula. V prvním díle je mnoho opakujících se scén a zde už jen to nejnutnější.

Obě postavy si projdou nelehkými situacemi, ale poučí se a je tu moc dobrý vývoj. Rozhodně nic nedostanou zadarmo. Moc hezky vymyšlená zápletka a celkově popsané prostředí.
Co musím pochválit je i to, jak umí Tess navodit atmosféru, u knihy se budete usmívat, ucítíte vzrušení, potečou vám slzy, a budete mít "husí kůži".

Na tuto sérii budu dlouho vzpomínat a ráda se k ní vrátím!

30.12.2022 5 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Na to, že je kniha autorčinou prvotinou, je velmi povedená. Děj příběhu je zasazen do České republiky. Jedná se o dívčí román, který v sobě nese prvky dospělosti a mnohá ponaučení. "Pouč se, narovnej se, zvedni hlavu a jdi dál."

Hlavní hrdinka se jmenuje Elena, příběh je vyprávěn pouze z jejího pohledu. Jako postava mi byla vcelku sympatická, ve škole je premiantka, ale jinak je to trochu naivní telátko..
Tadeáš, jako bad boy, který tomu dodává trochu adrenalinu.. I on bude částečně moct za vaše srdeční zástavy.. Obrázek si na něj budeme muset udělat každý svůj. Místy je mi ho líto.. a někde bych mu dala kopačku.. (Ale oba milují literaturu, už jen za to mají plusové body)

Pochválit musím i uvěřitelné chování vedlejších postav, dokonce jsem si některé oblíbila.
"Víš, někdy neříkáme lidem pravdu, protože se bojíme, že by ji nepochopili. Že bychom o ně přišli.."
Co se celého příběhu týče, je hezký a čtivý, obsahuje zajímavé charaktery postav a má v sobě originalitu. Ale.. Jsou místa, která se zdají být lehce nedotažená. Rovněž autorka občas nekontrolovatelně skočí v ději a vy se dozvídáte věci až zpětně. Kapitoly mohly být kratší, tím by se ještě zvedla čtivost.
Knihu musím hodnotit pozitivně, autorka se k některým věcem postavila zase trochu jinak, a zanechala ve mně stopu.. Splnila má očekávání..
Mně osobně příběh dostal.. Ke konci jsem neudržela slzy. Autorka mě tím koncem zaskočila nepřipravenou... Dlouho jí budu mít ve své mysli..

Knihu jsem četla v rámci spolupráce.

Doporučovala bych ji spíše mladším čtenářům, ale určitě stojí za Vaši pozornost.

30.11.2022 4 z 5