knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Netvor Netvor Chris Carter

Kniha mě nijak neoslovila.Pomalý ,popisný,táhlý děj.Knihu jsem neustále odkládala, až jsem ji naposledy jen v rychlosti prolistovala a ani mě nezajímal konec.A spousta bílých míst ,kdy opět jen stále listujeme ,což není komfort při čtení! Velká písmena.Začíná to být při těch cenách knih docela nešvar.Je jedno ,jestli mám v ruce paperback nebo vázanou knihu.Mění to něco na daném obsahu příběhu??

28.05.2023 1 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

zajímavý příběh z trollích hnízd a podrazů v IT prostředí.Člověk má nějakou představu, ale tohle je fakt nářez.Jak fundovaně spisovatel téma podal.Kniha z někdy roku 2013 a dneska už je kybernetika podstatně jinde.Všelijaké útoky apod.A tu angličtinu si mohli překladatelé odpustit .Byl to velmi rušivý element a chvílemi jsem knihu chtěla odložit!Kdyby to měli v závorce přeložit tak by kniha byla těžká bichle.

01.02.2023 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

příběh pro ty, které mají rády knihy nabité erotikou.A napsané i jen kvůli tomu.Jinak mi opravdu autorka nic nesdělila.Jen klišé.A příběh s tyčinkou Mars?To byla reklama?A pak ji snědli....No nic.

23.01.2023 1 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Trochu rušivým elementem byl klasicky seversky rozroztříštěný děj.Jinak po dlouhé době jsm sáhla po knize,která mě na dva dny "uvěznila" doma.Prostředí drog,prostituce a obchodu s bílým masem,migranti, je tady podán dosti popisně .Do detailů.Takové to:kdo můžeš ,vyhni se tomu.

11.01.2023 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

z pěti knih ,které jsem si od Swist pořídila , tahle sice není žádné veledílo ale byla nejakčnější.Tím se spisovatelkou končím.Jsem čtenářka severských příběhů.Kde se tolik nesexuje ale za to akčně jsou na vyšší úrovni.

16.12.2022 2 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

právě dočteno.Velmi se mi líbila první část, kdy se třeba zmíní název písně a mě se okamžitě vybavily tóny.A ostatně i další děj byl popsán velmi živě.Tak to mám na knihách ráda.V druhé části spisovatel přitvrdil popsáním vztahu s Angelinou a Charliem ve Francii.(to se fakt dá vypít tolik vína za týden ve třech?)Díky tomu se vrátila na scénu Claire a Dhágls konečně v padesáti letech pochopil co v životě chce a je schopen obětovat. Ale i tak to v životě chodí.Určitě si chci přečíst i další Simsionovy knihy.

07.07.2022 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

knihu jsem si objednala na netu, kde se tvářila jako normální vztahovka.Všechno špatně.Nejsem příznivá ke knihám ,kde je to o tom, že klasicky jeden druhého chce ,pak nechce a pak stejně skončí v posteli.Kdo má rád(a) až pornografický lechtivý popis sexuálního aktu přijde si na své. Pro někoho je tato kniha zážitek,pro někoho výdělek a pro mě vyhozené peníze...Nedočetla jsem .Jde do sběru

16.02.2022 odpad!

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

zase trochu jinak příběh z válečné Francie.Na začátku jsme zavalni spoustou postav (někoho to mohlo odradit) ale pak sledujeme čas před napadením německými vojsky a pak už se rozbíhají role postav.Předem musím vyzdvihnout překlad. A taky upozornit na to,že tohle není válečný thriller ale spíš komorní zpracování života před a za války.Jak se měnily osudy ,materiální strádání a osobní příběhy hrstky lidí kteří spolu a vedle sebe žili v míru a jak se měnili a neměnili za okupace.Čteme i o válce ale jen tak, že je vzdálená - ty nehorší boje se odehrávaly jinde.Vzhledem k tomu že v dnešní době se opět řinčí zbraněmi ,je tenhle příběh memento.

30.01.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

kniha mě nezaujala .Spousta dialogů,neustálé řešení komplikovaného lesbického vztahu hlavní postavy.Klasicky přítomný příběh z minulosti.Celkově mi z toho vyšlo :už abych se nějak prokousala na konec.Což byl problém ,protože kniha má spoustu stran ale taky nepopsaného.Obálka připomíná obal knihy Lindy Howard Nezvěstná.Dala jsem na hodnocení zde ale šlápla jsem si na hrábě.Zvlášť mě mrzí,že jsem knihu koupila na netu a stála spoustu peněz.Tohle všechno dělá dojem z knihy.A to mám zakoupenou ještě jednu .Silnici.

24.01.2022 odpad!

Milionář Milionář Tommy Jaud

děj jede jak po másle s lehkým vtipem dokonalým popisem života dvaatřicetiletého lemry který se rozhodl ,že pečení holubi .......Který má kámoše kteří ho podrží i za cenu, že jsou za blbce(pasáž s labutí).Já jsem se extra pobavila.I když sehnat tuhle knihu byl docela porod.Namlsala jsem sa na Úplném idiotovi a jala jsem se pídit po téhle.Extra kvalitné překlad ,kde vysoce oceňuji že pokud je nějaká věta v textu knihy dejme tomu německy nebo slova písní anglicky,nějak přináležíjící k příběhu, tak jsou dole vysvětlivky na té které stránce.Pan překladatel si dal opravdu práci a prohnal i tiskaře :-)...Komfort který se dnes nevidí.Kniha je akorát do ruky.Čte se plynule bez neustálého obracení stránek které nejsou plné prázdných míst.Nešvar jako z hypermarketu.Napohled pěkné zboží ale nenakrmíš se s ním.U knih je to přeci jinak.Na co je mi knihovny plná poloprázdných bichlí!Miluju odpočinek s knihou v ruce a ne neustále dobíjet čtečku

15.01.2022 5 z 5

Nevěrní Nevěrní Andreas Norman

po slibném začátkum kdy jsem mlsně čekala na nějakou severskou (avizovanou)detektivku jsem se dočkala jen agenty napěchovaným děj.Vše se točilo kolem Brusele .Kdy se šmírují rodiny a přátelé navzájem a jako třešničku na dortu ,upečeném jakoby kočičkou a pejskem,jsme dostali taxikáře ze Sýrie který měl prozradit nějakého pohlavára kterého bylo třeba zabít.No jestli takhle pracuje MI6 a Švédové tak potěš koště.Ale ta nevěra tam byla taky.Klíčová.

05.01.2022 2 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Knihu jsem se zájmem četla až tak ke dvacáté kapitole.Pak už to sklouzlo do otřepaného klišé.Kdyby se v tom duchu vedl děj celé knihy tak dám odpad.Ale musím vyzdvihnout kvalití překlad.

29.12.2021 3 z 5

Nepřítel Nepřítel Tom Wood

pokračování Lovce.Myslím ,že obsah by šel zkrátit na polovinu.Jako kdyby tuto knihu psal někdo jiný.

16.08.2021 1 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

po čtrnáctidenní úporné snaze knihu konečně dočíst, se stalo.Děj zaujme hlavně čtenářky které preferují lehké čtení.O lásce ,rozchodech a shledáních.O rozháraných duších...Na mě moc rozmělněné ve fikci a skutečnosti.A nabyla jsem dojmu ,že osa děje knihy se nápadně shoduje se scénářem filmu Only you.

31.07.2021 2 z 5

Pod těmito kameny Pod těmito kameny Ann Granger

celková spokojenost i když další knihy ,které spisovatelka napsala, jsou o třídu výš.Vcelku vynikající překlad

17.06.2021 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

knihu jsem ani nedočetla.Působila na mě velmi depresivně.A kdo dnes stojí o deprese,že?Extra mi vadily myšlenkové pochody visící mrtvoly ,které se prolínaly s myšlenkovými pochody žijících postav.Příběh vás buď chytne nebo ne.Tady se konalo ne.Vadilo mi neustálé popisování zimomřivých postav.Jakoby se spisovatel chtěl omluvit tomu visícímu.Že není zima jen jemu.

22.05.2021 odpad!

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

duchaření zase trochu jinak.Kniha mě nijak nenadchla ale dočetla jsem ji jen zvědavosti jak to dopadne.Fanfáry se nekonaly.Ale na druhou stranu v knize zaznělo sem tam nějaké to moudro.ČÍST MUSÍTE POZORNĚ JINAK SE NEDOZVÍTE, JAK TO S TOU SEBEVRAŽDOU VLASTNĚ BYLO

19.05.2021 3 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

rozdvojená osobnost.Tohle je ústřední motiv příběhu a hledání sám sebe.Mě se nelíbil ten řízený chaos.Jakože: to tady ještě nebylo.Přeskakování z minulosti do přítomnosti.James ,Thomas..ještě že Natalya měla jasno.PS pro Nadiu 2411 výše:já jsem ji rovnou vyhodila

16.05.2021 odpad!

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

celkem dobře napsaná krimi - ale spíš pro adolescenty.pro dospěláky je příběh poměrně primitivní.Příliš se zde ozřejmují situace i myšlenkové pochody účastníků ,ve kterých mohou mladí čtenáři tápat.A tak to je správné!Já jsem knihu přelouskla za jedno odpoledne.A asi za pár týdnů zapomenu o čem byla.

17.04.2021 5 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

oproti první knize jsem dosti zklamaná..nedýchá z ní ta živočišnost jako z té první

05.07.2020 2 z 5