Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

23 způsobů, jak se stát ekohrdinou 23 způsobů, jak se stát ekohrdinou Isabelle Thomas

Předchozí komentář od Broskev28 je tak výstižný, že nevím, co bych dodala :)
Jak oslavit Den Země - připomenutí recyklace a povídání o ekologii a životním prostředí?
Knihou !

04.07.2023 5 z 5

Obři, bacha! Obři, bacha! Jorge Aguirre

V knihovně uvedeno jako "novinka" , ale na trhu už pár let existuje, ale pro mě je každý komiks nebo lépe řečeno to, co má stránky a hlavně je z papíru dobrý.
Obrobijka, hradby a boj na život a na smrt. Děj mi tentokrát připomíná film Ronja dcera loupežníka spojený s Nocí na Karlštejně.
Vzhůru za snem Claudette!

04.07.2023 5 z 5

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

Když pročitám komentáře, vím, že to musím napravit a "stromového Tarzana" si příště půjčit . Tato pohádka byla podle mě dobrá musím vynachválit ty ilustrace, jsou moc pěkné a o obálce ani nemluvím :)
Zvířata v krámě, nápady jim jiskří hlavami , dobrodružství a odvaha na každé stránce a vše je spojeno s velkou změnou.
Ale až dospělému nebo staršímu čtenáři dojde zásadní zvraty , že kterých člověka mrazí po zádech. Takových jako Ivan nebo Stella je mnohem více a ještě bude. To, co se děje a dělo je trestné a hlavně nelegální, ale to vysvětlujte obchodníkům, kteří jsou sami svým chováním jak posedlí a nestačí jim škody, které udělali.

Jdu vybrat něco veselého...

03.07.2023 5 z 5

Štěpánův podivuhodný stroj Štěpánův podivuhodný stroj Zuzana Pospíšilová

Kniha o čase, strojích, ale taky šikovném klukovi , který je sem tam zlobivý , ale víceméně zvědavý... Jako všechny děti,, ale nikdo z nich ještě nebyl sám s hodinami? Na co jsou a proč mají babička s dědou tajnosti na půdě?
Kromě toho příběh vysvětluje jak poznat kolik je zrovna hodin, co je ciferník a jiné důležité informace.

03.07.2023 5 z 5

Světluška Glorie Světluška Glorie Susanne Weber

Přesně to pravé na letní teplé noci akorát Vám chybí cvrkot cikád za okny , ale dovolená Vás možná stejně jako mě teprve čeká . Místo otravných brouků se představuje malá svetluška Glorie, ktera určitě otravovat a budit Vás ze spaní ve 4 ráno nebude:) Ale ráda Vás všechny spolu s kamarádkou vážkou vezme na prohlídku pohádkového lesa .

02.07.2023 5 z 5

Kniha zloduchů Kniha zloduchů Walt Disney

Příběhy z temné dílny Disney postav.
Zloduši pozor, otvírám..

02.07.2023 5 z 5

Puf a Muf Puf a Muf Nataša Tanská

Hodnocení příběhů na pokračování:
Dobrodružné příhody dvou různobarevných domácích mazlíčků o tom, co celý týden dělala, ale také jak si vedla ve škole. Ne pro kočky, ale pro lidi .
Hezké připomenutí mého dětství a krásné ilustrace.

01.07.2023 5 z 5

Psí pohádky Psí pohádky Zuzana Pospíšilová

Psi jsou včetně knih v podstatě všude.
Jejich nadšení, když vidí misku žrádla je bezmezné, vrtění ocasem patří k projevům radosti.
O nich jsou krátké pohádky známé české autorky.
Různá jména, odlišné povahy a zvláštní povolání.
Haf, je to tak .

Hejkalka Hejkalka Petra Martišková

Pohádek není nikdy dost ani v dospělém
věku. Tahle je o divoké holce z lesa, kde žije jako divoch. Taky jím je . Je strašidlo hledající bylinky , které dokážou divy a žije s rodinou.
Ale co se stane , když se bylinky dostanou jinam a Hejkalka do světa lidí?

Lela a Kika se hádají Lela a Kika se hádají Ivana Janišová

Hádky jsou u sourozenců na denním pořádku. Kdo půjde později spát nebo kdo se vyhne úklidu. Tohle dělají také sestřenice Lela a Kika.
Hádají se o každou věc, která jim padne pod ruku , ať je to jedlé nebo ne a na tváři taky asi nezáleží. Jen na tom, kdo se k tomu dostane co nejdřív!
Běžné situace bez nadsázky vysvětlené tak, aby knížka byla srozumitelná i pro děti.

Marzi 1984-1987 Marzi 1984-1987 Marzena Sowa

Silný příběh, i když je napsaný stylem pro děti teda hlavně dospělé, (ale ti starší to určitě pochopí taky) a navíc s "těma velkýma bublinama."

Příběh sestavený z kousků, střípků dětství autorky vznikl ve spolupráci s kamarádem, který je známý kreslíř. Tak proč toho nevyužít? :)
Jak se tehdy žilo v Polsku dětem, které kromě jidla ztratily rodinu a kus dětství?
Odpověď v knize

Korektor Korektor Jana Kilianová

Komiks na lehátko u vody nebo ke slunci na houpačku.
Žádná drsňárna ani krvák, jde jen o nudný život jednoho kotektora. Nebo se pletu ? :)

22.06.2023 5 z 5

Jirka : výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 1 Jirka : výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 1 Jiří Král

První díl sebraných spisů a komiksů ze života Jirky Krále, nejslavnějšího youtubera v Česku.
Opět oceňuji nejen ilustrace a skoro až živé kresby , ale líbí se mi , že i když je komiks sestavený pro děti na prvním stupni základky tak je to si myslím přínosem i pro dospělé a ty, které baví komiks . Mají v sobě něco poučného. Poučí a pobaví. Hurá na druhý díl!

22.06.2023 5 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Dát těžko pochopitelnou literaturu, tedy některou z vážnějších dob světových dějin do grafiky není lehké, navíc to musí čtenáře zaujmout. Dvojici autorů se to povedlo, za mě je komiks super věc, nejen, že podnítí zájem starších čtenářů, ale hravou a nenásilnou formou se něco naučí.
Otevírá se příběh neexistující rodiny podle skutečných událostí...
Doporučuji, za mě klidně 100 hvězd, grafické provedení opět nezklamalo :)

19.06.2023 5 z 5

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Čarodějnice leti na koštěti. Ale není sama . Jak napovídá název rýmovaného příběhu smeták na podlahu si postupně zkouší každý. Nejen kočka :)

18.06.2023 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Pro mě byl tento příběh skvostem českého komiksu.
Joker toho stihl na světě napáchat už dost tak mu přijde na pomoc Harleen, aby toho stihla udělat ještě víc. Jak si Joker zpočátku myslí...
Jokera jsem sice nečetla ani neviděla , ale chystám se stáhnout si film .
Harleen jakožto psychiatrička skrývala své stránky jejího alter ega . Až na to, že láska se skrývat opravdu nedá :)

16.06.2023 5 z 5

Ježibaba na koloběžce Ježibaba na koloběžce Jiří Kahoun

Pohádky od jednoho z mých oblíbených autorů dětských knih.
Musím ale souhlasit s komentáři mých soukmenovcu , kniha Chumelení od stejného tvůrce byla lepší. Taky mě rozčiloval děj , který trochu nenavazoval na sebe , lidové řečeno byl na facku :D
Ale plusový bod za ilustrace.

13.06.2023 3 z 5

KV: dětská výzva, téma 6. Kniha, která má na obálce budovu .
První díl série o malé holce, která vidí to, co není, žije s mámou na samotě u lesa by s stalo říct, i když jsou kolem zvláštní hory... to nejsou hory!
Film taky není k zahození :)
Komiksožrouti je to vaše !

12.06.2023 5 z 5

Ples oběšenců Ples oběšenců Arthur Rimbaud

Básně a poezie mi nikdy nic moc neříkaly a musím se přiznat, že se to nezměnilo ani teď. Pro mě je tohle dílo sice strašně krásné z pohledu ilustrací, dějově také, ale obsahově už moc ne . Na celé knize spolupracovalo několik illustrátorů. Dali si tu práci a přineslo to zaujetí z řad dalších čtenářů.

12.06.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Tlapky chrání přírodu Tlapková patrola - Tlapky chrání přírodu kolektiv autorů

Dobrodružství chlupatých mazlíčků podle známého seriálu. Bouře zasáhla město, zničila vše kolem. Zvládne dát parta mesto do pořádku nebo s nimi dříve zatočí živly?

05.06.2023 5 z 5