Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Jak se máš, Eliško? Jak se máš, Eliško? Lucie Sunková

Edice :Políčko

Myška jako živá. I když plyšová, ale v očích dětských čtenářů obživne úplně všechno.
Eliška děti spolu s dospělými, kteří jim knihu možná předčítají zavede do pro ně neznámých časů, kdy se dělaly věci dnes už zvláštní , vyšlé z módy, ale tehdy si lidé nemohli přestavit žít život jinak.
Jediný den myšky Elišky v dobách valchy a kamenných pecí, na kterých se tak krásně spalo!

16.09.2023 5 z 5

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Citlivý příběh, který se dotkne každého z nás. Není důležité porovnávat se , jestli náhodou není v něčem ten druhý lepší než já anebo jsem to já kdo má lepší oblečení... ale mít kolem sebe lidi, kterým je jedno kdo s váma doma žije nebo to, jak vypadáte.
Tioni, vydržel si a vydržíš ještě hodně
Pro čtenáře, aby si to, co nemůžeš říct ústy předával dále aspoň přes písmenka.
Krásně psaný text.

31.08.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

KV : kniha jejíž hlavní postava je alkoholik.

Četla jsem před lety teď si kvůli výzvě dala repete. Napínavá severská detektivka od  slavného autora. Může sněhulák opravdu zabíjet nebo je to jenom nějaká přezdívka sériového vraha ? Právě to se snaží zjistit detektiv Harry Hole se  svou kolegyni.

26.08.2023 5 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

KV: téma 8. - autor zemřel v r. 2022
Uff, konečně dočteno. Můžu si oddechnout , další téma do výzvy splněno.
V dětství jsem autorovi propadla, ale mám pocit, že tohle byla poslední knihy, kterou jsem od něho četla. Jeho styl psaní mi už asi přijde buď zvláštní nebo zastaralý řekla bych, ale tím samozřejmě nechci urazit čtenáře a čtenářky, kteří ho stále opěvují. Každý máme jiné chutě nejen v jídle, ale asi už i v jednotlivých žánrech :)

Ale dokážu se vcítit do postav hlavně Jany, které zemře manžel a náhodně přijde na to , že měl poměr s jinou. To s člověkem už zamává hodně, ale jak to celé utajit před zvědavými dětmi?

Příběh byl napsaný dobře, ale byly tam věci, na které už v dnešní době nahlíží člověk trochu jinak.

16.08.2023 4 z 5

Jede jede klokan Jede jede klokan Jiří Dědeček

Muchomurka má částečně pravdu .

Básně zvláštní byly a budu knihu určitě vracet do knihovny s pocitem, že jsem přečetla sice dětskou blbost, která však slouží jako zpestření od knih s těžkým tématem např. týrané děti, zneužívání kohokoliv a jakkoliv, atd..., ale teď už píšu jen pozitivně:)
Krátké básně pro děti psané hravou formou s doplňujícími obrázky na každé straně. O všem možném.

12.08.2023 5 z 5

Neotvírej tuhle knihu! Neotvírej tuhle knihu! Andy Lee

Jak píše uživatel pode mnou i ti, co mají ke knihám daleko, s touto si užijí plno zábavy!

" Co to děláš?
Chceš zlato? Seženu ti zlato.
Hlavně prosím neotvirej tuhle knihu."

Ano zasmála jsem se i já, rodilý čtenář :)
Tuhle knihu neotvirej, varuje vás modrá osoba ve formálním obleku . Co strankuchtivé čtenáře čeká, neprozradím.
Otevřete ji :D

10.08.2023 5 z 5

V hlavní roli Tomáš Holý V hlavní roli Tomáš Holý Ota Kars

Děkuji Lejčís za shrnutí, líp bych to nenapsala.
Příběh , který vás všechny chytne za srdce a možná budete slzet dojetím jak slavný herec Tomáš byl.
Tohle momentálně píšu z poklidného řeckého městečka v pohodlí bungalovu. Osobně teď mám čas se rozepsat dopodrobna a částečně i vzpomínat :)
Písmo je malé a pravda bez brýlí bych ho četla trošku rozmazaně, ale jinak je docela dost stravitelný. Grafický román začíná dětstvím a těmi šťastnými chvílemi , posléze pokračuje filmováním a neustálými zkouškami někdy celé léto, od školy byl Tomáš často uvolněný, příběh pokračuje také propojenými životy Tomášových blízkých, ale ukazuje i tu druhou stranou natáčení- neúspěch, touha po slávě, radost a zklamání, pokud se mladý herec neukázal v tom "lepším světle."
Kolikrát natáčel s horečkou a zvládl scénu dotočit a ještě u toho vtipkovat. Má můj obdiv.
I když jsem nikdy neměla bohužel to štěstí talentovaného herce vidět osobně je a bude pro mě Herec s velkým H.
Měj se tam nahoře dobře Tome, možná už natáčíš sám společně s dalšími již zemřelými herci.

21.07.2023 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Hodnocení série a mého stavu po tom, co jsem vylezla po pár dnech do reality:

Mutace, scifi, pobyt v budoucnosti, zvláštní postavy až by se řeklo, že autorka je lehce pod vlivem- pokus o vtip :) ,prostořekost Iko s drzým humorem dává dohromady skvělou počtenou i podívanou :)
Časem se určitě vrhnu na Měsíční kroniky , už teď mi Iko s kamarády chybí!

20.07.2023 5 z 5

Příběhy, na které svítilo slunce Příběhy, na které svítilo slunce Eduard Petiška

Cestovat jde i bez sbalených zavazadel .
Pohádky a pověsti z teplého kraje nás přenesou do slunného Egypta, písek ucítíme pod nohama a ještě ve snech se nám budou zobrazovat zvířata a tamější život.
Za mě doporučuji.

20.07.2023 5 z 5

Ta kočka mi nesmí do domu! Ta kočka mi nesmí do domu! Othmar Franz Lang

Kdo by chtěl mít v bytě kotě? Já určitě a nevím jak bych ho dokázala i přes zákaz propašovat domů.
Marina je malá veselá holka pro každou legraci . Momentálně bydlí u babičky, ne však na prázdninách. Jednoho dne najde kotě, chce si ho vzít tak to také udělá.
"Ta kočka mi nesmí do domu!"
Říká vyčítavě babička.
Kotě má však své kouzlo, které obměkči celou rodinu . Veselé příhody jedné holky s klubkem štěstí.

19.07.2023 5 z 5

Davídkovo léto s dědou Davídkovo léto s dědou Jiří Kafka

Kniha s krátkými, ale nostalgickými příběhy teď už skoro k nesehnání aneb co dokáže "antikvariát" u kamaráda doma.

Děda Michálek a vnuk David. Prázdniny u dědy jak mají být. Tedy skoro , protože s dědou je do doby než se jeho mamince narodí sestřička . Pak si čteme o jeho života doma v Praze.
Některé věci mě dost překvapily, ale na tu dobu, ve které byla kniha napsaná je to asi normální.

19.07.2023 5 z 5

Už se nebojím Už se nebojím Pavlína Šamalíková

Leporela čtu, když nemám opravdu co číst. Někdy si ale říkám, co si o mě pomyslí paní knihovnice, ale ta bez mrknutí oka načte, co chci. :)
Jak překonat strach z tmavých prostor aneb strašák našeho dětství?
Nemyslím, že úplný návod najdete v knize , každý může strach prožívat jinak a každý rodič může mít jiné způsoby jak ho překonat. Tohle je za mě dobré před spaním.

17.07.2023 5 z 5

Liška Kuliška Liška Kuliška Jan Smolík

Hezké prázdninové čtení o zážitcích několika zvířat ve stromovém porostu.
Vevnitř lze v průběhu děje najít taky malé úkoly pro čtenáře .

13.07.2023 5 z 5

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

Kutálí se ze dvora
Taakhle velká brambora .

Rytmické povídání, které můžete spojit s pohybem a může z toho vzniknout krátké představení na školkovskou besídku

12.07.2023 5 z 5

Jirka – výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 2 Jirka – výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 2 Jiří Král

Hodnocení série :
Klidně by mohly vyjít i další díly. Sice dospělý si ještě asi nepřečte, protože se mu to třeba zdá trapné, ale přece dětská literatura není tak špatná jak se "tváří."
Komentář vysvětlující o čem příběhy jsou máte obsažený v prvním díle, ale jen zkráceně...
Jirka je bývalý YTber, který žije obyčejný život , ale zajímavé, že se vždycky něco semele, když je na místě on. Moře , chata , doma - v každém příběhu je nějaký problém, který se mladý kluk snaží vyřešit ať už sám nebo s kamarády, v horším případě s rodiči :)

11.07.2023 5 z 5

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Ke knížce abych nevěděla, co napsat se opravdu stalo poprvé...
Pomohl komentář níže, Luciluc děkuji :)
Osobně momentálně neprocházím žádných podobným obdobím, hasiče jsem jako malá holka nemusela, ale ze školy jsem o nich něco věděla.
Pohádky hlavně jejich hrdinové, kterými jsou kromě hasičů různá zvířata např. pes mi připomněly knihu ze "série" Tlapková patrola, kterou jsem nedávno četla a měla i to štěstí vidět film s hlavními hrdiny.
Poučné, krátké, zabavily na hodinku :)

11.07.2023 5 z 5

O hlemýždi Hynkovi O hlemýždi Hynkovi Ana Serna Vara

Kniha, která mladší i starší čtenáře seznami s emocemi a jak s nimi pracovat skrz příběh o malém a slizkém zviřátku.

07.07.2023 5 z 5

Ďolík Ďolík Emma Adbåge

Díra, ďůlek... vlastně Ďolík! Svět, který děsí dospělé, ale rozdovádí děti všeho věku. Chtějí lézt, plazit se , šplhat, objevovat nejen s lopatou (možná i ústy :)) , ale stojí v jim v cestě strašák v podobě slov : Nelez tam, spadneš tam , je tam velké bláto a dobře známého prstu , který vidí vše.
Kniha je psaná dětským způsobem vnímání situace, zákazů a hrozeb pokud neposlechnou.
Co děti?
Mají si kde hrááát

07.07.2023 5 z 5

Nela Malá, co nechtěla být malá Nela Malá, co nechtěla být malá Petra Braunová

Vidím se jak sedím na hodině psychologie a učitelka nám vysvětluje rozdíl mezi liberální a autokratickou výchovou a přitom v realitě sedím na lavičce v parku a čtu. Dočetla jsem jsem dávno doma, ale v mysli si říkám, že některá rodina má asi opravdu hodně komplexů...
Nela je sice vymyšlená postava autorky, ale odráží se v ní případy spousty děti , kterým rodiče předem připravili jejich život a na zábavu nebude snad nikdy čas.
Jak skončí příběh holky a jak daleko je máma schopná zajít?

06.07.2023 5 z 5

Jmenuji se Olenka Jmenuji se Olenka Lenka Rožnovská

KV: kniha , která výjde v roce 2023

Příběh malé školačky začíná klidně, očekávání na další školní den , pokračuje však útěkem. Před kým?
" Spala jsem když mě máma vzbudila. "
Začala válka a rodina Olenky se musí schovat. Spolu s chytrým psem, který by mohl každou chvíli psát do novin , o tom, co je právě děje. Kam půjdou, když jsou v zemi vojáci a hra ve sklepě nebyla hra , ale opravdu se něco děje? Holky nic neví, je to tak lepší myslí si rodiče. Jedou pryč, utíkají . Samy bez táty. Ten zůstal, jet nemohl .
Cesta vlakem začíná, štěstí, že má chlupatou podporu a vlastně i kamaráda. Koho?
Olenko, mámo Aňo a ostatní vyprávějte své příběhy...

05.07.2023 5 z 5