Davídkovo léto s dědou

Davídkovo léto s dědou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125502/mid_davidkovo-leto-s-dedou-nVO-125502.jpg 4 10 2

Kniha vypráví o mnoha veselých a dobrodružných příbězích dědy Michálka a jeho vnuka Davida.

Knihomolka506
19.07.2023 5 z 5

Kniha s krátkými, ale nostalgickými příběhy teď už skoro k nesehnání aneb co dokáže "antikvariát" u kamaráda doma.

Děda Michálek a vnuk David. Prázdniny u dědy jak mají být. Tedy skoro , protože s dědou je do doby než se jeho mamince narodí sestřička . Pak si čteme o jeho života doma v Praze.
Některé věci mě dost překvapily, ale na tu dobu, ve které byla kniha napsaná je to asi normální.

Znedla
20.04.2018 2 z 5

Příběh malého chlapce Davida, který prožívá léto u dědy na chalupě a když se mu narodí sestřička, tak i doma v Praze.
Kniha doplněná moc hezkými ilustracemi Marie Lacigové.

Četla jsem dětem před spaním. Zprvu mi kniha přišla zajímavá, pěkný vesnický příběh, který se bude dětem líbit - i toho soudruha machra na pumpy bych skousla. Jenže pak to nějak začalo skřípat, ani nevím proč. No a soudruzi z VB, kteří vzali dědu s Davidem do porodnice a byli z Petrušky tak dojatí, že je pak odvezli i domů přesto, že spěchali na střídačku - to byla opravdu silná káva na závěr :-).
Ale dětem se kniha líbila a to je hlavní - E n k o - l e n k o - t i n t i l a!

léto dědeček

Jiří Kafka
česká, 1913 - 2009
1975  77%Kulda Kulíšek
2008  80%Hup a Hop na moři
1971  88%Hup a Hop
1981  90%Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu
1985  74%Davídkovo léto s dědou

Kniha Davídkovo léto s dědou je v