Hup a Hop na moři

Hup a Hop na moři https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166875/hup-a-hop-na-mori-166875.jpg 4 17 5

Veselé příběhy dvou rozpustilých opičáků Hupa a Hopa, ve kterých nejprve opičáky zachrání kormidelník Rybička ze zatopeného ostrova, potom pomohou velrybě grónské od bolení hlavy, zachrání loď před ztroskotáním, bojují s piráty, promění velrybu v pidirybu a vůbec si užijí moc dobrodružství a také se při tom ledacos naučí. Nakonec si je pan kormidelník vezme domů a společně oslaví Vánoce... (veselá dobrodružství dvou opičáků a pana kormidelníka Rybičky)... celý text

Knihomolka506
24.05.2021 5 z 5

Pěkné a sice krátké, ale krásné příběhy pro děti o dvou malých a hodných , ale taky zlobivých opičácích, kteří jsou záchranění kapitánem z jedné lodi. Zažijí tolik dobrodružství, že se to vše do jedné knihy ani nevejde. Příběhy o zvířatech a dobrodružství z edice Týdeník Květy dětem

IvonaK
14.06.2018 5 z 5

Zde jsou Hup a Hop odvážnými a statečnými opičáky. Vždycky když se na lodi řeší nějáký problém, tak oni si vždy poradí. A zároveň to působí tak, jako by to navazovalo na filmové zpracování ve kterém však jsou rozvernými uličníky.

Taťka Hraboš
09.01.2017 4 z 5

Přiznám se, že tihle opičáci mi nikdy moc nepřirostli k srdci. Do četby téhle knížky jsem s nimi měl zkušenost jen v televizní podobě, ale ani knížka můj postoj nezměnila. Těžko říct proč. Možná mi ty příběhy připadají až moc ujeté, možná proto, že řada z nich (alespoň v téhle knížce) vychází ze stejného vzoru - opičáci nakrmí nějakého zajímavého mořského tvora z lodní spižírny a on jim pak za to pomůže. Klukům se ale knížka líbila.

Jessica007
12.06.2016 5 z 5

Jako dítě jsem měla moc ráda opičáky Hupa a Hopa. A knížka Hup a Hop na moři se mi moc líbila.

Janamarie
04.02.2012 4 z 5

Autor Jiří Kafka popisuje dětem život na lodi, která se plaví po mořích. Nejen to, zdůrazňuje týmovou spolupráci všech postav na lodi. Představuje jejich práci, práci kapitána, kormidelníka, plavčíka, kuchaře… Každá práce je důležitá!
Autor dětem představuje i mořské živočichy… velryba, delfíni, žraloci, sardinky aj.

Jiří Kafka
česká, 1913 - 2009