Knihomolka223 Knihomolka223 komentáře u knih

Půlnoc Půlnoc Erin Hunter

Celou první sérii jsem přečetla dvakrát a protože jsem veliký fanoušek kočičích válečníků, přirozeně jsem šáhla po dalším dílu. Nezklamal. Jako vždycky jsem se hned začetla, protože příběh je napsán opravdu poutavě a napínavě. Šlo vidět, že za další sérií stojí další skvělý nápad. Vystřídal se hlavní hrdina, tentokrát sledujeme Ostrodrápa (ano, je to ten Ostrodráp - syn Drápa).
On, jeho sestra Zlatuška, Pírka a Hrom (teď už válečníci, jinak pořád koťata Šedého pruha), Veveruška (dcera Ohnivého měsíce) a Vránek se vydají na nebezpečnou pouť, protože Hvězdný klan má (zase) další proroctví. Jo a ještě něco - v této knize je překvapivě dost jezevců (a ti, co tuto knihu četli, jistě pochopí).
Takže dávám opět 5 hvězdiček.

09.04.2021 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Autorka pěkně vykreslila život v Airbowanu. Bylo zajímavé sledovat příběh i z pohledu Sama a Toma. Rozhodně doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Nevím. Jako pokračování Jane Austen možná dobré. Detektivka ale nebyla přesně podle mého gusta. Malý románek, který se odkryl až na konci knihy v jedné kapitole. Žádné stupňování napínavosti, ani moment překvapení. Kniha mě úplně neuspokojila, ale to neznamená, že se ostatním nebude líbit.

01.03.2021 2 z 5

Krásná grafika, poutavě napsané medailonky, dobrý nápad. Knížka byla po všech stránkách skvělá a dozvěděla jsem se i spoustu nových věcí o postavách z historie.

18.01.2021 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Erin Hunter

Skvělé, jako vždy!

03.01.2021 5 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Dobrá kniha, dobrá nápad. Klasický Flanagan - je to dobré, trochu čtivé, ale pecka to není. I tak se mi ale knížka líbila. Je zajímavé, jak Hal vždycky přijde z nějakým geniálním nápadem (s několika zapomenutými maličkostmi). Ale stejně mám nejradši Thorna.

03.01.2021 4 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Skvělé jako vždy. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Vronem.

23.11.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tato knížka mě velice překvapila. Dokonale propletené časové linie, napínavý příběh s trošičkou lásky a občas i vtip od Gwendolinina chrliče. :-D Rozhodně doporučuji.

15.10.2020 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Erin Hunter

(SPOILER) Páni, to bylo neuvěřitelně napínavé! Jsem hrozně zvědavá na nové území klanů. Dost lituju Hroma a pak je tu samozřejmě Vranipírko. Nemůžu se dočkat, až vydají další díl. Snad v září?

02.05.2021 5 z 5

Východ měsíce Východ měsíce Erin Hunter

Boží! Napínavý, možná někdy i trošku smutný, ale skvělý příběh. Moje oblíbená série.

27.04.2021 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Pěkné, ale musela jsem se do toho dostat. Autorka si až magicky vykreslila svět dvoutvářných. Stejně mi ale trošku přijde, že se tam některé věci moc zamotávají a pořád je to o létání, kouzlech a "smrtelném nebezpečí" (i když je docela pravděpodobné, že to hrdina přežije :-D). Každopádně i přes tyto nedostatky sáhnu po dalším díle.
PS: Fakt netuším proč mlhavé nebezpečné duchy autorka pojmenovala "bílí králíci". :-D

03.02.2021 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Naprosto boží knížka! Miluju knihy od Kerstin Gierové! Líbilo se mi, že se konečně o snové chodbě dozvěděla i Mia.

03.12.2020 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Nejprve jsem se nemohla začíst. Dobrý nápad, líbilo se mi, že každá kapitola byla z pohledu někoho jiného. Některé postavy byly ale docela průhledné, což knížce trochu obralo na čtivosti. Za mě dobré, ale četla jsem i lepší knížky.

26.11.2020 3 z 5

Potížistka proti své vůli Potížistka proti své vůli Maria T. Lennon

Super! Děj z pohledu trošku jiné teenagerky Charlie. Přestup do jiné školy. Závistivá kamarádka. Houdiniho vila s podzemními chodbami. Oddechovka, vtipné, čtivé. Spokojenost.

26.10.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka měla zajímavý děj. Občas jsem se ale trochu zamotala v letopočtech a v čase. Jinak ale mám autorku moc ráda, knížka byla celkem čtivá a i velmi vtipná. Zvlášť v první polovině.

06.10.2020 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Bylo to hodně ztřeštěné. :-D
Ale taky mě to bavilo. Konec mi přišel takový otevřený, takže jsem ráda, že jsou i další díly. Asi si je přečtu, ale čistě ze zvědavosti. Bavilo, ale mezi mé oblíbené knížky se to nedostalo.

07.05.2021 4 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Co dodat... další díl mě nesklamal. Možná jen ta závěrečná bitva byla málo dramatická, ale jinak jsem si to užila. Celkem mi v tomto díle chyběl Sváťa a taky Plam měl celkem malé uplatnění. Tak doufám, že to autorka v příštím díle napraví. Ale třeba nová ochránkyně Helara byla super a Vronovi se nic nevyrovná.

14.04.2021 5 z 5