knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Vražda na zahradě Vražda na zahradě Jaroslav Bálek

Tohle jsem neměla sílu dočíst.. přitom zápletky nejsou špatné, ale je to mizerně zpracované. Dobrý autor by z toho mohl udělat docela dobré detektivky, ale tohle se nepovedlo. Divím se, že to vůbec vydali...

04.03.2021 1 z 5

Klíč k záhadě Klíč k záhadě Ivan Milan Jedlička

Skutečné kriminální případy odehrávající se převážně od padesátých do sedmdesátých let minulého století na území tehdejšího Československa.
Kromě otřesných případů vražd mladých žen si čtenář přečte i případy krádeže vzácných historických předmětů, únosu malého miminka, sňatkového podvodníka, podvodů obecně, žhářství, zpronevěry a podobně.
Nejde ale jen o tyto vážné případy, ale také o docela úsměvné až komické skutky. Například mě zaujal případ zlodějky, která kradla prádlo. Z dvorků, půdy, balkonů a tak dále. Zlodějka se nakonec kriminalistům přiznala, že nerada pere, tak prádlo zkrátka kradla. Nebo také případ party kapsářů, kteří "pracovali" zejména ve známých pražských obchodních domech. Takové případy nejenže tehdy kriminalisté řešili, ale povedlo se jim také najít pachatele. Dneska by se těmito případy nikdo vůbec nezabýval, natož aby dotyčné našel.
Poslední případ s názvem "Mrtvý v mléčném baru" byl zfilmován a uveden v seriálu Malý pitaval z velkého města (díl s názvem "Včelař").

Kdo má rád tyto příběhy a seriály určitě si rád počte. Kdo má naopak rád moderní kriminálky, tomu se tyto případy líbit asi nebudou. Holt jiná doba...

04.03.2021 5 z 5

Víkend s mrtvým Víkend s mrtvým Ivan Milan Jedlička

Skvěle napsané kriminální případy ze života, které se skutečně staly. Nejrůznější příběhy podvodů, krádeží, loupeží, loupežných přepadení, žhářství, zneužívání, ale i otřesné případy vražd skvěle vypráví tehdejší kriminalisté.
Příběhy se skutečně staly na našem území zruba od padesátých let do poloviny sedmdesátých let. Kniha je zajímavá už z hlediska doby, kdy se případy staly, ale také z hlediska způsobů vyšetřování. Taky bylo zajímavé, jaké triky a finty tehdy používali podvodníci. Za mně skvělá a také poučná kniha.
Nejen tato, ale i jiné knihy případů od tohoto autora se nebude líbit všem. Mně se právě líbí, čím starší, tím lepší.

08.02.2021 5 z 5

Dům nad řekou Dům nad řekou Žofie Adamová

Super česká detektivka. Takových, kdyby bylo více, nezlobila bych se.

21.01.2021 5 z 5

Fantóm jde městem Fantóm jde městem Ivan Milan Jedlička

Skvěle napsané příběhy ze života. Tyto staré kriminální příběhy mám strašně ráda a mnohé z nich jsem četla mockrát. Připadají mi podobné jako z Malého pitavala. Možná proto je mám tak ráda. Nesouhlasím s níže uvedeným názorem o "komoušské nadřazenosti".

19.01.2021 5 z 5

Hořká vůně sexu Hořká vůně sexu Josef Kratochvíl

Mnohokrát přečtené skutečné příběhy. Ráda se k nim vracím. J. Kratochvíl píše skvěle.

18.01.2021 5 z 5

Pyšný dům Pyšný dům Vlasta Javořická

Moc pěkné povídky. Příjemné oddechové čtení.

06.01.2021 4 z 5

Ubožáci 4. díl Ubožáci 4. díl Vlasta Javořická

Všechny čtyři díly jsem přečetla jedním dechem. Moc pěkný román, určitě si ho jednou přečtu znova.

04.01.2021 5 z 5

Ubožáci 1. díl Ubožáci 1. díl Vlasta Javořická

Poměrně neznámý román V. Javořické mně nalákal svým názvem... Úvodní díl vypráví o osudech rodiny statkářky Baštýřové, ale i jiných, kterým do života zasáhla 1. světová válka. Autorka podrobně líčí hrůzy a nelehký život vojáků, kteří zažívali hlad, bídu i každodenní strach o svůj život. Jsme zvědavá na další díly.

18.12.2020 5 z 5

Když vraždí nešťastná láska Když vraždí nešťastná láska Bohumil Lipert

Tyto příběhy jsem po letech našla v knihovně. Četla jsem je ještě když jsem byla v pubertě a už tehdy mně oslovily. Dnes se k nim znovu vracím. Kruté i otřesné příběhy, které mají stejného jmenovatele - nešťastnou lásku...

11.12.2020 5 z 5

Komisaři a vrazi - Třicet případů vrchních komisařů z mordparty Komisaři a vrazi - Třicet případů vrchních komisařů z mordparty Jan Stach

Tento soubor kriminálních příběhů jsem četla několikrát a pořád mně upoutávají. Velmi povedené dílo.

09.12.2020 5 z 5

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

bohužel, tohle není můj šálek čaje... kniha se mi špatně četla a vůbec se mi nelíbila.

03.12.2020 odpad!

Hory a propasti - 1. a 2. díl (svazek I.) Hory a propasti - 1. a 2. díl (svazek I.) Vlasta Javořická

Naprosto ojedinělé dílo V. Javořické! Kromě pohnutých a dramatických situací a zvratů tentokrát nechybí ani napětí. Jsem zvědavá na pokračování.

22.11.2020 5 z 5

Rozvedená Rozvedená Marie Kyzlinková

Kniha mně bavila. Mám ráda příběhy z doby první republiky i starší. Pro ty, které tohle nebaví - musíte si uvědomit dobu, ve které se příběh odehrává - tehdy lidé přemýšleli a žili úplně jinak, byla jiná doba. Autorka píše na způsob Vlasty Javořické, takže tohle každého bavit nebude.

30.10.2020 5 z 5

Mezihoří 2. díl Mezihoří 2. díl Vlasta Javořická

Tak tohle bylo něco! Podrobný popis hrůz, které se odehrávaly za bolševické revoluce v Rusku je opravdu strašný. Rozhodně doporučuji každému, hlavně mladším ročníkům.

25.10.2020 5 z 5

Mezihoří 1. díl Mezihoří 1. díl Vlasta Javořická

Moc pěkné čtení, typická Javořická, konec je smutný. Jsem zvědavá co bude v dalších dílech.

21.10.2020 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

qwerb, aha...tak to mi nedošlo.. díky za info:-)

06.10.2020 5 z 5

Panímáma Žalmanová Panímáma Žalmanová Růžena Utěšilová

Moc hezké čtení. Reálné vylíčení života tehdejších lidí na vesnici. Moc se mi kniha líbila.

21.09.2020 5 z 5

Vražda v páté sadě Vražda v páté sadě Jan Cimický

Kniha mně docela bavila, dobře se četla. Rozhodně patří k tomu lepšímu z autorovy tvorby.

15.09.2020 4 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Nenáročné čtení, ale více méně nezáživné. Chybělo tomu napětí, nemělo to šťávu. Ostatní detektivky z edice Vinařská krimi jsou o něco lepší...

15.09.2020 1 z 5