knihamouder knihamouder komentáře u knih

Zahlédl jsem Ježíška! Zahlédl jsem Ježíška! Miloš Kratochvíl

Kdo by nebyl natěšený na Štědrý večer. Ale co se stane, když Ježíšek nestíhá? Přijde ještě a přinese dárky? Vánoční povídka z pohledu malého chlapce. Pobaví a připomene pár vánočních tradic.

04.10.2017 4 z 5

Jak šel Kuba za štěstím / O Honzovi a kapesníku Jak šel Kuba za štěstím / O Honzovi a kapesníku Miloš Kratochvíl

Krátké a humorné vyprávění o tom, jak někdy hledáme něco, co máme přímo před sebou a jak je důležité mýti kapesník.

04.10.2017 5 z 5

Jen aby nebyl Mikuláš hluchý Jen aby nebyl Mikuláš hluchý Miloš Kratochvíl

Opravdu humorný kratičký příběh, ve kterém se nebojí děti, ale čert!

04.10.2017 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Duchařina jako vyšitá. Napětí, tajemno, zlo, špetka lásky a hřbitovní tajemství...super oddech od romantiky a klasických detektivek. Těším se na další díl!

24.09.2017 5 z 5

Bon Jovi Bon Jovi Bryan Reesman

Neskutečná tvorba, úžasné fotografie a mnoho informací o Bon Jovi. Kniha, která vás dostane!

18.09.2017 5 z 5

Vzestup raketových dívek Vzestup raketových dívek Nathalia Holt

Pro mě naprosto úžasná kniha, která stojí za přečtení!

11.09.2017 5 z 5

Fanoušci tohoto autora jistě odpustí, ale mě titul nijak neuchvátil. Tak moc jsem se nutila do čtení, až mě z toho rozbolela hlava. Připadala jsem si jak dívčina z povídky Medailon, také jsem měla pocit, že ze mě dílo brzy vysaje život. Už jsem četla knížky, které se netajily svou morbidností, zvráceností a stříkající krví do všech svĕtových stran, takže nejsem žádné pimprlátko, ale tady jsem nebyla překvapena, ohromena, šokována, ani pohoršena, jen unavena a znuděna. Vadil mi styl psaní a kolikrát jsem se v textu ztrácela. To asi odpovídá zálibám, kterým autor holdoval (bez urážky). Knihu uschovám a do budoucna jí dám třeba ještě šanci.

26.07.2017 2 z 5

Tak na takovou divadelní hru bych šla ráda. Čtení bylo na pár hodin, skvěle jsem se bavila. Rodičovské problémy se nevyhnuly ani kouzelnickému světu. Jaké to je žít ve stínu svého slavného otce, kor, když synátor není zrovna jeden z nejoblíbenějších, ani nejšikovnějších. Jaké to je, když rodiče zakazují potomkům kamarády a co chtějí děti dokázat svým rodičům. A hlavně jak najít společnou cestu (rodič+dítě).
Úžasná zápletka s cestováním v čase. Krásná myšlenka o změně minulosti a dopadu na přítomnost.

22.07.2017 5 z 5

Když rodiče pláčou Když rodiče pláčou Anina Jiřičková

V anotaci je psáno, že kniha HUMORNĚ pojednává...no, ten humor mi tam jaksi chyběl, vadilo mi neustálé zapracování věty "a to je čas, kdy rodiče pláčou". Ano, někteří rodiče pláčou. Ale aby jste věděli i některé děti pláčou. Prostě to tak je. Ale nesouhlasím se spojením stáří = smutek, pláč. Jsou i šťastní staří lidé a stejně tak šťastné děti.
Tento titul vypíchl v rodinných vztazích jen negativní a ošklivé příběhy. Např. bohatí rodiče dali dětem první, poslední a pak se hrozně divili, že se dospělé děti ozvou jen, když potřebují finanční injekci.
A co se týká péče o nemocného příbuzného, není to tak jednoduché, jak si někteří z nás můžou myslet. Práce je fyzicky i psychicky náročná. Nemůžeme soudit jiné, pokud dají svého nejbližšího do pečovatelského domu, kde mu zajistí péči, jakou si zaslouží. Pro každou rodinu nelze z finančních důvodů zajistit sestru na celodenní, ne-li i noční péči. Je mnoho věcí, které rodina musí zvážit, než se odhodlá k velkému kroku a určí další osud nemocného/starého příbuzného.
Kniha se mi moc nelíbila a působila na mě velmi depresivně. Často se zaměřovala na finanční část (např.hledání partnera dle titulů a majetku, nestačila jsem se divit...) a spojení starý člověk chudák, mladí ho okradou o majetek...
Jediné s čím souhlasím s autorkou je, že stáří patří k normálnímu životu a nevidím důvod, proč by se mělo vyčleňovat ze společnosti nebo dokonce z rodiny (kniha popisuje nestýkání se prarodičů a vnoučat atd.).

21.07.2017 2 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Úchvatný příběh malé dívenky poslané do cizí země, odloučené od všeho a všech, které milovala, aby se stala ženou následníka trůnu v rámci spojenectví dvou zemí. Přes neduhy a nešvary se Marie A. stává velkou a silnou ženou. Poutavé zachycení dějin o jejím životě a o tom, jak ji lid vášnivě přijal a miloval a následně nenáviděl a odsoudil k záhubě.
Přes veškerý smutek, bolest, odloučení a ponížení zůstala velkou a hrdou ženou do poslední chvíle.
Autor vše barvitě vylíčil. Nejdříve jsme viděla film, poté četla knihu. Byla jsem překvapena rozdílností v podání informací. Některé královské zvyky mě překvapily a psychické týrání M. A. šokovalo (snaha o ublížení, ponížení a zlomení ženy jakýmkoli způsobem např. oddělení od manžela, odejmutí dětí, odloučení od všech, vymyšlený incest,...).

19.07.2017 4 z 5

Pejsek a já (knížka v kabelce) Pejsek a já (knížka v kabelce) neznámý - neuveden

Bez textu, samolepky, malování, obkreslování, vybarvování.

28.06.2017 3 z 5

Žůžo růžo kabelka - Hrajeme si s Pájou Žůžo růžo kabelka - Hrajeme si s Pájou neznámý - neuveden

Samotného textu na čtení je po málu, obsahuje spoustu drobných samolepek, plnění úkolů, tvoření krabiček, psí boudy, škrabošky,hry, bludiště, puzzle, ...
Skládá se ze čtyř drobných knížeček, na konci každé je i řešení.
Samolepky děti velmi ocenily, různé vyrábění je též zaujalo.

28.06.2017 3 z 5

Malé šprýmařské bajky Malé šprýmařské bajky Petr Ludvík

Opravdu překrásné obrázky zvířátek, povídky jsou pěkně a vtipně napsané, s ponaučením na konci každé bajky.

28.06.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Moje první čtená divadelní hra. Zvolila jsem si knihu do čtenářské výzvy a tak trochu se bála, že si nebudeme rozumět. Mýlila jsem se, kniha mi sedla jako hrnec na pr... Za mě tedy doporučuji. Myslím, že se v budoucnu vrhnu i na další dílka od tohoto autora.

11.06.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Již tu bylo mnoho řečeno, takže za mě jen krátce. Mohu si dovolit tvrdit, že je to nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Při otevření knihy jsem nasedla na vor a nechala se unášet proudem děje. Zážitek z této plavby je nepřekonatelný.
Děkuji za čtenářskou výzvu, protože díky ní jsem se dostala k tomuto knižnímu skvostu.
A neodpustím si...
"Statečnost začíná tehdy, když víš, že jsi poražen, ještě než se do něčeho dáš, a přesto se do toho dáš a dovedeš to až do konce, ať se děje, co se děje. Málokdy zvítězíš, ale někdy se ti to podaří."

01.06.2017 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

První dva díly ve formě knihy mě vůbec nebavily. A to filmy miluji. Proto jsem byla mile překvapena po otevření této knížky. Typický britský humor, trapné scény bez kterých by to nebyla ona Bridget a skvělé situace, co nám připravují sami děti. Ubírám hvězdu za odchod Marka ze scény.

29.05.2017 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Jak těžké musí být rozhodování o svých nejbližších. Co je lepší? Zůstat s nimi a vystavovat je každodennímu nebezpečí nebo je poslat pryč za účelem ochránit je, ale riskovat odcizení a ztrátu lásky? Trápit se, zda jsem se rozhodla správně a jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak. Pro mnoho rodin muselo být velmi bolestné odloučit se od svých milovaných, nevinných a bezbranných potomků a děti musely odloučením nesmírně trpět. Vůbec si to nedovedu představit.
E-mailová korespondence se mi líbila a hlavně mě hnala ku předu, má zvědavost mě nenechala klidnou a já chtěla odhalit tajemství dvou semknutých zestárlých bytostí. Nápad s příběhem byl super a ano, chlapce/muže jsem velmi litovala, ale po přečtení zpráv jsem byla lehce zklamaná, vždyť z tohoto plodu by se dalo vymáčknout daleko víc, aby dostalo vyprávění pořádnou šťávu.
Vyšetřování policie bylo utlačeno kamsi do pozadí. Navíc působilo dojmem, že pověřená osoba si neví s případem rady, jednala mnohdy nelogicky a jako by jí chyběli zkušenosti. Až k nevíře, že se jednou ocitla na místě, kde jí bylo zrovna potřeba.
U veškerých zúčastněných jsem měla možnost poznat jen negativní stránky jejich povah a všechny osoby měly za sebou špatné životní příběhy, to mi dost vadilo.
Zakomponování minulosti s nádechem světové války do přítomnosti mě nadchla. Zajímavé jak může minulost ovlivnit několik generací, ať už pozitivně nebo negativně. Člověk by si měl být vědom svých činů, ale i následků a dle toho se umět rozhodovat.

29.05.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila. Příběh mě bavil od začátku do konce. Překvapilo mě, kdo byl vlastně vrah a proč si zvolil své oběti. I po brzkém odhalení zabijáka nechybělo napětí a akčnost. Líbilo se mi, že se Erika nevzdávala a šla si za svým.
Zase jedno dílko, co vás donutí jít zkontrolovat zamčené dveře a zavřená okna před ulehnutím ke spánku.

24.05.2017 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Vztahy mezi rodiči a dětmi jsou někdy složité a ač by jsme si přáli více porozumění a lásky, ne vždy se jich dočkáme.
Ukrývání a každodenní strach z prozrazení, popisování ostatních osob žijících v zadním domě, získávání a dělba jídla, hygiena, přátelství pomáhajících osob, toužebná přání...
Deník se mi líbil, četl se moc hezky. Tuhle knihu bych dala přečíst všem, kteří si stěžují na dnešní dobu a na to, že nic nemají! Někdy se totiž stačí zastavit a rozhlédnout se kolem sebe, zamyslet se nad tím, co je pro nás opravdu důležité a co nás činí šťastné.

23.05.2017 4 z 5

Knoflíková válka. Svazek 2, Pevnost Knoflíková válka. Svazek 2, Pevnost Mathieu Gabella

Odkud jsou ty knoflíky? Skvěle jsem se pobavila u obou dílů. Nejdřív jsem si myslela, že to budu číst klukům, ale vzhledem k jejich věku a obsahu některých slov jsem si komiksy užila sama. Přidávám do čtenářské výzvy a k titulům se vrátím za nějaký ten pátek i se svými ratolestmi.

23.05.2017 5 z 5