knihamouder knihamouder komentáře u knih

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Hledáte-li detektivku prošpikovanou zábavou a neotřelostí, sáhněte po Prévitovi. Nejen, že se zasmějete, ale také budete s Prévitem čelit falešným obviněním, vyřešíte několik vražd a dopadnete krysu z policejního sboru.

Chlap, který rád jí, nesnáší zbraně a má doma stejné starosti jako třeba vy, vás dostane. To vám slibuji!

A ponaučení z knihy, které jsem si vzala: Je jedno, jak hluboko se noříte ve s…..ch, důležité je nepodělat se a zůstat v klidu, ono to nějak dopadne.

16.10.2018 5 z 5

Poněkud otravný slon Poněkud otravný slon David Walliams

Humorný příběh o vlezlém slonovi. Povedená ilustrace.

02.10.2018 4 z 5

Delfín, příběh jednoho snílka Delfín, příběh jednoho snílka Sergio Bambarén

Sny jsou krásné a ještě krásnější je dotknout se jich...

"Objevování nových světů ti přinese
nejen štěstí a moudrost,
ale také zármutek a strach.
Jak by sis mohl cenit štěstí,
kdybys nepoznal, co je smutek?
Jak bys mohl dosáhnout moudrosti,
kdybys neuměl překonat vlastní strach?
Největším životním údělem je překonat
meze ve vlastním nitru
a posunout je někam dál,
do míst, o nichž jsi nikdy ani netušil,
že jich dosáhneš."

21.09.2018 5 z 5

Už se o mě neboj Už se o mě neboj Eva Brabcová

Dojemná jednohubka k odpolední kávičce...

18.09.2018 5 z 5

Tanec jako sen Tanec jako sen Michael Jackson

Nikdy jsem nečetla knihu, která by obsahovala tolik moudrosti, lásky, nevinnosti, bolesti, ale také naděje a víry v sebe samé, v lidstvo, v lepší zítřek...
MJ byl jedinečným člověkem především pro svou čistotu, velké srdce a dar dávat.
Kniha vám otevře truhlu naplněnou dětskou radostí, neskutečnou energií a hlubokým poselstvím.

"Ač měli tisíc kopí nemohli mu brát
Ten boží dar lásky který nelze zfalšovat
Nepoznali jeho sílu ani jeho cíl
Až nakonec jim zbyly jenom pomluvy"

12.09.2018 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Václav Engler

Autorova ilustrace mě oslovila více, než samotné básně. Snad jsem jim jen neporozuměla...

12.09.2018 2 z 5

Jak zvířátka uzdravila smutný dům Jak zvířátka uzdravila smutný dům Viola Fischerová

Krásný příběh, který vyobrazuje vztahy mezi zvířaty a lidmi. Jak dokážou němí kamarádi naplnit osamělé životy postarších lidí a sblížit ostatní nájemníky smutného domu.
A možná, že pookřeje i nerudný pan domácí...

06.07.2018 5 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem z této edice doposud četla. Exkomisař Karel Houdek je fakt dobrý řízek!

02.07.2018 5 z 5

Čuníkovo úžasné dobrodružství Čuníkovo úžasné dobrodružství Emer Stamp

Upšoukaný příběh o naivitě, podlosti, ale také krásném přátelství. Ještě, že se zvířátka zachránila...

01.07.2018 4 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Holly Seddon vám naservíruje nedokonalé postavy a jejich dávná tajemství, lži, osudové chyby a bolestivá nedorozumění. Kam vás dotlačí sobecká rozhodnutí a co jimi způsobíte ostatním? Ponořte se do psychologického thrilleru s lehkým začátkem, mnoha šokujícími odhaleními a skvělým závěrem.
Knihu doporučuji!

12.06.2018 4 z 5

Krátké setkání, s vraždou Krátké setkání, s vraždou Josef Škvorecký

Kniha se čte velmi dobře. Můžu vám slíbit napětí, nečekané zvraty i lehký humor.
Těšte se na rodičovské radosti i starosti, na pochybnou spolubydlící v domě Lomnických, na klasickou paničku – tetičku Hubertu i na detektiva, kterému se zapalují lýtka.

Pusťte se s hraběnkou Lomnickou po stopách kriminálníků a v mezičase si zaskočte do kadeřnického salónu na nový účes.

06.06.2018 4 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Prvotina od Josefa Königa stojí určitě za přečtení. Kniha obsahuje nejednu životní myšlenku. Postavy z této tvorby vás přimějí zastavit se a přehodnotit svůj uspěchaný a především řízený život.
Opravdu děláte to, co si přejete vy? I v dnešním světě má člověk možnost vybrat si směr své cesty.
Pamatujte, materiální přebytek dnešní doby nám nedokáže přinést vnitřní bohatství...

27.05.2018 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Toužíte-li po dobrém thrilleru, doporučuji vám knihu V úkrytu. Lydia Fitzsimonsová vám otevře dveře do svého domu a odhalí vám svá temná tajemství, touhy i odporné činy.

27.05.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Milé vyprávění doplněné úchvatnými obrázky doporučuji každému, kdo miluje obyčejné příběhy s neobyčejným poselstvím.

18.05.2018 4 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Miluji dětské knížky a ještě raději je předčítám svým ratolestem. Číst knihu - Nejúžasnější věc byla jedna velká radost. Děti hypnotizovaly krásné ilustrace a po celou dobu čtení byly jako myšky.

Nejúžasnější věc doporučuji každému, kdo rád zabloudí do dětského světa. Vydejte se za kuchařským uměním a soutěživostí, poznejte čisté přátelství doprovázené smíchem a radostí a nenechejte se ovládnout smutkem z odloučení.
Kouzelné čokoládové obrázky potěší váš zrak a nabudí vaše chuťové pohárky.

16.05.2018 5 z 5

Bojovnice Bojovnice Lesley Pearse

Dojemný příběh se šťastným koncem vás osloví láskou, napětím a nadějí. Neubráníte se smíchu, ani slzám. A možná, že ve vás román probudí mnoho otázek o vlastním bytí a o tom, co je v životě důležité…
Bojovnice vám dá velice silný zážitek, na který jen tak nezapomenete.

03.05.2018 5 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Fascinující vyprávění ztraceného zvířete mě zcela pohltilo. Bylo vzrušující vstoupit do drsného světa a sledovat psa, který se snaží především přežít. Jako velká milovnice psů jsem příběh velmi prožívala.

13.04.2018 4 z 5

Uspávanky Uspávanky Jan Skácel

Soubor dětských básní od Jana Skácela je radost číst. Před spaním se s dětmi vydáte na dobrodružné výpravy. Jistě se budete při čtení bavit tak, jako jsem se bavila já se svými malými nespavci. Uspávanky doslova zpívají o přírodě, zvířatech, pohádkách, umělcích a dalších věcech. Krásné příběhy doprovází stejně poutavé obrázky, ať už jde o jednoduchou černobílou nebo hřejivou barevnou tvorbu.
Jde o opravdu zdařilé dílo. Já i moji malí posluchači vám knihu vřele doporučujeme.

13.04.2018 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Jde o opravdu originální a dojemné čtení o nesplněných touhách, bolestných vzpomínkách, ale také o krásném přátelství, rodinných vztazích, lásce, hudbě a velkých snech.

Kniha se mi líbila a doporučuji ji každému, kdo se nebojí nezvyklých témat a nenechá se odradit homosexuálním vztahem.

31.03.2018 5 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Andrein život jsem si přečetla, ale nijak mě neoslovil. Je to možná i tím, že preferuji jiný styl života. Hlavní postava nežila, ale pouze přežívala. Mnoho činností dělala proto, že musela nebo snad aby zapomněla na minulost. Na konci knihy jsem měla pocit, že Andrea konečně objevila své místo, kam patří.

Při čtení se mi vybavily podobné knihy o svobodných ženách, např. Sex ve městě nebo Deník Bridget Jonesové. Jen ten humor jsem mezi řádky postrádala.
Kniha se čte velmi dobře. Obálka je všeříkající.

22.03.2018 1 z 5