knihamouder knihamouder komentáře u knih

Angličtina pro zdravotní sestry Angličtina pro zdravotní sestry Sergej Buldov

Původně jsem si ji zakoupila ke svému povolání, občas se k nám dostal i cizinec a bylo potřeba říci i pár slovíček z profese. S knihou jsem spokojena. Je mi společnicí do teď. Nedám na ni dopustit. Vedla mě hodně k samostatnosti, nutila překládat a tím se člověk též učí, když si musí slovíčka vyhledat.

Patchwork pro moderní ženu Patchwork pro moderní ženu Rosemary Wilkinson

Knihu mám doma a je fantastická. Už jsem si troufla dle návodu aspoň na jednoduchý vzor na povlak na polštář. A povedlo se. Skvělá inspirace, super popsané, jsem moc spokojená, plánuji do budoucna další výrobky.

Patchwork bez jehly Patchwork bez jehly Mariolina Gasparini

Skvělé nápady na výzdobu bytů nebo mini-dárek někomu. Stačí zbytky látek, polystyren je dostupný v mnoha obchodech-různé tvary. Na to člověk nemusí být ani šikovný :-) stačí vědět jak na to. Takže i já jsem zvládla na výbornou. Můžu se pyšnit velikonočními vajíčky, vánočními koulemi a dokonce i zvonkem a věnečkem. Jak vás to chytí, jen tak nepřestanete :-D

18.09.2014 5 z 5

Nepálená keramika pro děti - Tvoříme ze samotvrdnoucí keramické hmoty Nepálená keramika pro děti - Tvoříme ze samotvrdnoucí keramické hmoty Iva Hoňková

Spoustu skvělých nápadů a předloh jak vyplnit třeba deštivé odpoledne, aby se děti nenudily. Kniha má tvorbu rozdělenou do ročních období. U nás jsou ještě dítka malá, ale i tak mě zaujala témata zimní. Na letošní Vánoce se nechám inspirovat ozdobami na vánoční věnec a keramické perníčky. Hmota k tvoření není ani drahá.

Děvčátka, na slovíčko... Děvčátka, na slovíčko... Jiřina Strmeňová

Možná retro, ale dobré info :-) doma ji máme v knihovně a myslím, že nebude na škodu ji jednou vložit do rukou dcerkám nebo neteřím... Pamatuji si jak jsem se za vše styděla, nechtěla o ničem mluvit. S knihou si člověk zalezl do kouta a v klidu si vše nastudoval sám, nemusel se červenat nad pro mě v té době ,"trapnými" otázkami.

18.09.2014 5 z 5

Ottova kuchařka naší vesnice Ottova kuchařka naší vesnice kolektiv autorů

Úžasná kuchařka, když si nevím rady nebo nevím, co bych uvařila, zabrousím mezi řádky. Děkuji sestřičce za skvělý dárek, je to pár let, ale slouží stále :-)

Padající hvězdy Padající hvězdy Giovanni Miniello

Ženatý muž, hodný nepřitažlivý ctitel nebo lamač dívčích srdcí? Koho si Adriana vybere? Nic není jak vypadá a tak se z hodného muže může vyklubat zrůda, stejně tak jako ze seladona věrný milující muž. Hlavní hrdinku doběhla minulost. Snad strach i tak trochu blbost v mládí vedla ženu k zásadnímu kroku, jeho následky si nese do budoucna. Hon za štěstím se nakonec podaří, ale za jakou cenu? Konec je sladký jak už to v románech pro ženy chodí, závěr mě překvapil.
Jde o lehké čtení. Kniha je tenká, čte se dobře.

18.09.2014 4 z 5

Druhý díl ve filmovém zpracování byl slabší než ten první, ale i tak mohu tvrdit, že se mi líbil. To však nemohu říci o knize, bohužel za mě jedno velké NE.

16.09.2014 2 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Puberťáci a jejich blbé fóry, velmi čtivé.

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Sladký příběh pro náctileté, líbil se mi.

16.09.2014 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Jediná kniha od SM, co mě nenadchla!

16.09.2014 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Mrazivý příběh, odhalení tajemství autorčina života? Kdo ví. Čtivé, odstrašující, smutné, poučné.

16.09.2014 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Jeden z mnoha životních příběhů ztvárněný na papíře. Kniha se mi líbila. Konec je velmi smutný, nutí k zamyšlení.

16.09.2014 4 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Také mě mrzí, že nejsou knížky obsáhlejší. Člověk se sžije s hrdinkou, párkrát obrátí list a je konec...Opět velmi čtivé, nechyběl humor, ale i prostor k zamyšlení.

16.09.2014 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Jednodenní záležitost, opět nechyběl humor. Autorku mám ráda. Čtivo je lehké. Zeptá-li se mě někdo za 14 dní, o čem kniha byla, nebudu to bohužel vědět.

16.09.2014 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Tato byla také zfilmována? To já vůbec nevím, pokud ano, ráda bych shlédla. Kniha obsahuje lehký humor, byla jsem velmi překvapena, že hlavní postavou knihy je muž :-)

16.09.2014 5 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Čtivé, vtipné. Ono je to zfilmované? A se S. Stašovou? Tak to musím vidět!

16.09.2014 4 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

K zamyšlení, ve své tvorbě má lepší díla.

16.09.2014 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Myslím si, že každá z nás si našla v této knize to své :-) skvělý humor.

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Předchozí díly mě zaujaly víc, ale i tento ve mě nechal silnou stopu. Kde se v malém hošíkovi bere tak velké zlo??